שתף קטע נבחר

עובדי טבע חוסמים כבישים בירושלים: "יום קריטי, זה המאני-טיים"

כ-200 עובדים חסמו את הכניסה לאזור התעשייה הר חוצבים במחאה על ההחלטה לסגור את המפעלים בבירה. ב-13:00 ייפגש נתניהו עם המנכ"ל שולץ במשרד ראש הממשלה, אלפים צפויים להפגין מחוץ למשרד. יו"ר ועד העובדים: "מקורבים לנתניהו אומרים שירושלים לא תיסגר". עובד טבע קרא בדמעות: "תצילו את האנשים שנתנו פה את כל חייהם"

 

כ-200 עובדי מפעלי טבע בירושלים חוסמים הבוקר (יום ג') את הכניסה לאזור התעשייה הר חוצבים בעיר וגורמים לפקקים גדולים. העובדים שמוחים על החלטת הנהלת טבע העולמית לסגור את שני המפעלים בעיר קראו בהפגנה: "אנחנו נלחמים על הבית. מה שהיה בעמונה לא יחזור שנית. אנחנו מוכנים להגן בגופנו על המפעל". מזה יומיים מתבצרים עובדי טבע בשני המפעלים, וטוענים כי עד שלא ייראו מכתב כתוב וחתום המצהיר כי טבע נשארת בירושלים, הם לא יפסיקו את מחאתם ואף יחריפו אותה.

 

 (צילום: מושיקו צמח) (צילום: מושיקו צמח)
(צילום: מושיקו צמח)

 (צילום: מושיקו צמח) (צילום: מושיקו צמח)
(צילום: מושיקו צמח)
 

היום בשעה 13:00 תתקיים פגישה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרי הממשלה למנכ"ל טבע קאר שולץ, שבה ידונו על עתיד המפעלים בירושלים - ועתיד החברה בישראל. הפגישה תתקיים במשרד ראש הממשלה, ומחוץ למשרד נקבעה הפגנת ענק של עובדי טבע - אליה צפויים להגיע אלפים מרחבי הארץ.

 

איציק בן סימון, יו"ר ועד העובדים במפעל טבע טבליות, אמר הבוקר לעובדים: "קיבלו מסרים בלילה ממקורבים לראש הממשלה שירושלים לא תיסגר. אני לא רוצה להשלות אתכם או לתת לכם אופטימיות גמורה, אבל אלה ממש מקורבים שאומרים שירושלים לא תיסגר". בן סימון הוסיף: "חברים, זה היום הקריטי שלנו, זה המאני-טיים. אחרי ההודעה של ראש הממשלה ושל מנכ"ל טבע ייתכן שכל התוכניות שלנו ישתנו".

 

יו"ר ההסתדרות הלאומית יואב שמחי אמר לפני הפגישה עם נתניהו: "מתחילת המאבק הכרזנו כי לטבע אין זכות קיום בלי ירושלים. ירושלים היא הרבה מעבר לסמל עבור מדינת ישראל. אני מאמין כי ביכולתם של ראש הממשלה ושר העבודה חיים כץ לחזור עם בשורה לעובדים מיד לאחר הפגישה עם מנכ"ל החברה שולץ".

גיא נוי, בן 47, עובד עשר שנים במפעל טבע טבליות, אמר ל-ynet: "אני נשוי ואב לשלושה ילדים. עבדתי פה לפני כ-15 שנה ב-ECI, מרחק של 300 מטר. המפעל נסגר והעבירו את הפעילות מירושלים לחו"ל. התקבלתי לטבע, זה היה המזל שלי. חשבתי שפה אני אצליח להשתקם".

 

"עבדתי פה עשר שנים. לא לקחתי יום חופש. לא לקחתי יום מחלה. קיבלתי לפני שנתיים עובד מצטיין, נשיא המדינה לחץ לי יד. אני קורא לכל המדינה להתערב ולהציל פה את המפעל הזה, להציל את המשפחות, להציל פה את האנשים שנתנו את כל החיים שלהם, ויתרו על המשפחות שלהם. עבדנו פה בוקר, ערב ולילה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מושיקו צמח
עובדי טבע מפגינים בירושלים, הבוקר
צילום: מושיקו צמח
מומלצים