שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  חברת ECI מפטרת 100 עובדים

  הפיטורים נערכים על רקע התגברות התחרות בשוק הטלקום העולמי, התחזקות השקל והצמצום התמיכה שקיבלה החברה מהרשות לחדשנות. מנכ"ל ECI: "מדובר בכורח הנובע מצרכים כלכליים ומיועד לחזק את החברה". ועד העובדים" "נפעל בכל האמצעים על מנת להילחם ולהבהיר כי החלטות הנוגעות לגורל העובדים אינן יכולות להתקבל מעל ראשם של העובדים"

  יצרנית ציוד התקשורת הוותיקה ECI מפתח תקווה תפטר בתקופה הקרובה כ-100 מעובדיה. החברה ביצעה פיטורים נרחבים גם ב-2013 וגם ב-2012, במהלכם פוטרו מאות עובדים.

    

  באפריל האחרון חשף "כלכליסט" שהחברה גייסה 40 מיליון דולר משאול שני, המשקיע המרכזי שלה, במטרה למנוע אובדן שליטה בחברה.

   

  מצבה הנוכחי של ECI רחוק מימי הזוהר שלה, בסוף שנות ה-90, אז נחשבה החברה למובילת ענף ההיי טק הישראלי והעסיקה כ-6,000 עובדים. כיום היא מעסיקה רק 1,700 עובדים. הכנסות החברה על פי הפרסום באפריל היו אמורות להיות כ-380 מיליון דולר לשנה, בהשוואה ל-330 מיליון דולר ב-2016.

   

  מהחברה נמסר ש-ECI רשמה הישגים רבים בשנה החולפת וצמחה משמעותית במכירות. עם זאת, שוק הטלקום העולמי, המתאפיין בתחרות גבוהה ובשינויים רבים,
  מאלץ חברות רבות בעולם להודיע בחודשים האחרונים על צעדי התייעלות וצמצום משמעותי בכח אדם. בנוסף לכך, ECI מתמודדת עם התפתחויות חיצוניות בישראל הפוגעות פגיעה קשה ברווחיותה: צמצום משמעותי בתמיכה שמקבלת החברה מהרשות לחדשנות והתחזקות משמעותית בשער השקל לעומת הדולר.

    

  לאור זאת, נאלצת החברה להודיע על צמצום של כ-6% ממצבת כוח האדם שלה, על מנת להבטיח מבנה עלויות תחרותי ולחזק את יכולותיה להמשך הדרך.

   

  מנכ"ל ECI, דאריל אדוורדס, אמר היום לעובדים: "מדובר בכורח הנובע מצרכים כלכליים ומיועד לחזק את החברה ולהבטיח את מקום העבודה של כולנו בעתיד. לצערנו הרב, ניאלץ להיפרד מעובדים טובים שתרמו רבות לחברה. ההנהלה תעשה ככל יכולתה כדי לסייע לעוזבים ובכלל זאת סיוע בפעולות השמה והכשרה אם יידרשו. בסופו של התהליך הנוכחי, החלק הארי של עובדי החברה יישאר לעבוד בחברה תחרותית, טובה ויציבה יותר - זו המטרה העליונה".

   

  ועד עובדים ECI: "יוצאים למאבק קשה"

  בעקבות הודעת החברה, חברי ועד העובדים נועדים עם נציגי ההסתדרות ואיגוד עובדי הסלולר האינטרנט וההיי טק, ונערכים לצעדים ארגוניים.

   

  על פי העובדים, הודעת ההנהלה בנוגע לפיטורים הפתיעה את נציגות העובדים, אשר קיבלה את העדכון מההנהלה דקות ספורות לפני שהנושא הובא לידיעת כלל עובדי החברה.

   

  יו"ר איגוד עובדי הסלולר האינטרנט וההייטק, יקי חלוצי אמר כי "יש כאן התנהלות תמוהה וחסרת תום לב של ההנהלה שנועדה, בין היתר, לכרסם בכוח הארגוני של העובדים".

   

  לדבריו, "העובדה כי ההודעה התקבלה בהפתעה גמורה בזמן שהצדדים נמצאים בעיצומו של מו"מ, והבהילות של החברה להוציא את תוכנית הפיטורים לפועל בשבועיים הקרובים, הם ביטויים להתנהגות כוחנית שלא תתקבל בהשלמה. ההסתדרות והאיגוד עומדים מאחורי עובדי ECI ואני קורא להנהלת החברה, בראשות דריל אדוארדס, לחזור בה ולמנוע הידרדרות למשבר קשה".

   

  מוועד עובדי ECI, נמסר: "אנו יוצאים למאבק קשה ונפעל בכל האמצעים שעומדים לרשותנו על מנת להילחם בגזרה ולהבהיר להנהלה כי החלטות הנוגעות לגורל העובדים אינן יכולות להתקבל מעל ראשם של העובדים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים