שתף קטע נבחר

יוסי קפץ לאש, אשתו ושלושת ילדיו נספו

אסון בבית משפחה ישראלית שחגגה את חנוכה: עליזה אזן ושלושה מילדיה נספו בשריפה בניו יורק, שלפי הכבאים התפשטה בגלל חנוכייה. אב המשפחה יוסי ניסה להציל אותם, ומאושפז במצב קשה עם עוד שני ילדים. קורבנות המשפחה יובאו לקבורה בישראל

 

יוסי אזן, שאיבד את אשתו ושלושה מילדיו בשריפה שפרצה בלילה בביתם בברוקלין, נלחם על חייו בבית החולים אחרי שניסה להציל את חייהם מהאש. הוא הצליח לחלץ שני ילדים אחרים, שמאושפזים במצב קשה. לבני המשפחה יש אזרחות ישראלית, ובעבר הם גרו במרכז הארץ.

 

דניאל ניגרו, נציב הכבאות של ניו יורק, אמר לכתבים שאזן בן ה-45 "נכווה קשות כשחזר לאש להציל את בני המשפחה, אלה שעדיין לא הציל. אנחנו מאמינים שהוא פעל בגבורה רבה. אנחנו מקווים שזה לא עלה לו בחייו".

בית המשפחה בברוקלין (צילום: MCT) (צילום: MCT)
בית המשפחה בברוקלין(צילום: MCT)

טרגדיה. עליזה ויוסף אזן עם ששת ילדיהם בביקור בכותל ()
טרגדיה. עליזה ויוסף אזן עם ששת ילדיהם בביקור בכותל

עליזה ויוסי אזן ()
עליזה ויוסי אזן
לפי "ניו יורק פוסט" אזן מחוסר הכרה בעקבות השריפה שבה נספו רעייתו עליזה בת ה-39, בתו בת השלוש הנרייטה ובניו משה ויצחק, בני 11 ושבע. בבית החולים מאושפזים במצב קשה גם שילת ודניאל, בני 16 ו-15.

 

אף אחד מבני המשפחה לא היה ער כשהאש התפשטה. תשעה היו בבית בזמן השריפה: זוג ההורים, ששת הילדים ובן דוד שהגיע לחגוג את חנוכה. שני ילדים בני 13 ו-12, היו בקומה הראשונה כשהשריפה פרצה בלילה בקומה השנייה של הבית. הם הצליחו להימלט ולפי הדיווחים נפגעו באורח קל.

 (צילום: MCT) (צילום: MCT)
(צילום: MCT)

השריפה פרצה בקומה השנייה של בית המשפחה בשיפסהד ביי בברוקלין, והתפשטה לעליית הגג סמוך ל-02:30 שעון מקומי. הכבאים מעריכים שהשריפה פרצה בגלל חנוכייה שנשארה דולקת, ונציב הכבאות ביקש מהתושבים לגלות זהירות, ולא להשאיר נרות דולקים ללא השגחה בחג.

 

"זה הלם. עכשיו חנוכה. זה יום עצוב", אמר אבי, בן דוד של עליזה. הוא אמר שבני המשפחה שנספו בשריפה יובאו לקבורה בישראל. דוד אזולאי, השר לשירותי דת, ביקש מחברה קדישא בתל אביב לקבור את בני המשפחה בישראל כתושבים לפנים משורת הדין, לבקשת אבי המשפחה. הלווייתם תתקיים מחר בערב בבית העלמין ירקון.  

הלהבות חרכו את רוב הבית, ואחד השכנים סיפר שראה כבאים רצים פנימה כשהאש הלכה וגדלה. "היו להבות גדולות שיצאו בחזית הבית", הוא אמר. "הכבאים נכנסו ישר לתוך האש". חמישה כבאים שהגיעו להשתלט על האש סובלים מפציעות קלות.

 

"כהורה זה בלתי אפשרי לדמיין מה המשפחה עוברת כרגע", אמר ראש העיר ניו יורק ביל דה בלאזיו על האסון בחנוכה. "במהלך החג אנחנו צריכים להיות זהירים עם הנרות, התנורים, הנורות והקישוטים שלנו".


פורסם לראשונה 18/12/2017 23:15

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים