שתף קטע נבחר

הוחמר עונשו של ראש העיר אור יהודה שהורשע בעבירות מין ושחיתות

בית המשפט העליון קיבל את ערעור המדינה על עונשו של דוד יוסף, שנידון לשנתיים מאסר בגין עבירות מין ועבירות שחיתות, והחמיר את העונש ל-38 חודשי מאסר. יוסף גם משך את ערעורו על הרשעתו

 

ראש עיריית אור יהודה לשעבר, דוד יוסף ()
ראש עיריית אור יהודה לשעבר, דוד יוסף

בית המשפט העליון קיבל היום (ד') את ערעור הפרקליטות והחמיר את עונשו של ראש העיר אור יהודה לשעבר, דוד יוסף, ל-38 חודשי מאסר בגין הרשעתו בעבירות מין ושחיתות. העונש המקורי שהוטל עליו בבית המשפט המחוזי היה 24 חודשי מאסר.

 

בנוסף לזה משך יוסף את ערעורו על ההכרעה. "בעצם משיכת הערעור על הכרעת הדין, יוסף בעצם לוקח אחריות על המיוחס לו בכתב האישום המתוקן", נכתב בהחלטת השופטים יורם דנציגר, דפנה ברק ארז ויוסף אלרון.

 

 
מ-2007 עד 2015, במשך שתי קדנציות, כיהן יוסף בראשות עיריית אור יהודה. בתקופה זו הטיל את חיתתו על העובדים והעובדות. הוא דרש לציית ללא תנאים לדרישותיו, ומי שסירב - יוסף בא עימו חשבון ונקם בפיטורים, ביטול פרויקטים או שלילת תקציבים. 

 

באותה תקופה הטריד יוסף נשים רבות שעבדו תחתיו, והוא הורשע במעשים מגונים ובהטרדה - לאחר שנגע בהן, ניסה לנשק אותן, נצמד אליהן או פנה אליהן בביטויים מיניים. המעשים נעשו בלשכתו או במקומות אחרים. נשים רבות לא הסכימו לכך, אך הוא ניצל את מעמדו ופגע בהן. קורבנותיו אימהות חד-הוריות, נשים נשואות או עובדות בשכר נמוך. הוא היטיב עם אלה שנעתרו לו, ולפיכך גם נאשם כי גנב נכסי עירייה והעניקם להן - למשל מלגות או מתנות.

 

יוסף הורשע בבית המשפט המחוזי בתל אביב ב-16 מ-25 האישומים נגדו. רוב סעיפי ההרשעה נגעו לעבירות מין, והעידו נגדו יותר מעשר נשים. בנוסף הוא ביצע עבירות מנהל לא תקין, שימוש לרעה בכוח המשרה והפרת אמונים. הפרקליטות ביקשה לגזור עליו חמש או שש שנות מאסר, אבל למרות הכרעת הדין הקשה בחר השופט דוד רוזן לגזור עליו שנתיים מאסר בלבד וקנס כספי.

 

הפרקליטות הגישה ערעור על קלות העונש לבית המשפט העליון, ויוסף הגיש ערעור נגדי, אבל בחר שלא לבקש עיכוב ביצוע על מאסרו.

 

יוסף החל לרצות את עונשו בפברואר האחרון. הוא הגיע לכלא השיקומי חרמון אחרי שיבוץ מוקדם שעבר בוועדה של שב"ס – מהלך שחסך ממנו התייצבות למיון בכלא ניצן. הגעה לכלא חרמון היא פריבילגיה: שוהים בו כ-500 אסירים והוא נחשב לכלא קל שבו תנאים טובים יחסית, רמת ביטחון בינונית, והאסירים בו עוברים תהליכי שיקום, קורסים וסדנאות. עם זאת, עבירת משמעת בעת ריצוי העונש בחרמון תביא להפסקת הליך השיקום והעברה לכלא אחר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים