שתף קטע נבחר

בדרך להסדר טיעון: אלון קסטיאל יודה בניסיון אונס ובמעשים מגונים

על פי ההסדר המתגבש, איש חיי הלילה צפוי להודות בשלוש תקיפות מיניות ובהטרדה מינית. הפרקליטות צפויה לדרוש מאסר בפועל

בדרך להסדר טיעון. אלון קסטיאל (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
בדרך להסדר טיעון. אלון קסטיאל(צילום: שאול גולן)

לקראת הסדר טיעון נגד איש חיי הלילה אלון קסטיאל : לפי ההסדר המתגבש, שנמצא כרגע במגעים מתקדמים, קסטיאל צפוי להודות בניסיון אונס, במעשה מגונה בכוח, במעשה מגונה ובהטרדה מינית. אין הסכמה לעניין העונש, ופרקליטות מחוז תל אביב תדרוש מאסר בפועל.

 

במקביל פורסם כי הפרקליטות מתקרבת להסדר טיעון עם המורה שאול שמאי, הנאשם בביצוע עבירות מין בחמש ילדות - ארבע תלמידות כיתה ב' שחינך בבית ספר יסודי בתל אביב, ובת 13 שלה העביר שיעורים פרטיים בביתה.

 

בעקבות הערות המגשר, נמחק ניסיון אונס אחד שהופיע באישום נגד קסטיאל. האונס שנותר באישום שונה בהסדר לניסיון אונס. הצדדים טרם חתמו, אבל המשא ומתן נמצא בשלב מתקדם. אם אכן קסטיאל והתביעה יחתמו על ההסכם, הרי שאיש חיי הלילה יורשו בתקיפה מינית של ארבע מתלוננות. שלוש מהמתלוננות מסכימות להסדר, במסגרתו יפוצו בעשרות אלפי שקלים. השיקול המרכזי בהגעה להסדר הוא רצון התביעה לחסוך מן המתלוננות את הצורך להעיד בבית המשפט.   

 

 

קסטיאל הואשם בדצמבר בשנה שעברה על ידי פרקליטות מחוז תל אביב בביצוע עבירות מין חמורות בשש נשים. בהמשך הוסר אחד מסעיפי האישום, ונכון לעכשיו הוא מואשם בעבירות כלפי חמש נשים. העבירות כוללות מעשה אונס אחד, ניסיון אונס, מעשים מגונים בכוח ומעשים מגונים.

 

ההחלטה להסיר את אחד האישומים באונס התקבלה לאחר שסנגוריו של קסטיאל טענו כי חלה התיישנות בנוגע למקרה המדובר, מאחר שעברו 10 שנים מהמעשה שיוחס למרשם. לפני הגשת האישום התלוננו נגד קסטיאל 14 נשים, אולם רק חלקן הוכנסו בסופו של דבר לכתב האישום.

 

מתלוננת שלא הוכנסה לכתב האישום תקפה את הסדר הטיעון המסתמן וכתבה בפייסבוק: "הוא יורשע באלפית ממה שבאמת ביצע. עד שהוא לא יודה בזה שהוא אנס וישלם על זה ביוקר, לא תראו אותי מנופפת בדגלי ניצחון".

 

בפרקליטות מחוז תל אביב אמרו אז בתגובה למחיקת האישום הראשון באונס: "מחקירתו של הנאשם לא עלתה כל אינדיקציה כי המפגש בינו לבין המתלוננת באישום הראשון בכתב האישום התקיים לפני שנת 2007. מגרסת המתלוננת ועדים נוספים שתמכו בגרסתה עלה לכאורה שהעבירה בוצעה ב-2007 ולכן לכאורה העבירה לא התיישנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
אלון קסטיאל
צילום: שאול גולן
מומלצים