שתף קטע נבחר

נפצעה בתאונת הטרקטורון: "צפוי לה תהליך ארוך, היא איבדה חברת ילדות"

אביה של ים גוטליב, שנפצעה בתאונה שבה נהרגה סתיו לוי, חברתה מבת חפר, סיפר כי היא לא זוכרת דבר. "נהג הטרקטורון הוא החבר הכי טוב שלה, הוא חייב לקבל תמיכה". האב לא ידע לומר אם השלושה שתו לפני שנסעו יחד, ואם היו חגורים. הנער שנהג טען בחקירתו: לא זוכר מה קרה

 

ים גוטליב, הנערה שנפצעה בתאונת הטרקטורון אתמול (שבת) בבת חפר, מאושפזת בבית החולים במצב קל, אך הידיעה שחברתה הטובה נהרגה בתאונה, וחברה שנהג בטרקטורון עצור - מקשה עליה מאוד. הנער בן ה-17 שנהג בטרקטורון, חשוד בהריגת חברתו סתיו לוי (17) בתאונה שאירעה סמוך למושב עולש. בחקירתו טען גם הוא כי אינו זוכר מה קרה. בין היתר נבדק אם נהג תחת השפעת אלכוהול. 

 

גיא גוטליב, אביה של ים, סיפר: "מחר תתקיים ההלוויה של סתיו, שהייתה חברת ילדות של ים. גן, בית ספר יסודי, בת מצווה, כמובן תיכון". הוא סיפר כי בתו מתאוששת, "היא סובלת מקצת פגיעות קלות. פיזית היא בסדר, נפשית היא צריכה לעבור תהליך מאוד מאוד ארוך כדי לחזור לעצמה. היא איבדה חברת ילדות.

סתיו לוי. נהרגה בתאונה ()
סתיו לוי. נהרגה בתאונה
 

"אני רוצה להביע את תנחומיי למשפחת לוי המדהימה, לאמא שירלי, לאבא דוד ולשני הילדים. ים מאוד מאוד כואבת אותם ורק מחכה להיפגש ולהתחבק איתם".

 

גוטליב אמר כי בתו כלל לא זוכרת מה אירע. "היא זוכרת בעצם מה קרה אחרי התאונה, כי היא ניהלה את כל האירוע, הזעיקה את מד"א, הזעיקה את החברים, היא עשתה החייאה לילדה  בעזרת הנחייה של הטלפן שדיבר איתה. היא כיוונה את מד"א לאיפה להגיע, היא שלחה חברים כדי שיביאו את מד"א ואת המשטרה אליה כי הם לא ידעו את המיקום המדויק. רק ברגע שהכוחות הגיעו, היא הסירה אחריות והתמוטטה. היא הבינה שגם היא פצועה בדרך כזו או אחרת".

 

אף שבמשטרה עלה חשד כי הנער נהג תחת השפעת אלכוהול, האב לא סיפק על כך פרטים. "אני לא יודע את התמונה המלאה. כל העניין בחקירה משטרתית, יש להם את מלוא הכוחות והאמצעים לחקור ולהגיע למה באמת היה. נחכה לשמוע מהם את התוצאות, את ההחלטות ואת ההשלכות".

 

לדבריו, מצפה להם תהליך שיקום ארוך, "גם של המשפחה, גם של ים וגם של נהג הטרקטורון, שהוא החבר הכי טוב שלה, תאום של ים בעצם. יש פה משהו מאוד מאוד מורכב. אני מרגיש שאיבדתי שני ילדים קרובים אליי, בני בית, בני משפחה. אני לא יודע מה יהיה איתו ומה יוחלט, אבל מקווה שיהיה בסדר. הילד הזה חייב לקבל תמיכה ועזרה. אם הוא יקבל טיפול לא נכון, זה רק יוריד אותו עוד ועוד מטה. הוא לא במקום הזה, הוא צריך את החיזוקים". 

 

מבירור ראשוני עלה כי הנער נהג בטרקטורון ששייך לאביו, והתהפך מסיבה שאיננה ברורה. תחילה הוגדר מצבה של גוטליב בינוני. על פי החשד הראשוני שעלה מחקירה של בוחני תאונות הדרכים של משטרת מרחב שרון, שתי הנערות ישבו לא חגורות לצדו של הנהג - כנראה אחת על השנייה. התאונה התרחשה בשביל המוביל - שביל שלצידו עובר המוביל הארצי. מדובר בשביל כורכר עם מהמורות רבות לאורכו.

 

גוטליב סיפר כי נסיעות בטרקטורון הן עניין שבשגרה ביישובי הסביבה. לדבריו, לנערים יש רישיון נהיגה בטרקטורון וההורים מבטחים אותם. "אין עם זה שום בעיה, גם אני בתור ילד הייתי נוהג על טרקטורים, על טרקטורונים, על אופנועים, על טוסטוסים, על כל מה שהיה, זה לא מנוגד לחוק.

 

"הדרך שהם נסעו בה מסומנת, היא גם מוכרת להם, זה המגרש הביתי שלהם. הם נוסעים שם כל יום אם לא כל יומיים. הם מכירים את הדרך, הם נוסעים שם ביום ובלילה. אני אישית נסעתי לשם אתמול לראות את הדרך, לראות את המקום הספציפי שבו זה קרה. זה לא מקום חריג, מועד לפורענות, השתוללות. בסך הכול מה שהנהג רצה לעשות זה לקחת אותם בחזרה הביתה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים