שתף קטע נבחר

יאיר נתניהו תובע את הארגון שטוען כי הכפיש אותו בפייסבוק

אחרי שנתבע ע"י מכון מולד בגין לשון הרע, בנו של רה"מ הגיש תביעה דומה בגין פרסומים מכפישים בפייסבוק על אודות עיסוקיו ותנאי מחייתו. נתניהו טוען כי בבסיסם עומדת שנאה יוקדת וניסיון להשפיל אותו בכל מחיר. מכון מולד: "נתניהו טוען לפגיעה במשלח ידו. אולי סוף סוף נגלה מהו"

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, הגיש היום (ב') תביעת לשון הרע נגד מכון "מולד", שבה הוא דורש יותר מ-130 אלף שקל פיצויים בטענה ללשון הרע, פגיעה בפרטיות ונזיקין בגין פרסומים מכפישים לטענתו.

 

לטענת עורך דינו יוסי כהן, מכון מולד פרסם דברי כזב על בנו של ראש הממשלה תחת הכותרת "5 דברים שלא ידעתם על יאיר נתניהו". בפוסט שפרסמו בעמוד הפייסבוק "61" נכתב כי נתניהו הצעיר אינו עובד לפרנסתו וחי בבית הוריו על חשבון משלם המסים, מאובטח במשך 7 ימים בשבוע ולאורך כל שעות היממה, וכי השפעתו על אביו ניכרת בעיקר בתחום המדיה.

 

תובע יותר מ-130 אלף שקל. יאיר נתניהו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
תובע יותר מ-130 אלף שקל. יאיר נתניהו(צילום: מוטי קמחי)

כהן טוען כי התמונה של יאיר נתניהו בבגדי ליצן וכתר על ראשו היא בגדר פרסום לשון הרע וציין כי הפוסט היה ממומן בכדי להגדיל את חשיפתו בקרב גולשים בפייסבוק. עוד מסר כי במסגרת המשפט יטען ל"שנאה עזה ויוקדת של הנתבעת נגד נתניהו, וניסיון לפגוע ולהשפילו בכל מחיר תוך חציית קווים אדומים".

 

מכון מולד מסרו בתגובה לכתב התביעה כי "לא רק שיאיר נתניהו או מי מטעמו לא השכילו לתקן את טעותם, הוא בחר לפעול בכוחנות ולנסות להלך עלינו אימים בתביעת השתקה. לא רק שאיננו נבהלים - אנחנו מברכים על כתב התביעה שמזמן לנו הזדמנות נדירה לגלות בהליך גילוי המסמכים, מה באמת עושה יאיר נתניהו בלשכת ראש הממשלה, כמה משלמים האזרחים על אבטחתו בטיוליו בעולם ומה טיב קשריו האמיתיים עם המיליארדר ג'יימס פאקר.

 

"בנוסף, קראנו בכתב התביעה כי באי כוחו של יאיר נתניהו מציינים כי פגענו במשלח ידו. אולי עכשיו סוף סוף נגלה מהו".

 

מכון "מולד" הגיש באוגוסט האחרון תביעת לשון הרע בסך 140 אלף שקל נגד בנו של ראש הממשלה. בכתב התביעה נכתב כי "נתניהו ביצע עוולה כלפי התובעת באופן מתועב, ציני, שפל, מרושע וחסר עכבות, מתוך מטרתו לנסות לבייש את התובעת, 'לשפוך את דמה', לפגוע בתדמיתה ובשמה הטוב, לחבל בפעילותה ולהלבין את פניה ברבים באמצעות פרסום כזבים מכוערים שאין בהם שמץ של אמת".

 

עורכי הדין ציינו כי נתניהו פועל באופן אובססיבי לפגוע ב"מולד" ולרמוס את שמו בפומבי מתוך "זדון ורשעות לשמה, כאשר בין היתר ביצע הנתבע שימוש ציני ואכזרי במעמדו הציבורי הרם כבנו של ראש ממשלת ישראל במטרה להסית את הציבור נגד התובעת ולבזותה". 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יאיר נתניהו
צילום: מוטי קמחי
מומלצים