שתף קטע נבחר

הבית ניצל: משפחתו של גיבור סיירת מטכ"ל גייסה כ-1.5 מיליון שקל

יוסי ג'ינו, שנחשב לאחד הלוחמים הנועזים של סיירת מטכ"ל, נפטר לפני שנה והשאיר אחריו חובות גדולים. בעזרת גיוס המונים הצליחה משפחתו לאסוף את הסכום שיאפשר לה להמשיך לגור בביתה. "יצאנו למשימה שנראתה כבלתי אפשרית, מהסוג שאבא התמחה בה", סיפרה בתו נועה

 

 

 

אתי ג'ינו ליד בית המשפחה במושבה מגדל (באדיבות המשפחה) (באדיבות המשפחה)
אתי ג'ינו ליד בית המשפחה במושבה מגדל(באדיבות המשפחה)

נס חנוכה של משפחת ג'ינו: במבצע הרואי שלא היה מבייש את סיירת מטכ"ל, הצליחו אתי, אלמנתו של לוחם הסיירת יוסי ג'ינו, ושלוש בנותיה לאסוף באמצעות אלפי תורמים כ-1.5 מיליון שקלים, שיאפשרו להן להמשיך ולהתגורר בבית שבנה והקים ג'ינו ז"ל במושבה מגדל. אתמול (יום שישי) חגגה המשפחה את חנוכת הבית המחודשת והרב של המושבה קבע מזוזה חדשה על מפתן הבית.

 

משפחת ג'ינו, אתמול בבית שניצל (באדיבות המשפחה) (באדיבות המשפחה)
משפחת ג'ינו, אתמול בבית שניצל(באדיבות המשפחה)

 

ג'ינו, גיבור סיירת מטכ"ל, השב"כ והמוסד, ניהל לפני מותו מאבק להצלת ביתו במושבה מגדל. הוא נחשב לאחד הגיבורים הנועזים של מערכת הביטחון הישראלית ורשם לזכותו עשרות מבצעים, רובם עדיין חשאיים, מעבר לקווי האויב. לאחר פטירתו לפני כשנה המשיכו אלמנתו ובנותיו (נטע, עדי ונועה) את המאבק שהחל.

 

יוסי ג'ינו ז"ל  (צילום: באדיבות המשפחה) (צילום: באדיבות המשפחה)
יוסי ג'ינו ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)

הלווייתו של ג'ינו לפני שנה. סגרו את החוב במלאת שנה למותו (צילום: אפי שריר) (צילום: אפי שריר)
הלווייתו של ג'ינו לפני שנה. סגרו את החוב במלאת שנה למותו(צילום: אפי שריר)

ג'ינו התמודד עם חוב של כ-1.8 מיליון שקלים לבנק, למדינה ולנושים פרטיים. "בשנה וחצי האחרונות לחייו של אבא הוא נאלץ להתמודד עם חרב הסילוק מהבית", מספרת הבת נועה. "אמא אמרה שהמסמר הראשון בארון הקבורה שלו היה סילוקו מהחוף בכנרת והמסמר השני היה האיום לקחת ממנו את הבית שהקים. זה גרם לאבא להרים ידיים, זה חיסל אותו מצער ושברון לב".

 

"כמה חודשים לאחר מותו של אבא, כשהבנו שאנו עלולות לאבד את הבית בכל רגע, יצאנו למשימה שנראתה כבלתי אפשרית, מהסוג שאבא התמחה בה", מספרת נועה. "אמרו לי שזה לא היה מבייש את סיירת מטכ"ל. הצלחנו באמצעות איסוף המונים (הדסטארט) לקבל תרומות מכ-5,000 תורמים שתרמו מ-18 שקלים, התרומה הקטנה ביותר, ועד ל-100 אלף שקלים שהעביר התורם הגדול ביותר. גילינו את הפנים היפות של עם ישראל, אלפי אנשים שלא הכירו את אבא פתחו את הלב ואת הארנק, תודה לכל אלפי האנשים היקרים האלה. עבורנו זה נס חנוכה, הצלחנו לאסוף את כל הכסף ולסגור את החוב בדיוק במלאת שנה למותו של אבא".

 

אתמול נערכה מסיבה גדולה בבית המשפחה במגדל. "שמחנו לארח את בני המשפחה הקרובים ואת חבריו הנאמנים של אבא", אומרת נועה. "יחד עם עשרות תורמים מבין ה-5,000 שתרמו חגגנו את נס הצלת הבית. במפגש היו נציגי הדסטראט שסיפרו לנו שזה היה אחד מגיוסי הכספים הגדולים בתולדות מימון ההמונים בישראל, ראשוני האורחים הגיעו בצהריים והחוגגים האחרונים עזבו לקראת הערב, זה היה מרגש. שרנו את השיר 'מי האיש החפץ חיים' שכל כך התאים למסלול חייו של אבא", סיכמה ג'ינו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות המשפחה
יוסי ג'ינו ז"ל
צילום: באדיבות המשפחה
מומלצים