שתף קטע נבחר

תקף ישראלי בעל מסעדה בברלין: "תגמרו בתאי הגזים"

גבר גרמני תקף את יוראי פיינברג וצעק עליו "אתם לא שייכים לכאן יהודים מסריחים, בעוד 10 שנים אף אחד מכם לא יהיה כאן". שגריר ישראל בגרמניה ומנהלת הרובע שבו הייתה התקיפה הגיעו לביקור תמיכה והזדהות. בעל המסעדה: "תקיפות אנטישמיות כאלו קורות על בסיס יומי"

 

 

 

עוד אירוע אנטישמי בגרמניה: גבר גרמני תועד כשהוא מנסה לתקוף את יוראי פיינברג, בעל מסעדה ישראלי ומטיח לעברו: "אתם לא שייכים לכאן יהודים מסריחים, צריך לשלוח אתכם לתאי הגזים, כולכם תגמרו בתאי הגז. בעוד 10 שנים אף אחד מכם לא יהיה כאן". שגריר ישראל בגרמניה, מלווה בראשת הרובע שבו אירעה התקיפה, הגיעו הבוקר (ה') לבקר במסעדה ולתמוך בישראלי.

 

הסרטון שבו מתועדת התקיפה הופץ יום קודם לכן ברשתות החברתיות ונראה בו גבר גרמני מקלל את פיינברג (36) ומטיח בו גידופים אנטישמיים. את הסרטון, שאתר ה'בילד' נתן לו את הכותרת "שש דקות של שנאת יהודים", צילמה חברתו של יוראי, קמילה תומאס (30). בסרטון נראה הגבר הגרמני, אדם בגיל 60, מקלל את יוראי ומנסה לתקוף אותו רק בשל היותו יהודי וישראלי. לפי הסרטון הוא מתקרב אליו, נראה שהוא עומד לתקוף אותו, ויוראי דוחק בו להתרחק ממנו.

 

הביקור במסעדה, מימין: השגריר יששכרוף, פיינברג שני משמאל  (צילום: שגרירות ישראל בגרמניה) (צילום: שגרירות ישראל בגרמניה)
הביקור במסעדה, מימין: השגריר יששכרוף, פיינברג שני משמאל (צילום: שגרירות ישראל בגרמניה)

ראשת הרובע (שנייה מימין) הגיעה גם היא למסעדה (צילום: שגרירות ישראל בגרמניה) (צילום: שגרירות ישראל בגרמניה)
ראשת הרובע (שנייה מימין) הגיעה גם היא למסעדה(צילום: שגרירות ישראל בגרמניה)

בין היתר הטיח הגבר הגרמני ביוראי: "אתם לא שייכים לכאן. יהודים מסריחים (Scheißjuden) צריך לשלוח אתכם לתאי הגז. זו האדמה שלי, המדינה שלי. אף אחד לא מגן עליכם כאן". על החנוכייה שעמדה בחלון המסעדה אמר: "הדבר הזה לא שייך לפה, למערכת שלנו". יוראי הזעיק את המשטרה ששלחה למקום ניידת ושוטר עצר את התוקף. על הפרשה דיווח גם אתר ה'דר שפיגל'.

 

יוראי פיינברג אמר לעיתון BZ: "לצערי תקיפות אנטישמיות כאלו קורות על בסיס יומי. אני עצוב מאוד, ולמעשה שואל את עצמי את השאלה ששאל אותי התוקף - מה אני עושה פה? אני מרגיש לא בנוח פה. אני חושב לעיתים קרובות על הקיום שלי פה".

 

השגריר ג'רמי יששכרוף צפה בסרטון והזדעזע. הוא הרגיש צורך להביע תמיכה והזדהות עם פיינברג והגיע הבוקר למסעדה הישראלית כשהוא מלווה בראשת העיר של רובע טמפלהוף-שונברג בברלין, שם ממוקמת המסעדה. השגריר חיזק את  פיינברג על התעוזה שהפגין כלפי האדם שגידף אותו ופגע בו, ועל כך שפעל נכון ופנה מיד למשטרה.

 

"אנטישמיות היא אנטישמיות, לא חשוב מה מקורה ומי משמיע אותה", אמר יששכרוף, "כל אחד בחברה הגרמנית צריך להתקומם נגד כל סוג של גזענות, אנטישמיות ואנטי ישראליות. מצער אותי שמקרה כזה התרחש בכלל, ועל אחת כמה וכמה על אדמת גרמניה. אני מקווה שמפגן הסולידריות הזה יהווה מסר חד וברור ויוביל לאפס סובלנות כלפי מקרים מסוג זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שגרירות ישראל בגרמניה
השגריר הישראלי במסעדה
צילום: שגרירות ישראל בגרמניה
מומלצים