שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אחרי שהתחמקה: שולה זקן העידה במשפט ב. יאיר
  שולה זקן נמנעה כמה פעמים מהגעה לבית המשפט כדי להעיד במשפטו של הקבלן יאיר ביטון והקשר שלו לחברה של העבריין יצחק אברג'יל. היום היא הגיעה לאחר שהוזהרה כי חובה עליה להתייצב. "לא רוצה להיות פה. הפרקליטות הדליפה לתקשורת שאני חוששת לחיי"

   

   

  זקן. "משתדלת להחזיר את חיי למינימום האפשרי של נורמליות" (צילום: עמית שעל) (צילום: עמית שעל)
  זקן. "משתדלת להחזיר את חיי למינימום האפשרי של נורמליות"(צילום: עמית שעל)
  שולה זקן, מי שהייתה ראש לשכתו של אהוד אולמרט, הגיעה הבוקר (יום ד') לבית המשפט המחוזי בתל אביב, להעיד בפרשת ב. יאיר. הפרשה עוסקת בקשרים לכאורה בין קבלני בנייה לעבריינים, בראשות יצחק אברג'יל. זקן אינה נאשמת בפרשה אלא עדת תביעה בתיק, לאחר שלפרקליטות יש הקלטה שלה משוחחת עם אחד הנאשמים בפרשה, יאיר ביטון.

   

  זקן זומנה להעיד אבל לא הגיעה לכמה דיונים קודמים והיום היא הוזהרה שחובה עליה להתייצב. העדות של זקן הייתה טכנית בעיקרה וקצרה, היא דיברה על ההקלטה, סיפרה שההיכרות שלה עם יאיר ביטון היא חיובית ואמרה שהיא לא מסרה למשטרה את ההקלטות. 

   

  הקבלן יאיר ביטון ויצחק אברג'יל (צילום: אבי מועלם, אלכס קולומויסקי "ידיעות אחרונות") (צילום: אבי מועלם, אלכס קולומויסקי
  הקבלן יאיר ביטון ויצחק אברג'יל(צילום: אבי מועלם, אלכס קולומויסקי "ידיעות אחרונות")

  זקן פתחה את עדותה בהתנצלות בפני השופטת, טלי חיימוביץ', על כך שלא הגיעה לישיבות הקודמות אליהן זומנה. "הפרקליטות הדליפה לתקשורת שאני חוששת לחיי. אם כך הדבר, למה המדינה לא הגנה עליי, מאחר שאני עדה של המדינה?" אמרה. "אני משתדלת להחזיר את חיי למינימום האפשרי של נורמליות. אין לי את זה, אני מנסה בכל כוחי להבריא את עצמי ולהחזיר את חיי חזרה. לא רוצה להיות פה כשכל התקשורת בחוץ, בגלל שעורך דין רוצה לקבל כותרת על גבי. די כבר לשאלות האלו שנוגעות לפרשה שפגעה בי ובמשפחתי". לאחר זמן קצר סיימה זקן להעיד ויצאה מבית המשפט.

   

  51 מיליון שקל לחברה של אברג'יל

  כזכור, בספטמבר 2015 פרקליטות מחוז תל אביב הגישה כתבי אישום לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד כמה נאשמים וחברות, בהם (בכתב אישום נפרד) העבריין הבכיר יצחק אברג'יל. נאשם נוסף הוא הקבלן יאיר ביטון.

   

  ביטון שימש כמנהל וכבעל המניות העיקרי בחברת "ב. יאיר", חברה ציבורית לייזום ובנייה. לפי כתב האישום, התפתחה מערכת יחסים בינו לבין ראש ארגון הפשע אברג'יל. לפי כתב האישום, בשנת 2007 אברג'יל וביטון קשרו קשר יחד עם מעורבים נוספים להעברת כספים לאברג'יל ולגורמים מטעמו, בדרכי מרמה, באמצעות החברה.

   

  נטען כי הקשר מומש באמצעות כריתת חוזים לבניית דירות באילת והעברת חלק מהכספים שיועדו לבנייה לאברג'יל. לצורך כך הקים אברג'יל, באמצעות אחרים את חברת ש.י.נ גן רווה בע"מ, גן רווה התחילה לבנות דירות בפרויקטים ברמת בנייה נמוכה באילת, תוך גרימת ליקויי בנייה שונים ויצירת מנגנון של שימוש בחשבוניות פיקטיביות, כדי להתחמק מתשלום מס. למרות שגן רווה לא עמדה בחוזים, לא השלימה את בניית הדירות ולא שילמה לחלק מהספקים, דאג ביטון כי חברת ב. יאיר תעביר לגן רווה סכום כולל של יותר מ-51 מיליון שקל.

   

  העבירות המדוברות  למעורבים בפרשה, כל אחד לפי חלקו, הן קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון, עבירות מנהלים בתאגיד, רישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירות מס, קשירת קשר לביצוע פשע ועבירות נוספות. אברג'יל עצמו מואשם בכתב אישום נפרד, אך משפטו טרם התחיל עד שתסתיים פרשת 512 שבה הוא מואשם בשורת מקרי רצח ועמידה בראש ארגון פשיעה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עמית שעל
  שולה זקן, בבית המשפט היום
  צילום: עמית שעל
  מומלצים