שתף קטע נבחר

פרשת ביטן: מו"מ מתקדם עם חשוד נוסף להפוך לעד מדינה

ל-ynet נודע כי המשטרה נמצאת במגעים מתקדמים עם היזם דרור גלזר, החשוד שנתן שוחד בסכום של רבע מיליון שקל ליו"ר הקואליציה דוד ביטן, לחתום על הסכם עד מדינה ובתמורה יקבל עונש מאסר של כשנה. בשבוע שעבר הוצע למשה יוסף, "הבנקאי של ביטן", לחתום על הסכם עד מדינה

 

פרסום ראשון: המשטרה נמצאת במגעים מתקדמים לחתימה על הסכם עד מדינה בפרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון, שבה מעורב גם יו"ר הקואליציה דוד ביטן, עם חשוד נוסף. כך נודע הערב (ב') ל-ynet. מדובר ביזם דרור גלזר החשוד במתן שוחד בסך 250 אלף שקלים לביטן.

 

בשבוע שעבר פורסם לראשונה ב-ynet כי הוצע גם למשה יוסף, אחד החשודים המרכזיים בפרשת ביטן החשוד כי שימש כ"בנקאי" של יו"ר הקואליציה וסגן ראש העיר לשעבר, לחתום על עסקת עד מדינה. כעת החליטו במשטרה ללכת לכיוון נוסף.

 

בתמורה לחתימה על הסכם עד מדינה, במשטרה הציעו לגלזר עונש מאסר מקוצר של כשנה. נכון לעכשיו טרם נחתמה העסקה בין הצדדים, אבל במשטרה רואים בגלזר אופציה רצינית.

יהפוך לעד מדינה? גלזר ודוד ביטן (צילום: שאול גולן, צביקה טישלר) (צילום: שאול גולן, צביקה טישלר)
יהפוך לעד מדינה? גלזר ודוד ביטן(צילום: שאול גולן, צביקה טישלר)

כזכור משה יוסף הינו "הבנקאי" של דוד ביטן, ואחד שעל פי החשד ביצע עימו את מרבית העבירות. בתחילה ביקשו במשטרה לקבל את גרסתו בנוגע למה שהתחרש בחנות הרהיטים שבבעלותו. אלא שמצלמות האבטחה והאזנות הסתר שביצעה המשטרה הביאו לכך שנאספו די ראיות נגדו ונגד ביטן.

 

זאת גם הייתה אחת הדעות בצוות החקירה, שבגלל מעורבותו של יוסף והעובדה שהוא אחד החשודים המרכזיים בפרשה - הוא לא ראוי להיות עד מדינה.

מגעים גם עמו. משה יוסף (מימין), "הבנקאי" של ביטן (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מגעים גם עמו. משה יוסף (מימין), "הבנקאי" של ביטן(צילום: מוטי קמחי)

בסוף השבוע עוד ניסו במשטרה לשכנע את יוסף ובאי כוחו, עורכי הדין גיל דחוח ואילן סופר, שהיה זה שחתם על חוזה עד המדינה של מיקי גנור בתיק 3000, פרשת הצוללות. זאת הסיבה, שבין היתר שוחרר יוסף בסוף השבוע לביתו ובמקביל החלו במשטרה לפתח את השיחות עם דרור גלזר.

 

היזם גלזר חשוד לפרשות שלא קשורות לראשל"צ דווקא. על פי החשד, גלזר הסתייע בביטן בשלושה פרויקטים בתל אביב. על אחד בדרום העיר הוא אף קיבל על החשבון 150 אלף שקלים והיה אמור לקבל עוד מיליון שקלים ברגע שיתקבל היתר הבנייה.

עו"ד גיל עשת המייצג את גלזר ()
עו"ד גיל עשת המייצג את גלזר

במשטרה גילו בהאזנות סתר בין יוסף לביטן כי השניים מדברים על גלזר ועל כסף שמגיע ממנו. במשטרה חושדים שתמורת העזרה שסידר יו"ר הקואליציה, בין היתר בחיבור גלזר לגורמים בעיריית תל אביב, הוא קיבל מגלזר שוחד של 250 אלף שקלים שהועברו דרך חנות הרהיטים של יוסף.

 

נכון לאתמול המו"מ תקוע על מרכיב העונש, כשבשלב זה מבקשת המשטרה כי גלזר ירצה כשנת מאסר ועד כה גלזר לא השיב בחיוב. כך או כך משאירה לעצמה המשטרה את שתי האופציות של החשודים יוסף וגלזר פתוחות. "אנחנו רוצים שאחד החשודים יעמוד בקולו בבית המשפט ויספר על כספי השוחד", אמרו גורמים במשטרה.

 

עו"ד ד"ר גיל עשת, המייצג את גלזר, מסר בתגובה: "מרשי כפר בחשדות בחקירתו וטען כי לא העביר כספי שוחד לאיש. הוא שוחרר ביום חמישי האחרון לביתו. אנו נמתין לתוצאות החקירה בעניינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן, צביקה טישלר
דרור גלזר ודוד ביטן
צילום: שאול גולן, צביקה טישלר
מומלצים