שתף קטע נבחר

ביטן התפטר מתפקידו כיו"ר הקואליציה, אמסלם יחליפו

חבר הכנסת מהליכוד, שנחקר לאחרונה כמה פעמים במשטרה בחשד למעורבות בשחיתות בעיריית ראשון לציון, ביקש מראש הממשלה להשתחרר מתפקידו. ח"כ ביטן הסביר: "המצב הקיים מקשה על תפקודי ואינני רוצה לפגוע בעבודתה ובתפקודה של הקואליציה". מחליפו: ח"כ אמסלם

 

 

 

ח"כ ביטן בכנסת, היום ()
ח"כ ביטן בכנסת, היום

בצל החקירות בחשד לשחיתות בעיריית ראשון לציון, ביקש היום (ד') ח"כ דוד ביטן מראש הממשלה בנימין נתניהו לשחרר אותו מתפקידו כיו"ר הקואליציה. ביטן חשוד בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, ובין היתר נטען כי קיבל שוחד בתמורה לקידום אינטרסים של אחרים, בהם בן למשפחת הפשע ג'רושי, בתמורה לכיסוי חובותיו. ח"כ דודי אמסלם, יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת, צפוי להחליף את ביטן בתפקיד.

 

 

ח"כ ביטן בצאתו מאחת החקירות (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
ח"כ ביטן בצאתו מאחת החקירות(צילום: צביקה טישלר)

בהודעה שפרסם ח"כ ביטן הסביר כי הוא רוצה לפרוש מתפקידו, "בשל העובדה שהמצב הקיים מקשה על תפקודי ואינני רוצה לפגוע בעבודתה ובתפקודה של הקואליציה".

 

ביטן אמר: "אני מודה לראש הממשלה על האמון והתמיכה לאורך כל הדרך. אמשיך לכהן בכבוד רב כח״כ מטעם סיעת הליכוד ואעשה כל שביכולתי להמשיך ולייצג ציבור שלם שנתן בי אמון".

 

בין המועמדים להחליפו כיו"ר הקואליציה, היה גם ח"כ יואב קיש. לאחר בחירתו של אמסלם לתפקיד, פרסם קיש הודעה: "ברצוני לברך את חברי דודי אמסלם על מינויו ליו"ר הקואליציה. אסייע לו ככל הניתן. הוצע לי על ידי ראש הממשלה את תפקיד יו"ר ועדת הפנים. אחליט על כך בימים הקרובים".

 

זה שעוזב וזה שמחליף. חברי הכנסת ביטן ואמסלם (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
זה שעוזב וזה שמחליף. חברי הכנסת ביטן ואמסלם(צילום: מוטי קמחי)

 

מוקדם יותר השבוע פורסם ב-ynet כי המשטרה נמצאת במגעים מתקדמים לחתימה על הסכם עד מדינה בפרשת השחיתות. מדובר ביזם דרור גלזר, החשוד במתן שוחד בסך 250 אלף שקלים לביטן. במשטרה חושדים כי גלזר הסתייע בביטן על מנת לקדם קבלת היתר בנייה בתמורה לשוחד, ואמור היה לשלשל לכיסו מיליון שקל במידה שהיתר הבנייה היה מתקבל. החוקרים חשדו עוד כי ביטן קידם לגלזר פגישה בעיריית תל אביב, ואף קיבל בעצמו חלק מהכספים.

 

בשבוע שעבר פורסם לראשונה ב-ynet כי הוצע גם למשה יוסף, אחד החשודים המרכזיים בפרשת ביטן, החשוד כי שימש כ"בנקאי" של יו"ר הקואליציה וסגן ראש העיר לשעבר, לחתום על עסקת עד מדינה. כעת החליטו במשטרה ללכת לכיוון נוסף.

 

בתמורה לחתימה על הסכם עד מדינה הציעו במשטרה לגלזר עונש מאסר מקוצר של כשנה. נכון לעכשיו טרם נחתמה העסקה בין הצדדים, אבל במשטרה רואים בגלזר אפשרות רצינית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ח"כ דוד ביטן וח"כ דוד אמסלם
צילום: מוטי קמחי
מומלצים