שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחקר: המופרעים של הכיתה עושים יותר מין
  500 בני נוער השיבו על שאלות שנוגעות בסיטואציות חברתיות, מהן עולה שאנשים שמתנהגים בבריונות משיגים יותר סקס מאנשים נחמדים. תמיד דופקים את החמודים

  כשהייתי בכיתה ח' עשו עליי חרם. התחושה הזאת של הבידוד כואבת עד היום, והחלק הכי גרוע היה שהבנות שהציקו לי בהפסקות שלטו במסדרונות בית הספר. כולם רצו להיות לידן, ו-ש', החתיך של השכבה, רק רצה להסתובב איתן ולא ראה בנות אחרות ממטר. ככל שהייתי מנודה יותר, כך הן פרחו, וכשהגענו לתיכון הבנות האלה קיימו יחסי מין עם כל מי שרק רצו. ככה הן ניהלו את קרטל הפופולריות שלהן - הן חילקו חיבה ותשומת לב, ובתמורה צברו קהל מעריצים שהיה מורכב מבנים שרצו להיות איתן ובנות שרצו להיות כמוהן. ואני? אני נשארתי תמימה ולא פעילה מינית.

   

  גם המחקרים לא מתווכחים עם חווית ההתבגרות המחוצ'קנת שלי. לפי מחקר חדש שנערך על ידי חוקרים מאוניברסיטת וינזדור אשר בקנדה, אנשים שמתנהגים בבריונות משיגים יותר סקס מאנשים נחמדים. החוקרים מצאו כי הבדלים במבנה האישיות מובילים לשוני בין אלה שמשיגים יותר סקס, ובין אלה שנשארים בבית מול הטלוויזיה. וכמו שהולך המשפט, Nice guys finish last.

  התחמן שהעתיק את שיעורי הבית שלכם ניצל נשים בשביל סקס (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  התחמן שהעתיק את שיעורי הבית שלכם ניצל נשים בשביל סקס(צילום: Shutterstock)
   

   

  המחקר, שמסתמך על שאלונים שאותם מילאו 500 מתבגרים בני 14-18, כלל שאלות שנוגעות בהתמודדות עם סיטואציות חברתיות ועימותים חברתיים, וכן שאלות הנוגעות במדדים של צניעות, כנות וחיבור לעולם הרגשות של בני נוער בימינו. מהתשובות מסתבר שבריונים מצטיינים יותר בהשגת סקס מאחר שהדומיננטיות שלהם גורמת להם להיראות חזקים יותר.

   

  החוקרים מספרים שהם הניחו כי מתבגרים עם התנהגות נצלנית ידעו להשתמש בפרקטיקות נצלניות כדי להשיג לעצמם מין, ולא אכפת להם לנצל על הדרך את הפרטנר שהופך מבחינתם לכלי למילוי בקשתם. כלומר, אם הכרתם בריון בתיכון שניצל אתכם כדי להעתיק מכם שיעורים, לפי המחקר החדש הוא כנראה גם אותו אחד שתיחמן וניצל נשים בשביל מין.

   

  גורם נוסף שיכול להשפיע על חיי המין שלכם הוא תחרותיות. המחקר מצא שבני נוער תחרותיים יותר הם גם אלה שמצליחים יותר בתחום הזוגי. זה הגיוני משום שבתיכון יש תחרות בכל עולם תוכן אפשרי, מאתלטיקה ועד תחרויות בין התלמידים המצטיינים בלימודים. האופי התחרותי מנחה את הבריונים להיות הכי בולטים במסדרונות התיכון, גם אם זה אומר שעליהם להחליש את הסובבים אותם ולהראות לבנות "מי הכי גבר" בבית ספר. תוצאות המחקר לא מתיימרות לנבא שום דבר, אלא להראות כיצד בני נוער תופסים את עצמם ואת האישיות שלהם. חוששים פתאום שאולי אתם נחמדים מדי ולכן לא הולך לכם מבחינה מינית? אל תדאגו, אנחנו כבר מזמן לא בתיכון.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים