שתף קטע נבחר

תפילה המונית לגשם ביוזמת השר אריאל: "ביחד נקרע את שערי השמים"

שר החקלאות אורי אריאל יזם תפילה ברחבת הכותל המערבי שבה ישתתפו הרבנים הראשיים וחקלאים: "קורא לכל הציבור לקחת חלק בתפילה בי' בטבת, שכידוע הוא יום תענית, ולהביא מטריות"

 

השר אריאל. "החורף הנוכחי מסתמן כשחון" ()
השר אריאל. "החורף הנוכחי מסתמן כשחון"

 

לצד ההיערכות לשנת הבצורת, תתקיים ביום חמישי הקרוב ברחבת הכותל המערבי תפילת המונים למען ירידת גשמים. את התפילה יזם שר החקלאות ויו"ר האיחוד הלאומי, אורי אריאל, והיא תתקיים במעמד הרבנים הראשיים לישראל, חקלאים, ראשי ההתיישבות והארגונים החקלאיים.

 

"לדאבוננו, לאחר ארבע שנות בצורת ירדו עד כה מעט גשמים שהם פחות מהממוצע הרב שנתי והחורף הנוכחי מסתמן כשחון", אומר השר אריאל. "אני קורא לכל הציבור לקחת חלק בתפילה בי' בטבת, שכידוע הוא יום תענית, ולהביא מטריות כי ביחד נקרע את שערי השמים".

 

השר אריאל התייחס לצעדים שמשרד החקלאות נקט כדי לעזור לחקלאים שסובלים מעצירת הגשמים בשנים האחרונות. "בשנה האחרונה פעלנו רבות כדי להיטיב את מצבם של החקלאים בתחום המים, הורדנו את מחיר המים השפירים בכ-20% וגיבשנו עם משרדי האנרגיה והאוצר מתווה שאומץ על ידי רשות המים, לפיו לא יהיה קיצוץ במכסות ללא פיצוי. במקביל, משרד החקלאות פועל להשקיע בגידולים שחוסכים במים והכוונת המים למטעים על פני גידולי שדה, תוך עידוד חקלאים לעבור לשימוש יעיל במים. נמשיך לעשות מאמצים כדי להטיב עם החקלאים".

 

מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור: "אני קורא לכולם לקחת חלק ביוזמה המבורכת של שר החקלאות שמאחדת את כולנו ברצון לירידת גשמים. האירוע הוא לתפילה וליצירת אחווה ואחדות בין כל החקלאים".

 

התפילה תתקיים ביום חמישי הקרוב בשעה 15:30 במעמד הרבנים הראשיים לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף והרב הראשי לישראל  דוד לאו. כמו כן ישתתפו בה מזכ"ל תנועת המושבים מאיר צור, יו"ר התאחדות חקלאי ישראל, דובי אמיתי, נשיא התאחדות האיכרים בישראל, אמיתי פורת, מזכ"ל הקיבוץ הדתי, זאב חבר, חברי תנועת אמנה ותנועת הנוער של בני המושבים.

 

עוד לפני התפילה, מחר צפויה ירידה ניכרת בטמפרטורות שתלווה בגשם שיתחיל בצפון ועשוי להגיע אף לאילת. מחר בלילה יתחיל לרדת שלג בחרמון. ביום שני יוסיף להיות גשם מהצפון ועד לנגב וייתכנו סופות רעמים. בשלישי יתבהר והגשם ייפסק.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מארק ישראל סלם
שר החקלאות אורי אריאל
צילום: מארק ישראל סלם
מומלצים