שתף קטע נבחר

בועז הרפז מגייס תרומות: "אלך עד הסוף"

הנאשם היחיד ב"פרשת הרפז" פרסם פוסט בפייסבוק, שבו כתב: "בימים אלה אני נאלץ לגייס סכום כספי גדול לצורך ההגנה המשפטית שלה אני זקוק , בדרך לחשיפת האמת"

בועז הרפז, הנאשם היחידי ב"פרשת הרפז", פרסם הערב (יום ד') פוסט בפייסבוק שבו הוא מבקש לגייס תרומות למימון משפטו. הרפז הצהיר כי הוא מתכוון "ללכת עד הסוף" במשפט.

 

הרפז כתב בפוסט הארוך: "שבע וחצי שנים ואינני יכול עוד לבד! רבים מכם ודאי נחשפו לפרשה שנקראת על שמי (גם כבוד מפוקפק וגם חוטא לאמת) אבל ספק אם אכן מכירים אותה. קשה לי לתאר במילים את העוצמה ואת היקף של הפגיעה בכל אחד ואחד ממרכיבי חיינו. אין לי זכות לחשוף בפומבי את מה שעובר על היקרים לי, אבל אתם יכולים לתאר לעצמכם מה קורה למשפחה כשנסגרים כל שערי הפרנסה בזה אחר זה, והאמינו לי לא בחלתי בשום עבודה ארעית, קשה, העיקר לשרוד. אתם יכולים לתאר לעצמכם מה קרה לי ולמשפחתי, שעד פרסום הפרשה ,הייתי בן משפחה, סא"ל מוערך, הופך לשק חבטות לאומי".

 

הפוסט של בועז הרפז ()
הפוסט של בועז הרפז

 

הרפז לא חסך בטענות נגד מערכת אכיפת החוק: "לאחר שבע וחצי שנים של עינויי דין ועינויי נפש, התנכלות בלתי פוסקת לי ולמשפחתי וחקירות חוזרות ונשנות, הצליחו רשויות החוק, למצוא פתח שבו יוכלו הקושרים המקושרים לחמוק ממתן דין על מעשיהם, רק נגדי הוגש כתב אישום. למרבה 'ההפתעה' חבורת הקושרים המקושרים האלה המציגים עצמם שנים כמתוחכמים, כמנוסים. 'הם לא ידעו', 'הם לא הבינו' והם בעצם תמימים, כסילים וחסרי מודעות למעשיהם".

 

בהמשך הפוסט, כתב הרפז כי הוא זקוק לכסף: "היום, בכדי לחזור לחיים רגילים ופשוטים, אני חייב לנהל את ההליך המשפטי כולו. בימים אלה אני נאלץ לגייס סכום כספי גדול לצורך ההגנה המשפטית שלה אני זקוק , בדרך לחשיפת האמת".

 

באוקטובר 2016 הגישה פרקליטות מחוז תל-אביב כתב אישום לבית משפט השלום נגד סגן אלוף במילואים הרפז בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בכוונה לקבל דבר במרמה בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף ושיבוש מהלכי משפט. הרפז הוא הנאשם היחידי בפרשה שאירעה לפני למעלה משבע שנים ופרסומה יצר הד גדול. באישום נטען כי הרפז היה אחראי ליצירת מסמך מזויף שלכאורה פגע ברמטכ"ל דאז גבי אשכנזי ודימה בכזב מעורבות חיצונית לצורך מינויו של יואב גלנט לרמטכ"ל. את הרפז מייצגים עורכי הדין עמית חדד, יחיאל וינרוט ואושר רובניגר - והוא מכחיש את המיוחס לו.

 

הצדדים דווקא רצו להימנע מלנהל את המשפט וקיימו מגעים מתקדמים מאוד להסדר טיעון לפני כמה חודשים. ההסכמות אז היו שהרפז יודה ויורשע בזיוף מסמך ושימוש במסמך מזויף, וירצה חצי שנת עבודות שירות. אלא שברגע האחרון ההסכם לא הבשיל.

 

רשימת עדי התביעה בפרשת הרפז כוללת את הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, הרמטכ"ל הנוכחי גדי אייזנקוט, הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו, הפרסומאי איל ארד ואחרים. תיק החקירה נגד הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי, ראש לשכתו בעבר ארז וינר ודובר צה"ל דאז אבי בניהו, שנפתח בפרשה, נגנז בהיעדר אשמה פלילית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים