שתף קטע נבחר

אפל מודה: מאיטים מכשירים ישנים

זה נשמע קצת יותר רע מאשר זה באמת, אבל אפל מודה לראשונה שהיא מאיטה מכשירים ישנים בעלי סוללות ישנות. הסיבה לדברי אפל: למנוע מהמכשיר להיכבות ללא סיבה

סוף לספקולציות: חברת אפל מודה לראשונה שהיא מאיטה בכוונה תחילה מכשירי אייפון ישנים, לדבריה כדי למנוע מהאייפונים הישנים להיכבות לפתע ללא סיבה נראית לעין. פרסום ההודאה נועד בעיקר לשפר את דעת הקהל השלילית על אפל בהקשר זה, שרווחת כבר כמה שנים.

 

 

כל מי שמחזיק אייפון שאינו חדש יודע שעדכון גרסה עלול להיות גזר דין מוות למכשיר. ככל שהמכשיר ישן יותר, ההמלצה החד-משמעית של מומחי סלולר היא לא למהר ולעדכן את הגרסה. הסיבה לדבר - לפחות לפי עדויות של אלפי משתמשים ברחבי העולם - היא שהמכשירים הישנים לא מקבלים בהבנה את עדכוני מערכת ההפעלה שאפל מוציאה כמה פעמים בשנה, בהם לפחות עדכון גדול אחד. העדכונים האלה גורמים לאייפונים הישנים להיות איטיים, לעיתים בצורה בלתי נסבלת.

 

אייפון 4 כבר לא יכול לעבוד כמו בעבר (צילום: רפאלה גויכמן)
אייפון 4 כבר לא יכול לעבוד כמו בעבר(צילום: רפאלה גויכמן)

 

תאוריית הקונספירציה גרסה תמיד שאפל מנסה לדחוף בעדינות את המשתמשים לרכוש מכשירי אייפון חדשים, אבל החברה תמיד הכחישה זאת ובמשך שנים לא התייחסה להאשמות הללו.

 

לאחרונה החלו לצוץ מבחני ביצועים (BenchMark) של מכשירי אייפון ישנים, והם הושוו למבחני הביצועים שבדקו את הטלפונים כשהיו חדשים. התוצאות היו מובהקות: המעבד במכשיר הוותיק עבד מהר פחות מאשר כשהיה חדש. יתרה מכך, כאשר אחד המשתמשים החליף את הסוללה במכשיר שלו בחדשה, המעבד חזר לעבוד במהירות המקורית שלו.

 

מהירות המעבד לפני ואחרי החלפת הסוללה (צילום מסך)
מהירות המעבד לפני ואחרי החלפת הסוללה(צילום מסך)

 

לפי תגובה רשמית של חברת אפל שנמסרה לאתר "דה וורג'", הסיבה להאטה במעבדים של המכשירים הישנים היא שמערכות ההפעלה החדשות דורשות מהחומרה במכשיר דרישות גבוהות יותר מאשר מערכות ההפעלה הישנות, ולכן יש סיכוי שאותם מכשירים, או ליתר דיוק הסוללות במכשירים הללו, לא יעמדו בעומס ויגיבו בכיבוי פתאומי כמה פעמים ביום. לכן, מסבירים באפל, הם מאיטים את פעולת המעבד.

 

עוד מסרו באפל שבשנה שעברה הם שחררו עדכון ש"ירכך" את השיאים שאליהם מגיע המעבד למכשירי אייפון 6, 6S ו-SE, ובמילים אחרות - העדכון מאט את פעולתו. התהליך זהה לחלוטין לזה שעוברים כעת מכשירי האייפון 7, שמואטים עם הפצתה של מערכת ההפעלה החדשה, 11.2.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים