שתף קטע נבחר

המאבק מחריף: "נאום נתניהו - מופע אימים של עבריין נמלט"

רה"מ תקף בחריפות את המשטרה, שם קרובים להמליץ להאשים אותו בקבלת שוחד. שר הביטחון שלו בעבר יעלון כינה את נאומו "מופע מבזה ששורף את כל מה שבנינו", בקרן החדשה הכחישו את טענתו על מימון ההפגנות נגד השחיתות: "תעשיית שקרים"

 

 

המאבק מחריף לקראת המלצת המשטרה: לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו כינה את המאבק נגדו "מסע ציד מאורגן" ותקף בחריפות את המשטרה ואת המפגינים בשדרות רוטשילד, באופוזיציה קראו לנאומו "מופע אימים מבזה של ראש ממשלה שמתנהג כעבריין נמלט".

 

בנאומו באירוע של הליכוד לחנוכה בכפר המכבייה טען נתניהו כי "רוב המלצות המשטרה מושלכות לפח". בכנס בנתיבות התייחס יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי לנאום ואמר: "צפינו הערב בנאום האליבי של ביבי. ממה מפחד נתניהו אם באמת לא היה כלום? במקום לומר לציבור 'טעיתי' או 'הייתי לא בסדר' ראש הממשלה שוב מעדיף לתקוף את המשטרה. לא המשטרה קיבלה מתנות בשווי 200 אלף דולר. במקום לחזק את המשטרה הוא מתעסק בלהאשים אותה".

 

ראש הממשלה התייחס במרומז לחקירות השונות ותקף את המפגינים נגד השחיתות. "המכפישים בכיכרות ובמהדורות ינסו לנפח את הבלון הזה לפני שיוצא ממנו כל האוויר. עכשיו הם מנסים לבנות מתח, 'מה יהיה עם ההמלצות?'. אז אני הולך לעשות לכם ספוילר", אמר נתניהו וחיקה את פרשני הטלוויזיה: "בעוד שבועות בודדים יישבו באולפני הטלוויזיה כתבים ופרשנים ויפתחו את מהדורת החדשות בכותרות מפוצצות - 'המלצות חמורות ביותר, יש לומר חמורות מאוד. רוצה לומר, מן החמורות שידעה המדינה'".

נתניהו בנאום: "מסע ציד מאורגן" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
נתניהו בנאום: "מסע ציד מאורגן"(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד כינה את נאום נתניהו "מופע אימים". לדברי ח"כ לפיד, "ראש ממשלה שמתייחס ככה לשלטון החוק צריך לרדת מהבמה הציבורית. מגיע לנו יותר מראש ממשלה שמזלזל במשטרה, מחקה מגישי טלוויזיה ומזמין התקפות על נשיא המדינה. הממלכתיות אבדה".

 

משה (בוגי) יעלון, שכיהן כשר הביטחון של נתניהו, צייץ בטוויטר: "יצאתי מארוע הדלקת נרות עם נכי צה"ל וכוחות הביטחון וצפיתי במופע המבזה של מי שאמור להנהיג את המדינה ומתנהג כעבריין נמלט, ששורף בדרך את כל מה שבנינו, נלחמנו, נפצענו ואיבדנו חברים בשבילו. ביבי, די! לך! לפני שתשרוף גם את מה שעשית, כשעוד היה אכפת לך מהמדינה".

 

בינתיים, במשטרה הולכת ומתגבשת ההמלצה לסיכום תיק החקירה בעניינו של ראש הממשלה, תחת סעיף קבלת שוחד מהמיליארדר ארנון מילצ'ן. זאת, למרות שאין בכוונת המשטרה להגיש כתב אישום נגד מילצ'ן על מתן שוחד לנתניהו. "יש הבדל בין נבחר ציבור שמקבל שוחד לבין בן אדם פרטי שלא באמת התכוון לתת שוחד", אמר בכיר במשטרה.

 

 

נתניהו בהדלקת נר שמיני, לאחר נאומו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
נתניהו בהדלקת נר שמיני, לאחר נאומו(צילום: מוטי קמחי)

טענה נוספת של נתניהו בנאום הייתה שההפגנות השבועיות נגד השחיתות ממומנות על ידי הקרן החדשה לישראל. אלא שמנכ"ל הקרן בארץ, מיקי גיצין, הכחיש את הדברים. בתגובה שמסר בעקבות הנאום אמר: "תעשיית השקרים של ראש הממשלה נמשכת. הערב ניצל נתניהו את הנר האחרון של חנוכה כדי להפיץ שוב את השקר שלפיו הקרן החדשה לישראל מממנת את ההפגנות ברוטשילד. מפחיד לחשוב שהאיש שמוביל את ישראל מבסס את שלטונו על מנגנון שקרים, הפחדות והמצאות".

 

"גם אם ראש הממשלה ימשיך לחזור על השקר הזה זה עדיין יהיה שקר", הוסיף גיצין. "אנחנו קוראים לנתניהו להוכיח את האשמתו או להתנצל על דבריו מיד. שקרים מסוג זה, יחד עם חשדות רבים לשחיתות עמוקה שלו ושל מקורביו, הם אלה שמוציאים לרחובות מדי מוצאי שבת עשרות אלפי ישראלים כועסים, בהם ימנים ושמאלנים, חילונים ודתיים, אזרחים שזועמים על השחיתות בה מתנהלת ממשלת ישראל".

 

מארגן ההפגנה ברוטשילד, עו"ד אלדד יניב, אמר אמש בסרטון שהפיץ: "ביבי, אתה שקרן. עשרות אלפי אנשים מגיעים לרוטשילד שבוע אחרי שבוע, עם הילדים שלהם, מביאים סירים ודגלי ישראל ויודעים שהם לא יצליחו לשמוע את הנאומים כי אין כמעט כסף להגברה ולבמה - זאת הפגנה צנועה. אתה יודע שהקרן החדשה לא שמה שקל בהפגנה שלנו. התשובה שלנו היא לא בדיבורים. אנחנו מבינים שאתה בהיסטריה מההפגנות ברוטשילד ואנחנו נחושים לעשות הכל כדי להציל את מדינת ישראל".

 

אלינור אלון (32), תושבת תל אביב שצעדה בשבועיים האחרונים ברוטשילד, התייחסה לטענות נתניהו: "אמנם יש הרבה מפגינים שהם שמאלנים, אבל יש גם רבים שהגיעו מהמרכז והימין הפוליטי. זאת לא הפגנה נגד הימין, זאת הפגנה נגד השחיתות של נתניהו כי השחיתות פוגעת בכולם. בעבר הצבעתי לנתניהו אבל אחרי כל הפרשיות האחרונות אני יודעת שטעיתי והוא צריך וחייב ללכת הביתה. הניסיונות של נתניהו לחבר את המפגינים לקרן החדשה זה שטויות".

 

ח"כ איילת נחמיאס ורבין הגיבה: "נתניהו הפסיק להעמיד פנים - התקשורת היא אויב, המשטרה היא אויב ונשיא המדינה, בעל העבר הבית"רי המפואר, גם הוא אויב. והשמאל - הוא ארכי-אויב. תוך העמדת פנים כאילו חוק ההמלצות מובא מתוך דאגה לציבור, חושפים הנתניהוז את הניסיון הנואש ליצור מסך עשן על ממשלת השחיתות-הישרדות שלו. הוא לא יצליח יותר, וגם הימין האמיתי כבר יודע את האמת".


פורסם לראשונה 19/12/2017 23:14

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
נתניהו בכפר המכבייה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים