שתף קטע נבחר

טייסת אחת במסדר כנפיים: "בואו להגשים את החלום"

סגן ל' תהיה האישה היחידה שתצעד בשבוע הבא על רחבת המסדרים בבסיס חיל האוויר בחצרים בטקס הענקת כנפי הטיס. המסר של הטייסת הצעירה: "לא כל הבנות יודעות שהן מסוגלות לעשות את זה". לרבע מבוגרי המחזור בני משפחה שסיימו גם הם את קורס הטיס, 58% מהם היו פעילים בתנועות נוער

 

 

רגע לפני ענידת כנפי הטיס: צה"ל חושף הבוקר (יום ו') את נתוני בוגרי קורס הטיס במחזור 175, שיעמדו ביום רביעי הקרוב על רחבת המסדרים בבסיס חיל האוויר בחצרים. מבין 36 המסיימים תמשוך כצפוי את מרב תשומת הלב סגן ל' - הבוגרת היחידה של הקורס בטקס מסדר כנפיים. "בואו להגשים את החלום", קראה הטייסת הצעירה.  

 

בוגרת הקורס מצטרפת ל-48 טייסות שקדמו לה, מאז בג"ץ אליס מילר בשנות ה-90, שקבע כי גם נשים יכולות לשרת כטייסות. "אני חושבת שזה שירות משמעותי, יש כאן תרומה רבה למדינה ומי שיכול ומסוגל צריך להגיע ולסיים את הקורס", אמרה סגן ל'. במסר לנשים היא הוסיפה: "לא כל הבנות יודעות שהן מסוגלות לעשות את זה ולהגיע לכאן. לכל מי שיש לה איזשהו חלום או חושבת שהיא רוצה לנסות - אני קוראת להתגייס לקורס טיס ולהגשים את החלום".

 

סגן ל' אמרה עוד כי "שלוש השנים האחרונות היו משמעותיות מאוד בשבילי כי עברתי חוויות שלא עוברים בשום מקום אחר. זה היה מאתגר, מלמד וזאת רק ההתחלה - אני מוכנה להמשך".

"תרומה רבה למדינה". סגן ל' (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
"תרומה רבה למדינה". סגן ל'(צילום: דובר צה"ל)

מפקד בית הספר לטיסה, אלוף-משנה עומר, אמר כי "יש שינוי מהפכני בטכנולוגיה בקורס טיס שבו מושם דגש על הכשרת טייסי העתיד עוד בשלב שבו הם על הקרקע. אנחנו מכינים אותם לאוויר בפלטפורמות מתקדמות ויש קפיצה מדהימה ממה שהיה פעם". 

 

הטקס בשבוע הבא יתקיים במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו, הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט ומפקד חיל האוויר אלוף עמיקם נורקין.

 

69% מהבוגרים - ממרכז הארץ 

מהנתונים על בוגרי הקורס עולה כי 36% מהם מתגוררים בערים, 22% במועצות מקומיות, 19% במושבים, 14% ביישובים קהילתיים ו-9% מתגוררים בקיבוצים. עוד עולה מהנתונים כי 69% מהבוגרים מגיעים ממרכז הארץ, 28% מאזור הצפון ו-3% מאזור הדרום.

 

בנוסף, 69% מהבוגרים למדו במגמה ריאלית, 25% שילבו בין לימודים הומאניים לריאליים ו-6% בחרו ללמוד בתיכון במגמה הומאנית. 42% מהבוגרים הם הילדים הבכורים במשפחתם, 47% הם ילדי סנדוויץ' ו-11% הם בני הזקונים.

 

לרבע מבוגרי הקורס (25%) יש בני משפחה שסיימו גם הם את קורס הטיס. 58% מהבוגרים היו פעילים בתנועות נוער לפני הגיוס: 57% היו בצופים, 5% היו בנוער העובד והלומד, 14% היו בבני המושבים, 14% היו בבני עקיבא ו-10% היו באיחוד החקלאי.

 

28% מהבוגרים הם בוגרי שנת שירות ו-11% מהבוגרים הם בוגרי ישיבות הסדר. בשנת האקדמיה בקורס, שבה לומדים הצוערים לתואר ראשון, בחרו 31% מבוגרי הקורס בתואר בניהול מערכות מידע, 28% בחרו ללמוד לתואר במתמטיקה ומדעי המחשב, 22% בתואר בפוליטיקה וממשל ו-19% בתואר בכלכלה וניהול. 8% ממסיימי הקורס שירתו בתפקיד אחר בצה"ל לפני שהגיעו אליו. 28% מהבוגרים מנגנים בשעות הפנאי. את הקורס התחילו כ-340 חניכים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים