שתף קטע נבחר

40 יעדים בשבועיים: תיעוד תקיפות צה"ל נגד מטרות חמאס

בצל שיגור הרקטות מעזה, שמתבצע כמעט על בסיס יומי בתקופה האחרונה, מפרסם דובר צה"ל תיעוד של תקיפות שביצע הצבא מהאוויר ומהיבשה של מטרות חמאס בשבועיים האחרונים. בצבא מדגישים כי מדובר ביעדי תקיפה משמעותיים כדי להרתיע את חמאס מהסלמה

 

אלה מטרות חמאס שתקף צה"ל בתגובה לירי הרקטות מעזה: דובר צה"ל מפרסם הערב (ב') תיעוד של תקיפות הצבא בשבועיים האחרונים נגד יעדי חמאס ברצועת עזה כחלק מהתגובה לירי רקטות ופצמ"רים. מדובר ב-40 יעדים שהותקפו מאז 7 בדצמבר ובוצעו על-ידי מטוסי קרב ומסוקי קרב של חיל האוויר ובאמצעות ירי טנקים.

 

בין המטרות שהותקפו היו מחסנים לאחסנת אמצעי לחימה, מתקנים לייצור אמצעי לחימה, מגדלי תצפיות, מתחמי אימונים ועמדות ביטחון שוטף. כל העמדות שהותקפו שייכות לארגון חמאס השולט ברצועה.

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)
כ-30 רקטות ופצמ"רים שוגרו מהרצועה בשבועיים האחרונים ובעוטף עזה חזרו לשגרת "טפטוף" הירי כמעט על בסיס יומי. הירי מעזה בוצע בצל הכרזת טראמפ על הכרה בירושלים כבירת ישראל וחשיפת מנהרת הטרור של חמאס.

הנזק בבית שבו פגעה רקטה אתמול (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
הנזק בבית שבו פגעה רקטה אתמול(צילום: רועי עידן)

צה"ל חושף את סרטוני התקיפות כדי להרתיע את חמאס ולהבהיר את הביקורת שנשמעת בחלק מהציבור הישראלי כי המטרות שמותקפות הן מטרות לא משמעותיות וחסרות ערך מבצעי.

 

אתמול התפוצצה רקטה ופגעה בבית ביישוב במועצה האזורית חוף אשקלון. נגרם נזק לבית ולמכונית שעמדה בסמוך. לא ידוע על נפגעים. רקטה נוספת שנורתה התפוצצה בשטח פתוח ביישוב סמוך.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
אחד היעדים שהותקפו
צילום: דובר צה"ל
מומלצים