שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הפועלים, דיסקונט והבינלאומי הגישו לביהמ"ש בקשה לפירוק יורוקום של אלוביץ'
  הבנקים מבקשים למנות בעל תפקיד שיממש את נכסי החברה במטרה לכסות את חובות אלוביץ' ויורוקום להם ולנושים נוספים המוערכים בכ-1.5 מיליארד שקל

  הבנקים הפועלים דיסקונט והבינלאומי הגישו היום (ד') לבית המשפט בקשת פירוק נגד יורוקום ומינוי בעל תפקיד שיממש את נכסי החברה המשועבדים. בבקשה נכתב כי דרישות שהועברו לחברה לפירעון חובותיה לא מולאו והיא לא הגיעה עימם להסדר ולכן הם מבקשים לפרק את יורוקום תקשורת שבבעלות שאול ויוסף אלוביץ'. מהבקשה עולה כי החוב של יורוקום לפועלים הינו 350 מיליון שקל, לדיסקונט 480 מיליון ולבינלאומי 141 מיליון שקל

   

  לאלוביץ ויורוקום חובות בהיקף של 1.5 מיליארד שקל לשלושת הבנקים ולנושים נוספים.

   

   (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
  (צילום: יובל חן)
   

  בנק הפועלים היה הראשון שהודיע לאלוביץ' כי אם לא יפרע את חובו לבנק הוא יעמיד אותו לפרעון מיידי. עם זאת גם דיסקונט נוקט בימים האחרונים בקו אגרסיבי נגדו לאחר שהמגעים מולו להסדר נכשלו ואלוביץ סירב להזרים הון לחברה.

   

  הבקשה המרכזית היא למינוי בעל תפקיד מטעם בית המשפט. בקשת הפירוק היא בקשה נלווית. בימים האחרונים עשה אלוביץ' מאמץ לאיתור משקיע לחברה כדי להימנע מההליך אבל ללא הצלחה.

   

   

  צפו: דו"ח חמור של מבקר המדינה, לפני מספר חודשים    (צילום: אלי סגל)

  צפו: דו"ח חמור של מבקר המדינה, לפני מספר חודשים    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  יורוקום: נכסים עיקריים

  הנכסים העיקריים של יורוקום הם 61% ממניות אינטרנט זהב, השולטת בבי־קום באמצעות אחזקה של 64%. בי־קום עצמה מחזיקה בכ־26% מבזק; ב־19.3% מחברת אנלייט אנרגיה; ב־56% מחלל תקשורת וב־100% מהחברה התפעולית יורוקום תקשורת דיגיטלית וסלולרית.

   

  מבחינת נדל"ן, יורוקום מחזיקה בעיקר בבית יורוקום במתחם הבורסה ברמת גן, ששויו מוערך ב־80‑100 מיליון שקל, וכן ב־37.5% מפרויקט מידטאון בתל אביב, הכולל שטחי מגורים, מסחר ומשרדים. אחזקה זו מוערכת ב־230 מיליון שקל.

   

  נכסים נוספים הן החברות הפרטיות התפעוליות של יורוקום, הנמצאות בשליטת יורוקום תקשורת סלולרית. השווי הכולל של קבוצת יורוקום תקשורת מוערך ב-250-350 מיליון שקל.

   

  חברות אלו כוללות יבואניות ומשווקות של מכשירים סלולריים מתוצרת מוטורולה, נוקיה ומיקרוסופט וכן חברות הנמצאות בשליטת יורוקום תקשורת דיגיטלית.

   

  חברה נוספת בקבוצה היא DM הנדסה, שבה מחזיקה יורוקום ב־75%. החברה מתמחה באינטגרציית מערכות אודיו, וידיאו ומולטימדיה וכן משמשת כיבואנית המזגנים של חברת האלקטרוניקה הסינית טי.סי.אל בישראל. כפי שפורסם ב"כלכליסט", קרן סקיי מנהלת מגעים לרכישת DM.

    

  החוב של של קבוצת יורוקום כולה כולל בתוכו חוב של 250 מיליון שקל של יורוקום תקשורת לבנקים דיסקונט, הפועלים והבינלאומי. ההכנסות השנתיות המצטברות של החברות הנכללות ביורוקום תקשורת מוערכות ב־300 מיליון שקל והן מייצרות רווח תפעולי של עשרות מיליוני שקלים בשנה.

   

  נכסים נוספים של קבוצת יורוקום ושל אלוביץ' באופן אישי הם 19.3% ממניות החברה הציבורית אנלייט אנרגיה. באחרונה מכר אלוביץ' 2.5% מהמניות ב־18 מיליון שקל.


  פורסם לראשונה 20/12/2017 12:39

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים