שתף קטע נבחר

לוב: ראש עיר ירד מטיסה, נחטף ונרצח

ראש העיר מיסרטה נחת בטיסה מטורקיה, וכשיצא במכוניתו מנמל התעופה ארבו לו חמושים וחטפו אותו. לפי גורמי ביטחון בלוב, שוביו רצחו אותו

הגיע בטיסה מטורקיה, יצא במכוניתו מנמל התעופה ונחטף. ראש העיר מיסרטה מוחמד אשטווי ()
הגיע בטיסה מטורקיה, יצא במכוניתו מנמל התעופה ונחטף. ראש העיר מיסרטה מוחמד אשטווי

 

גורמי ביטחון בלוב מסרו היום (יום ב') שחמושים הציבו אמש מארב לראש העיר מיסרטה, העיר השלישית בגודלה במדינה הצפון-אפריקנית, חטפו אותו ואז רצחו אותו.

 

עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

לוב, מיצרניות הנפט הגדולות באפריקה, סובלת מכאוס שלטוני, ביטחוני וכלכלי מאז ההתקוממות העממית ב-2011, שהובילה לנפילתו של הרודן מועמר קדאפי. אולם העיר מיסרטה בת 400 אלף התושבים נחשבה למקום שקט יחסית - עד היום.

 

גורם ביטחוני סיפר שחמושים רדפו אחר מכוניתו של ראש העיר מוחמד אשטווי כשזה שיצא מנמל התעופה עם חזרתו מטורקיה. לפי שעה לא ברור מי עומד מאחורי חטיפת ראש העיר.

 

מקור ביטחוני בלוב אמר שגופתו של אשטווי הושלכה ברחוב לאחר שנרצח. בית החולים שאליו הובאה הגופה מסר שעל הגופה נמצאו פציעות ירי. אחיו של ראש העיר היה איתו במכונית ונפצע בתקיפה.

 

אשטווי היה בביקור רשמי בטורקיה ביחד עם חברי מועצת העיר מיסרטה, שנבחרו ב-2014 לכהונה של ארבע שנים. שליח האו"ם ללוב גסאן סלאם גינה בטוויטר את רצח ראש העיר והביע "צער עמוק" למשמע החדשות. שגריר בריטניה ללוב, פיטר מילט, אמר שהוא "נעצב מאוד מהרצח חסר הטעם". לדבריו, אשטווי "עבד קשה כדי לשרת את התושבים שלו".

 

בחודש אוקטובר התפוצצה פצצה בבית משפט בעיר הנמל הלובית. ארבעה בני אדם נהרגו ו-40 נוספים נפצעו בתקיפה. ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש) לקח אחריות על הפיגוע.

 

מיסרטה, שנמצאת במרחק של כ-200 קילומטרים מזרחית לבירה טריפולי, נחשבת לשער כניסה למזון ולמוצרי יבוא אחרים לתוך לוב, והיא גם האזור היחיד במדינה הצפון-אפריקנית שפטור ממס. מיסרטה היא גם אחת מהמקומות היחידים בלוב שבהם נוהגים לבקר אנשי עסקים זרים - הם חוששים להסתובב בשאר המדינה מפחד על חייהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמד בראש עיר שקטה יחסית בלוב. מוחמד אשטווי
מומלצים