שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יתדלק מטוסי קרב: בואינג חשפה את מל"ט העתיד
  עם עיצוב היי-טקי: לאחר תמונה מסתורית בשחור, הציגה בואינג את אב הטיפוס לפרויקט של חיל הים האמריקני - מל"ט שימריא מנושאות מטוסים ויתדלק מטוסי קרב

   

  המל"ט שחשפה בואינג. טרם ברור מתי תהיה טיסת הניסוי הראשונה (צילום: Eric Shindelbower) (צילום: Eric Shindelbower)
  המל"ט שחשפה בואינג. טרם ברור מתי תהיה טיסת הניסוי הראשונה(צילום: Eric Shindelbower)

  הקרב על המטוס הבא של חיל הים האמריקני מתלהט: השבוע חשפה בואינג את המטוס "הסודי" שלה - מל"ט מכלית בעיצוב היי-טקי. לפני כן הסעירה בואינג את העולם עם תמונה בשחור של המטוס המסתורי, כשאיש לא ידע לאיזה פרויקט היא מכוונת. בהמשך היא חשפה כי המל"ט אמור להטעין באוויר מטוסי קרב שפועלים מנושאות מטוסים של חיל הים האמריקני - כחלק מתוכנית MQ-25 סטינגריי.

   

  המל"טים, שפועלים מרחוק, ישוגרו מספינות מלחמה באותו אופן של מטוסי קרב, כשהמטרה היא לשגר את המטוסים עם 6,800 ק"ג דלק, למרחק 800 ק"מ מנושאת המטוסים. כך הם יוכלו להגדיל משמעותית את הטווח של מטוסי הקרב הנוכחיים של חיל הים האמריקני - F-18 סופר-הורנט ו-EA-18 גרולר.  

  לפני החשיפה: התמונה שהסעירה את הרשת (מתוך טוויטר) (מתוך טוויטר)
  לפני החשיפה: התמונה שהסעירה את הרשת(מתוך טוויטר)

  המתחרה: "סי אוונג'ר" של ג'נרל אטומיקס (צילום: GENERAL ATOMICS) (צילום: GENERAL ATOMICS)
  המתחרה: "סי אוונג'ר" של ג'נרל אטומיקס(צילום: GENERAL ATOMICS)

  ב"טלגרף" הבריטי נכתב כי חיל הים האמריקני יקבל הצעות מתחרות עד 3 בינואר, ובואינג בטוחה שהעיצוב שלה הוא "המתאים ביותר". לאחר השלמת ניסויי המנוע של המטוס החדש הוא יהיה מוכן לטיסות ניסוי. בואינג עדיין לא מסרה מתי צפויה להיות טיסת הניסוי הראשונה של המל"ט. 

   

  "הקשר בין בואינג לחיל הים האמריקני מתפרש על פני כמעט 90 שנה", אמר האדמירל לשעבר דון גאדיס, שמוביל את פרויקט התדלוק מחדש. "המומחיות שלנו מעניקה לנו ביטחון בהצעתנו, המל"ט הזה ישנה את עתיד התעופה". בינתיים אין תוכניות להתאים את האב-טיפוס של המל"ט לשימושים של מטוסי נוסעים.

   

  לצד בואינג, שתי חברות נוספות - לוקהיד מרטין וג'נרל אטומיקס - הגישו עד כה הצעות לחיל הים. לוקהיד מרטין טרם חשפה את הפרטים המלאים של הצעתה ואילו ה"סי אוונג'ר" של ג'נרל אטומיקס דומה בצורתו לבואינג ומהווה למעשה שדרוג למל"ט הפרדטור C של החברה. בין היתר, לשני המטוסים זנבות רחבים בצורת האות V. חיל הים האמריקני צפוי למסור מהו המטוס הנבחר במהלך השנה הבאה.


  פורסם לראשונה 22/12/2017 21:05

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים