שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  פייסבוק פנתה לעליון: לעכב החזרת "סטטוסים מצייצים"
  לפי פסיקת בית המשפט המחוזי בתל-אביב, פייסבוק הייתה אמורה להשיב את הדף הערב. אך פייסבוק פנו לבית המשפט העליון לדחות את ביצוע הבקשה עד לדיון בערעור

  בית המשפט המחוזי בתל-אביב קבע שעל פייסבוק להשיב את דף "סטטוסים מצייצים" לרשת החברתית עד הערב (יום א') ב-18:00, אבל ככל הנראה לא תוכלו לגלוש היום בדף של אבי לן, כיוון שהרשת החברתית הגדולה בעולם הגישה בקשה דחופה לבית המשפט העליון לעכב את ביצוע ההחלטה עד לדיון בערעור.

   

  בפייסבוק כתבו בפנייה לבית המשפט העליון כי בכוונתם לערער על החלטתו של השופט רחמים כהן מהשבוע שעבר וכי הם מבקשים לעכב את ההחלטה על לדיון בערעור.

   

   (צילום מסך) (צילום מסך)
  (צילום מסך)

   

  מפייסבוק נמסר הערב: "בית המשפט המחוזי מכיר בכך שהתוכן של התובע הפר את תנאי השימוש של פייסבוק. על כן, אנו לא מסכימים עם החלטתו להשיב את העמוד של סטטוסים מצייצים. הגשנו בקשה לבית המשפט העליון ואנו ממתינים להחלטתו אם לפעול על פי פסיקה, שלדעתנו פוגעת במשתמשים ובפלטפורמה. פייסבוק כמובן תפעל על פי החלטת בית המשפט העליון".

   

  בינואר 2015 הוסר העמוד מהאוויר. בפייסבוק אמרו אז כי העמוד מכר סטטוסים בכסף בניגוד לתנאי השימוש. התובעים, שיוצגו על-ידי עו"ד גיא אופיר, טענו כי "העמוד היה חלק בלתי נפרד מזהותם. פייסבוק לא טרחו להתריע בפניהם, שהם מפרים לכאורה את תנאי השימוש, לא טרחו לברר עמם סוגיה זו ולא ניהלו דיאלוג ישיר עם התובעים".

   

  בפייסבוק כתבו בכתב ההגנה כי "תנאי ההפעלה של הדפים, שהם חלק מתנאי השימוש, אוסרים על מפעילים הדפים לכלול בהם או לקדם באמצעותם תכנים פרסומיים של צדדים שלישיים, ללא קבלת אישור מוקדם מפייסבוק".

    

  בפייסבוק הוסיפו כי "התובעים הודו בכתב התביעה, שגבו במהלך תקופה של חמש שנים תשלומים ניכרים מגורמים שונים תמורת פרסום תכנים בדף. התובעים אף מודים בכך, שהפרו את תנאי השימוש של פייסבוק, האוסרים לכלול פרסומות בדפי הרשת החברתית ללא אישור מוקדם".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים