שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  תיק נתן אשל: העדויות נחשפות

  "הרגשתי את היד שלו נוגעת לי בין הרגליים". "ידיעות אחרונות" חושף את עדותם של כל המעורבים בפרשת הצילומים האינטימיים האסורים בלשכת ראש הממשלה

  נתן אשל שהיה ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה, פרש ב-2012 לאחר שנחשד בהטרדת עובדת צעירה ממנו בעשרות שנים. הידיד הקרוב של הזוג נתניהו, שהעיד כי הוא "צמוד למשפחת נתניהו 17 שנה", הודיע שהסכים להודות ב"עבירת משמעת קלה" של "צילום לא מקובל", אחרי שבחקירה טען ל"קשר אבהי" בינו לעובדת.  

   

  העדויות, שייחשפו ביום שישי ב"ידיעות אחרונות", מתארות את מצוקתה הקשה של העובדת שנפגעה, ר', שהייתה נסערת ומפוחדת, ואת עמיתיה בלשכה הנחשפים למה שהגדירו כ"צילומים של חלקי גוף" שביצע אשל. חשיפת העדויות גם מעלה שאלות קשות של העדים, שאינם מבינים מדוע האירועים שהעלו חשד למעשה מגונה וניצול מרות, טופלו כעבירת משמעת בלבד.

  אשל. טען ל"קשר אבהי" (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
  אשל. טען ל"קשר אבהי"(צילום: אבישג שאר-ישוב)

  העדות הראשונה הייתה על התרחשות במהלך ישיבת הסגל, כשמזכיר הממשלה דאז צבי האוזר נדהם לגלות שאשל מצלם מתחת לשמלת העובדת. "שמתי לב שנתן מחזיק ביד ימין בצורה מוזרה את מכשיר האייפון שלו", העיד מזכיר הממשלה, "כשידו מחזיקה במכשיר המכוון כלפי מטה, והוא מתנועע עם היד והגוף ומנסה לקרוא מה כתוב על המסך.. המחשבה הראשונה שלי, אינטואיטיבית הבזיקה שהתנועה המוזרה היא בשל בעיות קוצר ראי. אבל כאשר המשכתי להסתכל במסך האייפון, זיהיתי שזוויתו כוונה על ידי נתן באופן שאפשר לי לראות את הצג. ואז ראיתי לתדהמתי שלא מדובר בניסיון לקרוא טקסט.

   

  "אפליקציית המצלמה היתה בפעולה, ודרך המסך הבחנתי בוודאות בירכיים של העובדת, בקו החיבור בין הרגליים לחצאית, בחלק התחתון. לאחר מספר שניות שאיני יכול לאמוד, הבחין לפתע נתן אשל שאני רואה מה הוא עושה ואז נרתע בקפיצה אחורנית, גם עם הגוף וגם עם היד שהחזיקה באייפון, והדיון נמשך כרגיל".

   

  חומרת הדברים התבררה, כשניגבו שתי עדויות נוספות. הראשונה של מנהל מערך ההסברה, יועז הנדל. "במהלך אחת השיחות כשהיא בוכה, סיפרה ר' כיצד קרא לה נתן לבוא לסדר משהו במחשב שלו, כשהוא יושב בכיסאו מול המחשב והיא רוכנת לכוון המחשב. וכשהיא התכופפה הרגישה משהו בין רגליה. בנקודה הזאת הפסיקה לתאר ואני לא רציתי להמשיך ולשאול".

   

  "מפחדת שאיש לא יאמין לה"

  החשדות לגבי ההתרחשות בחדרו של אשל התחזקו, כשהחוקרים הופנו לעדות נוספת. "מאוחר יותר סיפרה ר' סיפור דומה לנ' ממערכת הדוברות", העיד הנדל. "את זה אני יודע כי היא סיפרה ששמעה מר' סיפור זהה על אותו אירוע. בשלב הזה שאלתי את ר' למה היא לא מתלוננת. שזה לא נורמטיבי ונשמע לי פלילי. היא אמרה מצד אחד לא רוצה לפגוע בו, מצד שני היא מפחדת שאיש לא יאמין לה. ולכן גם ציינה שטוב שאני יודע עכשיו כי אני אוכל לגבות אותה".

   

  נתן אשל מסר בתגובה: מדובר במיחזור מגמתי של עניין שנבדק ומוצה לפני 6 שנים, שבסיומו הועמדתי לדין משמעתי על עבירת התנהגות שאינה הולמת, ללא היבט מיני, זאת לאחר שלא נמצאו ראיות לכך, ולא בשל 'הנחות' שניתנו".

   

  הסיפור המלא ביום שישי במוסף 7 ימים של "ידיעות אחרונות"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים