שתף קטע נבחר

תיעוד: נערות פלסטיניות מתגרות בחיילים שנמנעים מתגובה

ביום שישי האחרון התגרו שתי נערות פלסטיניות בחיילים בכפר נבי סלאח. אחת מהן היא עאהד תמימי, שכבר עשתה זאת בעבר. תמימי נראית מרביצה לאחד החיילים, אך הם שומרים על איפוק ואינם מגיבים

 

שוב סרטון מהכפר הפלסטיני נבי סאלח מתעד ניסיון של פלסטינים להתגרות בחיילי צה"ל בעת פעילות מבצעית בכפר. למרות ששתי נערות פלסטיניות התגרו בחיילים גם בצורה פיזית, החיילים שמרו על איפוק. הסרטון צולם בעת קיום ההפגנה השבועית בכפר ביום שישי האחרון.

 

בסרטון נראות שתי נערות פלסטיניות, כשאחת מהן מתגרה בחיילים שעומדים במקום, מציקה להם, מנסה להרביץ להם ולבעוט בהם והם שומרים על איפוק ולא נופלים למלכודת התקשורתית שהוטמנה להם.

התגרות ללא תגובה ()
התגרות ללא תגובה

הנערה שמרביצה ומתגרה בחיילים היא עאהד תמימי, בתו של אחד הפעילים הבולטים של הכפר נבי סאלח שמקדם בין היתר את ההפגנות השבועיות בכפר. היא קוראת לחיילים בסרטון לצאת מהחצר שבה הם נמצאים כשאישה נוספת מגיעה למקום ומנסה לחצוץ בינה לבינם למרות שהם לא מגיבים להתגרות.

 

ניתן להבחין שמצלם הסרטון מקפיד שבתוך הפריים שלו ייכנסו רק נשים ונערות ולא גברים כדי לשוות לסרטון את אפקט האנדרדוג מתוך הנחה שהחיילים יגיבו להתגרות הפיזית וינסו לעצור את הבנות – דבר שהיה מחולל מהומה מתועדת היטב.

בצה"ל גיבו את התנהגות הלוחמים וכמו כל אירוע מבררים אם ניתן היה לטפל אחרת בשתי הנערות.

 

זו אינה הפעם הראשונה שבה אחד מבני המשפחה הזאת מתועדים כשהם מתגרים בחיילים. לפני כמה שנים תועדה עאהד תמימי כשהיא נושכת חייל אשר שהגיע לעצור את אח שלה במהלך עימותים שפרצו במקום במסגרת ההפגנות השבועיות בכפר. במקרה אחר היא תועדה כשהיא צועקת וצורחת על איש כוחות הביטחון במהלך הפגנה ומנסה להוציאו משלוותו.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים