שתף קטע נבחר
הוסף כתבה
הכי מטוקבקות

  הצלחה בספורט תגיע רק דרך חינוך

  במצב הנוכחי, כנראה רק השקעה פרטית של הורים וספורטאים בענפי יחידים בעלי אופי נדיר יביאו למדינה שלנו הישגים. רק מאמנים מקצועיים ואיכותיים עם זיקה לחינוך יכולים להצעיד אותנו צעד אחד קדימה

  מדינת ישראל התברכה בהישגים רבים בכמעט 70 שנות קיומה. בתרבות, בהיי טק, בחינוך, בחקלאות, ברפואה, במדע ובמה לא? בתחום הספורט. לצערי ישראל לא מצליחה להתרומם, למעט יחידי סגולה כמו גל פרידמן, יעל ארד, אריק זאבי, שחר פאר וכו'.

   

  האם במקרה כל השמות שציינתי שייכים לספורט היחידני? לא! כנראה רק השקעה פרטית של הורים וספורטאים בעלי אופי נדיר יביאו למדינה שלנו הישגים. שאלה: מהי האסטרטגיה לשיפור רמת הכדורגל במדינה? כדורסל? כדוריד? לא יודע... לא שמעתי.

   

  גל פרידמן (צילום: ורדי כהנא) (צילום: ורדי כהנא)
  גל פרידמן(צילום: ורדי כהנא)

   

  דבר אחד חשוב לומר, ספורט = חינוך! אם המדינה רוצים לשפר את ההישגים בספורט, חייבים להשקיע כבר מגיל 5. המועסקים בתחום יהיו הצוותים המקצועיים הכי טובים שיש למדינה להציע. רק מאמנים מקצועיים ואיכותיים עם זיקה לחינוך יכולים להצעיד אותנו צעד אחד קדימה.

   

  לסיום, לא לשכוח את המתקנים. חוסר במתקנים שווה ערך לפחות ילדים העוסקים בספורט. ככל שיהיו יותר ילדים העוסקים בספורט, כך הבחירה תהיה ממנעד רחב יותר. אני בטוח שיש במדינה שלנו פוטנציאל אדיר גם בתחום הספורט. אם אנו ההורים נראה שהרמה בחוגים ובמועדונים היא גבוהה ורצינית והמתקנים מכבדים, אזי תהיה לנו מוטיבציה לדרבן ילדינו לתחום.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אורן אהרוני
  יעל ארד
  צילום: אורן אהרוני
  מומלצים