שתף קטע נבחר

נגד השחיתות: מפגינים מהימין בירושלים לצד ההפגנה השבועית בת"א

לאחר שרבבות פקדו את ההפגנה השבועית בשדרות רוטשילד נגד השחיתות השלטונית, תיערך הערב הפגנת ימין "בעד שלטון החוק" בכיכר ציון בבירה. בין המשתתפים: ח"כים מכולנו ושר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון. הח"כים מהליכוד ייעדרו. מוקדי הפגנה נוספים צפויים ברחבי הארץ

ההפגנות השבועיות נגד השחיתות, שסחפו אחריהן עשרות אלפי בני אדם לשדרות רוטשילד בתל אביב, יביאו איתן הערב (מוצ"ש) מפגינים גם מהצד הימני של המפה - שיתכנסו למחאה בכיכר ציון בירושלים. במקביל, המונים צפויים להגיע גם השבת למוקד ההפגנה המרכזי בתל אביב.

 

המונים בהפגנה קודמת בתל אביב (צילום: מני נפתלי - למען הצדק והדמוקרטיה) (צילום: מני נפתלי - למען הצדק והדמוקרטיה)
המונים בהפגנה קודמת בתל אביב(צילום: מני נפתלי - למען הצדק והדמוקרטיה)

הפגנת הימין בירושלים תקבל חיזוק מפתיע מהקואליציה בדמות שלושה חברי כנסת ממפלגת כולנו - רחל עזריה, רועי פולקמן ומירב בן ארי. תחילה בהפגנה אמורים היו להשתתף גם חברי הכנסת אורן חזן ויהודה גליק, אולם היא תיערך לבסוף ללא פוליטיקאים מהליכוד, זאת בשל הטענה שההפגנה הופכת למפגן נגד המפלגה השולטת. הביטול של הח"כים מהליכוד הגיע על רקע הכרזתו של שר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון, כי ישתתף בהפגנה.

 

יעלון צפוי לנאום בהפגנה, ובין המשתתפים גם אריה אלדד, הרב דוד מנחם, מירי שלם, הרב שרלו, מלכה פיוטרקובסקי, אורי הייטנר, הרב ישראל גיליס, הרב חיים ברוך, משה טורפז (קנלי) ותהלה פרידמן.

 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

"50 שנה אני חייל של המדינה הזאת ותמיד התייצבתי איפה שהיו צריכים אותי", צייץ אתמול יעלון בטוויטר. "במוצ"ש אגיע לכיכר ציון בירושלים, כי זה מה שנדרש כעת כדי להגן על הערכים שלנו, על הממלכתיות ועל שלטון החוק. אני קורא לכל אחד ואחת מכם להגיע כדי שנוכל להגיד לילדינו שעשינו הכל כדי לשמור על מדינת ישראל בשעת מבחן זו".

 

מנגד, ח"כ אורן חזן, טען בפייסבוק כי "העצרת בירושלים הוצגה כדבר נקי וטהור שאומר דבר פשוט: די לשחיתות - אבל למעשה היא זוהמה. פתאום מוביל אותה בוגי יעלון, שר ביטחון שסרח וסולק מהליכוד ומהכנסת בבושת פנים. מטרתו היא נקמנית: להציג את נתניהו כראש המאפיה ואת הליכוד כולו כמושחת. לא אתן לזה יד - אלחם בכל כוחי נגד הניסיון להכתים בשחיתות תנועה שלמה שמשמשת לי בית מילדות. ולכן אני קורא לכל מי שהוא איש ימין אמיתי - אל תלכו להפגנה הטמאה הזו!".

 

ח"כ עזריה אמרה כי בכוונתה להפגין "כי מי שישלם את מחיר הפגיעה בשומרי הסף הוא הציבור. למשטרה, לפרקליטות ולבית המשפט אסור לענות למתקפות של פוליטיקאים, לכן לציבור ולנבחריו יש תפקיד חשוב בהגנה על אותם שומרי סף".

 

משה יעלון. ינאם בהפגנה בירושלים (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
משה יעלון. ינאם בהפגנה בירושלים(צילום: מוטי קמחי)

בן ארי הסבירה: "כששמעתי על ההפגנה בתחילת השבוע לא הייתי בטוחה שאצטרף. אולם לאחר השיח המפלג בעיקר בימים האחרונים החלטתי שאני צריכה להיות שם. המחנה הלאומי חייב להיות מאוחד בעד הממלכתיות ומוסדות המדינה, בעד רשויות החוק ובעד הימין הליברלי והחברתי. עלינו נבחרי הציבור להוות דוגמה אישית ולהוביל את המחנה הלאומי בדרך הישר, לשמור על מדינתנו יהודית ודמוקרטית", אמרה.

 

 

רבבות השתתפו בהפגנות הקודמות בתל אביב "נגד השחיתות השלטונית". גם הפעם צפויים המשתתפים להתכנס בשדרות רוטשילד בתל אביב בשעה 20:00. מלבד ההפגנות בירושלים ובתל אביב יתקיימו הפגנות בראש פינה, נהריה, חיפה, עפולה, נס ציונה, רחובות, קרית גת, מודיעין, באר שבע, ואילת.

 

המארגנים כתבו בהזמנות ברשתות החברתיות: "כולנו יחד נמשיך במאבק נגד השחיתות שמאיימת על המדינה ונגד חוקי המאפיה שמנסים להעביר בכנסת, כדי להמשיך בשחיתות השלטונית". במשטרה נערכים לחסימת הרחובות הסמוכים במקרה הצורך ובהתאם להיקף המשתתפים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
ההפגנה בתל אביב בשבוע שעבר
צילום: EPA
מומלצים