שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  מבנה ריגול צבאי עצום בן 4,000 שנה התגלה בסוריה
  צוות החוקרים שגילה את המבצר העצום, שנשמר בצורה מדהימה למדי מתקופת הברונזה, סובר כי הוא ככל הנראה הוקם כדי להגן על אזורים "עירוניים" עם אוכלוסייה גדולה

  בסוריה יש כמה מהאתרים ההיסטוריים המדהימים ביותר בעולם, אף שארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש) השחית וחירב עד היסוד לא מעט מהם. ואף על פי שמלחמת האזרחים המדממת בסוריה מאיימת לפגוע במורשת ההיסטורית העולמית, מדענים עדיין מצליחים לאתר תגליות מרתקות במדינה.

   

   (צילום: מתוך המחקר) (צילום: מתוך המחקר)
  (צילום: מתוך המחקר)

   

  לאחרונה גילו ארכיאולוגים בצפון סוריה מבנה צבאי ענק בן 4,000 שנה ששימש בעבר כאתר מעקב ותקשורת, או מעין מתחם ריגול עצום. האתר הקדום התגלה בתצפיות לוויין - שיטה שכבר הביאה לחשיפת יותר מ-1,000 אתרים היסטוריים שונים במדינה. באתר International Business Times דווח כי מדובר בפעם הראשונה שמאתרים מבנה צבאי עתיק כה מסיבי על אדמת המדינה.

   

  המבנה הענק מתקופת הברונזה הוא מעין קומפלקס של מבצרים, מגדלים ומכלאות, כך לפי החוקרים מאוניברסיטת ליון ומרשות העתיקות והמוזיאונים של סוריה. המבנה נמצא באזור של קרקע פורייה שמוקפת מדבריות.

   (צילום: מתוך המחקר) (צילום: מתוך המחקר)
  (צילום: מתוך המחקר)

   (צילום: מתוך המחקר) (צילום: מתוך המחקר)
  (צילום: מתוך המחקר)

    

  צוות החוקרים שגילה את המבצר העצום, שנשמר בצורה מדהימה למדי, סובר כי הוא ככל הנראה הוקם כדי להגן על אזורים "עירוניים" עם אוכלוסייה גדולה. באתר IFL Science הוסבר כי "רשת הריגול" הצבאית כללה גם מתחמים שנפרשו עד לרכס ההררי שחולש על ערבות צפון-מרכז סוריה.

   

  גם זה קרה בסוריה: אנשי דאעש הורסים עתיקות בנמרוד שבעיראק    (צילום: )

  גם זה קרה בסוריה: אנשי דאעש הורסים עתיקות בנמרוד שבעיראק    (צילום: )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  לפי החוקרים, שממצאיהם פורסמו בכתב העת המדעי הצרפתי Paléorient, המבנה הצבאי העתיק הוקם ככל הנראה בין השנים 1550-2000 לפני הספירה. הארכיאולוגים חושבים שהמבצרים העתיקים נבנו מגושים ענקיים של בזלת, שחוברו יחד לכדי חומות בגובה כמה מטרים.

   

  כל אחד מהמבצרים נבנה כך שתמיד ייראה מלפחות מבצר אחד נוסף - כנראה גם כדי לאפשר לחיילים לתקשר זה עם זה בכתובות עשן, כדי להתריע לפני מרכזי הכוח העיקריים מפני סכנות. המבנה העתיק נבנה כנראה כדי להגן על האדמה המבוקשת שבאזור הסהר הפורה וכדי לעקוב אחר נתיבי התחבורה ולהגן עליהם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים