שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  האסיר טען להתעמרות מצד שב"ס - ויזכה להתחתן
  אסיר בכלא אשל היה אמור להתחתן עם בחירת ליבו, אך שלושה ימים קודם לכן ביטל השב"ס את החתונה בטענה כי הוא עבר עבירת משמעת. האסיר טען כי השב"ס מתנכל לו בשל עתירה שהגיש נגדם. בית המשפט ביטל את הוראת שב"ס והאסיר יתחתן היום

   

  כלא אשל. ארכיון (צילום: חיים הורשנטיין) (צילום: חיים הורשנטיין)
  כלא אשל. ארכיון(צילום: חיים הורשנטיין)

  בית המשפט הורה לשירות בתי הסוהר לאפשר לאסיר בכלא אשל שבדרום הארץ להתחתן בכלא וכל ההכנות הושלמו לחתונה שאמורה להתקיים היום (ד'). אך שלושה ימים לפני התאריך שאושר - הודיעו לאסיר כי החתונה מבוטלת עקב עבירת משמעת שביצע. האסיר עתר לבית המשפט ולאחר שהוסכם כי יגיש מכתב התנצלות, החתונה תתקיים כמתוכנן.

    

  האסיר, הנידון לכארבע שנות מאסר על שוד, הגיש לפני כחודשיים בקשה לשב"ס להתחתן עם בת זוגו בין כותלי הכלא, אך בקשתו נדחתה לאחר שנטען כי ביצע עבירות משמעת. האסיר הגיש עתירה לבית משפט לעניינים מנהליים בבאר שבע באמצעות עו"ד רוית מוחבר. העתירה התקבלה, בתנאי שהאסיר לא יעבור עבירות משמעת נוספות במשך חודשיים.

   

  תאריך החתונה נקבע ל-20 בדצמבר 2017 והאסיר פנה לשב"ס לפני כחודש בבקשה לאשר לו הכנסת נעליים חדשות, בושם ואישור השתתפות חברו לתא בחתונה. בקשתו נדחתה על ידי שב"ס, והאסיר הגיש עתירה נוספת לבית משפט נגד ההחלטה, העתירה השנייה במספר. העתירה נמחקה לאחר שהאסיר טען כי שב"ס מאיים עליו  כי אם היא לא תמחק - חתונתנו לא תתקיים.

   

  שלושה ימים לפני החתונה הודיעו לאסיר כי חתונתו מבוטלת. בעתירה נוספת, השלישית במספר, נטען כי יום לפני הדיון בעתירה השנייה, ושבוע לפני החתונה, פנו בשב"ס לאסיר וביקשו ממנו למחוק את העתירה. עוד מסרו כי אם לא תימחק העתירה, יישפט משמעתית על עבירת משמעת שאירעה לפני זמן רב. בעקבות פניית שב"ס, פנה האסיר לפרקליטתו, הביע את חששו מביטול החתונה וביקש לבטל את העתירה.

  עו"ד רוית מוחבר (צילום: עדי שץ) (צילום: עדי שץ)
  עו"ד רוית מוחבר(צילום: עדי שץ)
    

  עוד נטען בעתירה השלישית כי שלושה ימים לפני החתונה, למרות ביטול העתירה השנייה על ידי האסיר, הודיעו לאסיר כי חתונתו מבוטלת בטענה כי עבר עבירת משמעת. עו"ד מוחבר המייצג את האסיר כתבה בעתירה כי "אין זה סביר להורות על ענישה כה דרקונית, השוללת זכות יסוד. גם בהנחה שבוצעה עבירת משמעת, כטענת השב"ס, קל וחומר כאשר המדובר באירוע שאירע כחודש לפני.

   

  "ורק עתה, שלושה ימים טרם החתונה הוחלט לשפוט אותו ולהורות על ביטול החתונה. עוד לציין כי חרף ההתנהגות השלילית הנטענת המשיך השב"ס בתהליכים לקיום החתונה, כמו אישור מוזמנים והכנסת נעליים, נושא העתירה שנמחקה ועל כך תמוהה מאוד ההחלטה על ביטול החתונה", הוסיפה עו"ד מוחבר.  

   

  אתמול התקיים דיון בבית משפט בעתירה השלישית. נציג שב"ס טען בדיון כי הוחלט על ביטול החתונה עקב התנהגותו של האסיר ועבירת המשמעת שביצע.האסיר טען בבית המשפט" "זה לא אנושי להודיע לי שמבטלים יומיים לפני החתונה. זה ייפגע מאוד בכלה, שהיא לא אשמה. אני מוכן לקבל כל עונש, אבל לא הכלה שהתכוננה לחתונה".

   

  במהלך הדיון קיבלו הצדדים את המלצת בית המשפט לפיה האסיר יכתוב מכתב התנצלות על עבירת המשמעת שנטען כי ביצע והחתונה תתקיים כפי שנקבע. עו"ד מוחבר אמרה לאחר ההחלטה: "אנו מברכים על החלטת בית המשפט, שהתקבלה בעקבות העתירה ובשיתוף פעולה עם שב"ס ובהסכמתו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים