שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צה"ל מינה צוות בדיקה לפיצוץ הפגז באלעד: "עד שילד ייהרג"
  הצבא יחקור את האירוע שבמסגרתו נפצעו שלושה ילדים מנפל שמצאו בשטח אש ביער קולה. העירייה: "התרענו על הסכנה, אך דבר לא נעשה". לפני כחודשיים התרחש מקרה דומה, ואמו של ילד שנפצע אז קשה טרם התאוששה: "הבן שלי נהרס, עד היום לא קיבלנו הסברים"

   

  פצועים בפיצוץ נפל פגז ליד אלעד    (צילום: יונתן דדון תיעוד מבצעי מד"א)

  פצועים בפיצוץ נפל פגז ליד אלעד    (צילום: יונתן דדון תיעוד מבצעי מד"א)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "זאת לא הפעם הראשונה שקורה דבר כזה והגיע הזמן שיסגרו באופן מלא את הגדר של שטח האש הצבאי הסמוך לאלעד", כך אמרה היום (א') מיכל צ'רנובסקי, תושבת העיר שבה נפצעו מוקדם יותר נער ושני ילדים בפיצוץ נפל של פגז שמצאו בשטח שביער קולה. "לא יתכן שכל כך קרוב לבתי תושבים יהיו פגזים ורימונים".

   

  מצבו של בן 14 שנפגע מוגדר קשה. מצבם של שני האחים שנפצעו, בני 11 ו-9, הוגדרה בתחילה קל-בינוני ולאחר מכן השתפר לקל. מבדיקה ראשונית של האירוע עלה כי הפיצוץ התרחש בשטח אש צבאי. מפקד זרוע היבשה, אלוף קובי ברק, מינה צוות בדיקה בראשות ראש מחלקת אימונים, אלוף-משנה ערן שני, לבחינת נסיבות האירוע.

   

  פינוי הפצועים אחרי פיצוץ הפגז ליד אלעד, היום:

   (צילום: יונתן דדון תיעוד מבצעי מד"א) (צילום: יונתן דדון תיעוד מבצעי מד
  (צילום: יונתן דדון תיעוד מבצעי מד"א)

   (צילום: דוברות איחוד והצלה) (צילום: דוברות איחוד והצלה)
  (צילום: דוברות איחוד והצלה)

  באוקטובר האחרון נפצעו באלעד שלושה ילדים כבני 11 – אחד קשה ושניים בינוני - מפיצוץ רימון בחדר מדרגות ביישוב. אמו של הפצוע קשה סיפרה היום ל-ynet על ההתמודדות עם הפציעה ועל העובדה שאף גורם לא פנה אל המשפחה והציע סיוע.

   

  "פתאום הכול נגמר", סיפרה. "מאז המקרה הבן שלי נמצא בפוסט טראומה, וזה מלבד הפציעה הקשה. יש לו פחדים, הוא לא מוכן לצאת לבד מהבית ולא הלך לבית הספר. רק השבוע הוא חזר. יש לו טיפולים אצל פסיכולוג ופסיכיאטר. ילד נורמטיבי שהיה עצמאי ובוגר דורש עכשיו השגחה צמודה. אני שומעת על מה שקרה היום ומבקשת, קודם כל, תסגרו שם את השטח. עד שאחד מהילדים לא ימות לא תעשו כלום?".

   

  הבן שלה סובל משני רסיסים שחדרו לאזור שבין הריאה לבין הלב, והם לא הוצאו בשל המיקום המסוכן. יש לו עוד רסיסים בידיים וברגלים שלא ניתן להוציא. "את רגילה לילד רגיל שעושה הכול ושמח, ועכשיו יש בבית ילד לא רגוע וחושש", הוסיפה. "מרוב כאב אני בוכה בלילות. יש לי בעל משותק ועכשיו גם ילד שנהרס, ואני מתמודדת עם הכול לבד בלי שום סיוע משום גורם".

   

  - מישהו מהצבא, מהעירייה או מגוף אחר פנה אליכם או ליווה אתכם?

  "לא. מיד אחרי הפציעה היו איתי בחדר הטראומה בבית החולים חיילים או שוטרים במדים. הייתי מבולבלת ולחוצה ואני לא יודעת אפילו על מה דיברו. הוא המשיך משם לטיפול נמרץ ואחרי שהשתחרר הביתה אף אחד לא בא. ניגשנו לראש העיר והבן שלי שאל אותו למה הוא לא ביקר אותו או התקשר לדרוש בשלומו. הוא טען שהוא היה בחו"ל באותו זמן ולא הספיק. הוא הבטיח לו שידאג לו לחוג טיפולי, מה שלא קרה עד היום".

   

  - הצבא לא נתן לכם הסברים?

  "לא, כלום".

   

  מעיריית אלעד נמסר היום בתגובה: "העירייה פועלת במשך מספר שנים מול גופי הביטחון האחראים על שטח האש שמחוץ לעיר אלעד. התרענו שוב ושוב עשרות פעמים על הסכנה הגלומה בשטח האש. עוד לפני האירוע הפעיל ראש העיר לחצים לזירוז התקצוב לפינוי הנפלים באופן מיידי כפי שהובטח לא פעם, אך לצערנו דבר לא התרחש עד כה. ראש העיר הוסיף כי במידה והדבר לא יקרה באופן מיידי, אנחנו נשקול צעדי מחאה תקיפים כבר בימים הקרובים. כמו כן, הוא יוזם פגישה דחופה עם הגורמים האחראים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יונתן דדון תיעוד מבצעי מד"א
  זירת הפיצוץ ליד אלעד, היום
  צילום: יונתן דדון תיעוד מבצעי מד"א
  מומלצים