שתף קטע נבחר

מנהל איכילוב: אי אפשר לקבוע שלאמיר פרישר גוטמן לא היה סרטן

חודש אחרי שדובר בית החולים טען כי פרישר גוטמן כן היה חולה בסרטן ושהאבחון שלו לא היה שגוי, כתב הבוקר רוני גמזו לעובדים: "אמיר אובחן כחולה סרטן לפי הנתונים הפתולוגיים. יהיה זה לא נכון ולא אחראי לקבוע כי לא היה חולה. הטיפול שקיבל העמיד אותו על הרגליים". המשפחה זועמת: "ממשיכים להפיץ שקרים"

מנהל בית החולים איכילוב רוני גמזו שלח הבוקר (יום ה') מכתב לעובדי בית החולים, שבו כתב להם כי בית החולים נהג כשורה באמיר פרישר גוטמן והדגיש כי הוא אובחן כחולה בסרטן.

 

גמזו פרסם את המכתב בעקבות תביעת הענק שהגישה משפחתו של פרישר גוטמן נגד בית החולים - תביעה שבה היא טוענת כי אבחון שגוי שלו בסרטן הוביל לטיפולי כימותרפיה לא נחוצים, שהחלישו אותו והקשו עליו להיאבק בגלים כשנקלע למצוקה בים.

אמיר פרישר גוטמן. איכילוב: "הליך האבחון היה ללא רבב" ()
אמיר פרישר גוטמן. איכילוב: "הליך האבחון היה ללא רבב"

"מתחילת הפרסומים בפרשה, לפני יותר משנה", כתב גמזו במכתבו, "החליטה הנהלת בית החולים לנהוג באיפוק ובממלכתיות מול טענות המשפחה והמתקפה התקשורתית שמתנהלת נגד בית החולים והרופאים, על אף שהיא לא תמיד מבוססת על עובדות. כעת, סמוך להגשת כתב ההגנה על-ידי בית החולים, אני אומר שבית החולים משוכנע שהליך האבחון והטיפול בפרישר גוטמן ז"ל היה ללא רבב, מקצועי ומבוסס על נתונים מוצקים".

 

גמזו הוסיף: "על פי הנתונים הקליניים, הפתולוגיים והמעבדתיים אובחן אמיר כחולה סרטן, ויהיה זה לא נכון או אחראי לקבוע כי לא היה חולה. בהגיעו לבית החולים היה אמיר במצב קשה ביותר והיה חשש לחייו. אני משוכנע כי הוא החלים בזכות הטיפול שהוענק לו והביא אותו בתוך חודשים בודדים ממצב של סכנת חיים להפוגה מלאה, שבסיומה יצא מבית החולים על רגליו כשהוא בריא".

 

גמזו טען במכתב כי פרישר גוטמן זכה לטיפול מצוין: "המורכבות המקצועית של המקרה אינה קלה והיא תבוא לידי ביטוי מלא בהליך משפטי שנפתח בימים אלה. בית החולים ישמור על השם הטוב שלו ושל צוות רופאיו ומטפליו, ויגן עליו בדבקות בבית המשפט והיכן שיידרש".

מכתבו של מנהל איכילוב גמזו לעובדים ()
מכתבו של מנהל איכילוב גמזו לעובדים

משפחתו של אמיר פרישר גוטמן מסרה בתגובה על מכתבו של גמזו: "לצערנו הרב בית החולים איכילוב ממשיך להטעות את הציבור ולהפיץ שקרים שפוגעים במשפחתנו ובזיכרון של אמיר. לאמיר לא היה סרטן, ואיכילוב טעו באבחון של מחלתו. אנו מצפים שבית החולים יודה בטעותו, ואנו נוכיח את העניין בבית המשפט".

 

לפני חודש טען דובר בית החולים איכילוב, אבי שושן, כי פרישר גוטמן כן היה חולה בסרטן. שושן אמר אז את הדברים בתגובה על תביעת הענק שהגישה משפחתו של פרישר גוטמן, שבה נטען כי הטיפולים הכימותרפיים המיותרים שקיבל בטעות באיכילוב החלישו אותו וגרמו לטביעתו.

 

"מה שקרה עם אמיר פרישר גוטמן זה הפייק ניוז הגדול ביותר שהיה כאן", אמר אז הדובר שושן. "היה לו סרטן. אחת הסיבות שלא יצאנו אנחנו בבית החולים עם הצד שלנו לתקשורת היא שיש לנו כבוד לאמיר. במשך שמונה חודשים לא היה כתב תביעה אז לנו לא היה למה להגיב". עוד אמר: "בנתיחה שלאחר המוות לא רואים את הסרטן שהיה בדיעבד. אמיר ומשפחתו לא הוכיחו שלא היה לו סרטן. אנחנו במועד ובזמן הנכון לנו נצא ונוכיח את עמדתנו".

 

משפחתו של אמיר פרישר גוטמן מסרה אז בתגובה על דברי שושן: "ארבעה בתי חולים בעלי שם עולמי ערכו בדיקות מקיפות בדגימות שנלקחו מגופו של אמיר כשרק חלה וקבעו שמדובר בהליך דלקתי ולא בסרטן. מדובר בדגימות שנלקחו עוד לפני טיפולי הכימותרפיה, ולכן אין ספק שהטיפול בכימותרפיה היה שגוי וניתן לחינם. אנו עדים להמשך מסכת השקרים המופצת על ידי בית חולים איכילוב".

 

פרישר גוטמן טבע למוות בחודש יולי, סמוך לעתלית, בזמן שחגג שנה לגילוי האבחנה השגויה כחולה סרטן בבית החולים איכילוב. ארבעה חודשים אחרי הטרגדיה הגישו בן זוגו ינאי ובנם המשותף רוי תביעה בסך מיליוני שקלים נגד בית החולים איכילוב ומשרד הבריאות.

 

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים