שתף קטע נבחר

מחר כתב אישום נגד זגורי ומור: "תכננו לסחור בגופה כמו ארגון טרור"

שני ראשי ארגוני הפשע יואשמו באחריות לרצח שני עדי מדינה ותכנון חיסולם של עדי תביעה שפגעו בפעילות העבריין זגורי בבאר שבע. המשטרה מתעקשת: "הם רצו לרצוח עדה ולשחרר אסיר עולם תמורת הגופה שלה"

 

 

מחר (ראשון) תגיש פרקליטות מחוז דרום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד המעורבים בפרשה שבמסגרתה נעצרו בין השאר ראשי ארגוני הפשע – יניב זגורי מבאר שבע ומיכאל מור מנהריה – בחשד שאיחדו כוחות וחיסלו את עדי המדינה טל קורקוס ואלישע סבח.

 

על פי החשד, תכננו המעורבים לרצוח את כל מי שסייע למשטרה ולפרקליטות לשים את אנשי ארגון זגורי מאחורי סורג ובריח, כולל עדת התביעה ל' ולסחור בגופתה תמורת שחרורו של עבריין המרצה מאסר עולם בגין רצח. "ממש כמו ארגון טרור", אמר גורם במשטרה.

 

את החקירה ניהלה היחידה המרכזית במרחב נגב, שגייסה שלושה עדי מדינה, בהם שתי נשים. על פי החשד, אחד העצורים, אריק איטל, רצח בפועל את סבח בהוראת החשודים הבכירים. בנוסף, סבורים במשטרה, איטל ועד המדינה היו אמור לבצע את הרצח של ל'.

אחיו של איטל, אדם, נחשד בזמנו ברצח של רועי תשובה. המשטרה מעולם לא הצליחה לגבש די ראיות ולהעמיד אותו לדין והרצח נותר לא מפוענח עד היום. ככל הנראה גם הפעם סעיף זה לא יופיע בכתבי האישום.

 

במהלך החקירה ניסתה המשטרה לגייס גם את אריק איטל כעד מדינה. אלו היו גישושים בלבד, ולצדדים היה ברור שגם אם יחתום על הסכם, הוא ייענש במאסר עולם. זו לא הפעם הראשונה שהמשטרה מציעה הסכם עד מדינה לאדם החשוד ברצח, ובכל מקרה, את המשטרה בחקירה הזו עניינו המשלחים של הרוצחים, "הדגים הגדולים", זגורי ומור.

 

ביום שישי האחרון נעצר גם האח השלישי, ניב איטל, בחשד שאיים על קצין בימ"ר נגב. על פי החשד הוא אמר כי אם עוד פעם אחת יקראו לו לחקירה הוא "יבצע פיגוע אצל אותו קצין". ניב הושם באותו תא יחד עם אחיו, ומעצרו הוארך עד היום.

 

את החשודים בתיק מייצגים עו"ד אורי בן נתן, משה יוחאי, יהלי שפרלינג ודורון נוי, שחר חצרוני, ורד שלו ונוספים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יניב זגורי (מימין) ומיכאל מור
מומלצים