שתף קטע נבחר

15 שנות מאסר לתושב מזרח ירושלים שביצע פיגוע דריסה בעיר

צעיר מסילוואן הורשע בניסיון רצח לאחר שפצע קל-בינוני שני ישראלים בפיגוע דריסה בדרך חברון בירושלים באוקטובר 2016. הפסיכיאטר רשם בחוות הדעת: "מדובר במעשה מתוך מניע אישי שלבש מניע לאומני. הוא הלך בשביל למות"

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר הבוקר (ג') 15 שנות מאסר בפועל על מוראד רג'בי, תושב סילוואן כבן 20, שפצע שני ישראלים באורח קל-בינוני בפיגוע דריסה שביצע בדרך חברון בעיר באוקטובר 2016. רג'בי הודה והורשע בניסיון לרצח במסגרת הסדר טיעון. בנוסף, הוא יפצה את שני הפצועים בשלושים אלף שקלים.

 

על פי כתב האישום המתוקן, ב-19 באוקטובר 2016 החליט רג'בי לבצע פיגוע דריסה באמצעות האופנוע שלו וסכין מטבח. בסביבות השעה שש בערב הוא רכב על האופנוע בדרך חברון בירושלים כשהבחין בשני יהודים בעלי חזות דתית, יעקב לומגה וואדים בלקיצקי. הוא הגביר את מהירות נסיעתו והתנגש בעוצמה ביעקב. לאחר מכן הוא ירד מהאופנוע, התקרב אל ואדים כשהוא אוחז בסכין בידו השמאלית ובקסדה בידו הימנית, והיכה אותו עם הקסדה.

 

רג'בי, תושב סילוואן, הוא צעיר ללא עבר פלילי שעבד כעובד נקיון בסינמה סיטי בירושלים ולטענת הוריו לא היה מעורב פוליטית לפני המעשה. עם זאת, בחוות דעת של פסיכולוג קליני שהוגשה מטעם ההגנה נכתב כי הוא בעל נטיות אובדניות וסבל מדיכאון בשנה האחרונה בגלל שלא הצליח להתקבל ללימודים על-יסודיים ובשל בעיות משפחתיות.

 

שבוע לפני האירוע אביו היכה אותו בכיכר השכונה לעיני חבריו והוא ניסה להתאבד פעמיים לפני פיגוע הדריסה. רג'בי אמר לפסיכולוג כי הוא אינו מבין מה פקד אותו ביום האירוע ומדוע עשה את המעשה.

 

"אין מדובר בפיגוע ממניע לאומני אלא במעשה מתוך מניע אישי שלבש מניע לאומי" הסביר בבית המשפט ד"ר מסאלחה. "הוא לא הלך בשביל להיות שאהיד, הוא הלך בשביל למות, אבל מעצם העובדה שהוא ימות, הוא ייקרא שאהיד".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים