שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  למרות התנגדות פייסבוק: סטטוסים מצייצים באוויר
  על אף נסיונות הערעור של הרשת החברתית הפופולרית בעולם מול מערכת המשפט בישראל, והעיכוב בביצוע פסק הדין של השופט רחמים כהן, העמוד הפופולרי סטטוסים מצייצים עלה לאוויר לפני זמן קצר

  סוף הסאגה? דף הפייסבוק הישראלי "סטטוסים מצייצים" של אבי לן עלה לאוויר ברשת החברתית לפני זמן קצר, זאת למרות בקשת הערעור של פייסבוק שדרשה להמתין עם החזרתו של הדף עד להחלטה סופית בערעור. העמוד, שהיה בעבר אחד המצליחים ביותר בישראל, חזר עם סטטוס לקוני שאומר: "חנוכה 2017 ואנחנו באוויר". זה קרה לאחר השעייה של שלוש שנים כאשר בינואר 2015 הוסר הדף על ידי פייסבוק בעקבות מכירות סטטוסים תמורת תשלום כספי על ידי אבי לן, לדברי הנהלת פייסבוק, בניגוד לתנאי השימוש עליהם הסכים.

   

   

  לאחר מאבק משפטי עיקש, אותו ניהל עורך הדין גיא אופיר, קיבל לפני ארבעה ימים השופט רחמים כהן את ההחלטה לחייב את פייסבוק להחזיר את הדף המדובר ובאופן מיידי בתוספת תשלום הוצאות משפט ופיצוי בסך כולל של 225 אלף שקלים.

   

  גם לאחר הנחיית בית המשפט המחוזי, לא החזירו בפייסבוק את הדף לאוויר בטענה שהם רוצים לערער לבית הדין העליון ואף סיפקו הסבר: "בית המשפט המחוזי מכיר בכך שהתוכן של התובע הפר את תנאי השימוש של פייסבוק. על כן, אנו לא מסכימים עם החלטתו להשיב את העמוד של סטטוסים מצייצים. הגשנו בקשה לבית המשפט העליון ואנו ממתינים להחלטתו אם לפעול על פי פסיקה, שלדעתנו פוגעת במשתמשים ובפלטפורמה. פייסבוק כמובן תפעל על פי החלטת בית המשפט העליון".

   

  מנכ"לית פייסבוק ישראל, עדי סופר-תאני
  מנכ"לית פייסבוק ישראל, עדי סופר-תאני

   

  לאחר שעמדו בפני סכנה של האשמה בביזיון בית הדין, שבאופן תיאורטי עלול היה לגרום להעמדה לדין של בכירי פייסבוק בישראל, לרבות מנכ"לית פייסבוק ישראל, עדי סופר-תאני, הוחלט בפייסבוק להעלות לאוויר את הדף ולהמשיך את המאבק המשפטי בנתיבים אחרים. דף הפייסבוק של סטטוסים מצייצים כולל כיום כ-670 אלף לייקים וזאת לאחר שהיו בו ערב הורדת השאלטר, כ-720 אלף ולא ברור לאן נעלמו כמה עשרות אלפי לייקים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים