שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הממונה על המאבק בשינויי האקלים: "אנחנו משעממים אנשים"
  אריק סולהיים, ראש תוכנית האו"ם להגנה על הסביבה, עושה חשבון נפש. לדבריו אי אפשר להילחם בהתחממות הגלובלית כשהמומחים מדברים בשפה משעממת ומלעיטים את הציבור במונחים טכניים שאין לו מושג מה הם אומרים

  האיש שאחראי מטעם האו"ם לקדם את ההגנה על הסביבה קרא היום (ג') לעוסקים במלאכה להפסיק לשעמם את הציבור. אריק סולהיים, מנהל התוכנית לאיכות הסביבה של האו"ם, אמר שאנשים רעבים לחדשות על הסיכונים הנשקפים משינויי האקלים, אבל מומחים גורמים להם להתרחק מהנושאים האלה משום שהם מלעיטים אותם בפרטים משעממים ובמונחים טכניים שהם אינם מבינים.

  דוב קוטב שגסס מרעב בקנדה וריגש את העולם. "אנחנו לא מדברים בשפה שכולם מבינים" ()
  דוב קוטב שגסס מרעב בקנדה וריגש את העולם. "אנחנו לא מדברים בשפה שכולם מבינים"

  סולהיים סיפר כי הוריקן אירמה, הסופה האימתנית שהיכתה בארה"ב ובאיים הקריביים, הייתה אחד הנושאים שאנשים ברחבי העולם חיפשו יותר מכול באינטרנט בשנה החולפת. "זה מראה שאנשים רוצים לדעת על הנושאים האלה אבל כשזה מגיע לצורך להסביר מדוע זה קורה ומה אפשר לעשות כדי לעצור את זה – אנחנו לא מדברים בשפה שכולם מבינים", אמר בריאיון לסוכנות הידיעות רויטרס.

   

  "השפה שבה משתמשים פעילים ומומחים לאיכות הסביבה היא במשך שנים שפה משעממת, כל כך לא מעוררת השראה", הסביר בריאיון בעיר בון שבגרמניה. "אם אנחנו מדברים רק בשפה טכנית, מלאה בקיצורים ובביטויים ברוח הפוליטיקלי-קורקט, אף אחד לא יקשיב. אתה לא יכול לשעמם אנשים וכך להניע אותם לפעולה. הם צריכים להיות נלהבים וחדורי השראה לפעול ולשנות את ההתנהגות שלהם".

   

  סולהיים, השר לאיכות הסביבה לשעבר של נורבגיה, אמר כי בעוד תשומת הלב מופנית לאסונות גדולים הזוכים לכותרות גדולות, נושאים חשובים כגון אובדן יערות עלולים להיזנח.

  הרס שהותיר סופת ההוריקן "אירמה" בפלורידה (צילום: AP) (צילום: AP)
  הרס שהותיר סופת ההוריקן "אירמה" בפלורידה(צילום: AP)

  יותר מ-1.3 מיליארד בני אדם חיים על אדמות שמצבן הולך ומידרדר ועומדים בפני סכנת רעב, מחסור במים ועוני. לפי האו"ם כשליש מהאדמות בכדור הארץ הן אדמות פגועות באיכות נמוכה, וסיבות לכך עשויות להיות כריתת יערות, שימוש מוגזם בשטחים כשטחי מרעה ובצורות. העובדה הזו מאלצת אנשים להגר ומגדילה את הסיכוי למלחמות בשל משאבי הטבע המידלדלים.

   

  "זו בעיה קשה ועלינו לטפל בה בדחיפות", הוא אמר סולהיים. מחקרים הראו ששיקומה של אדמה חקלאית והחזרתה לחיים מניבים 30-7 דולר על כל דולר שהושקע.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "די עם הפוליטיקלי-קורקט". דוב קוטב גוסס בקנדה
  מומלצים