שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בן, שעלה מצרפת, נהרג על אופניו - איבריו הצילו חמישה
  בן מץ' התאהב בישראל לפני תשע שנים ועשה עלייה. לפני 10 ימים הוא רכב על אופניו בתל אביב ונפגע אנושות מאופנוע. משפחתו המתגוררת בצרפת החליטה לתרום את איבריו. חברו הטוב אורי: "הוא היה רומנטיקן ומאהב סדרתי, וגם במותו הצליח לעזור לאחרים"

  העולה מצרפת הציל חיים במותו: בן מץ', שעלה מצרפת, נפגע מאופנוע לפני 10 ימים לאחר שרכב על אופניים בתל אביב. הוא פונה במצב אנוש לבית החולים איכילוב שם נקבע מותו. משפחתו תרמה את איבריו שהצילו חמישה ישראלים. מאות מחבריו וחברותיו הרבים גדשו את דירתו הקטנה בפלורנטין לתדהמת משפחתו שהגיעה לישראל להלוויתו.

   

  חותמים עכשיו:

  לחתימה על כרטיס אדי מקוון - לחצו כאן

   

  התאהב בישראל ומצא בה את מותו. בן מץ' ( ) ( )
  התאהב בישראל ומצא בה את מותו. בן מץ'

   

  בן, רווק בן 32, התאהב בישראל לפני 9 שנים. תחילה הגיע ללמוד בבצלאל במשך 3 שנים, לאחר מכן שב לצרפת אך המשיך לפקוד את ישראל בתכיפות. מאז נקשרה נפשו במדינה ולפני כשנה סיים את תהליך העלייה. בשנה האחרונה למד לתואר שני בבצלאל והתמחה במיוחד בעיצוב שיש.

   

  לפני 10 ימים, בעודו רוכב על אופניו בתל אביב, הוא נפגע על ידי רוכב אופנוע. צוות מד"א הבהיל אותו לבית החולים איכילוב כשמצבו אנוש, ולאחר 3 ימים משמאמצי הרופאים להצילו לא צלחו, נקבע אצלו מוות מוחי נשימתי. הוריו, אחיו וסבתו שהגיעו במיוחד מפריז, הסכימו לתרום את איבריו.

   

  בצומת רחוב הרצל פינת פלורנטין בתל אביב, הציבו חבריו אנדרטה ארעית, עם תמונתו, ולמרגלותיה דולקים עשרות נרות נשמה.

   

  האנדרטה המאולתרת לזכרו ( )
  האנדרטה המאולתרת לזכרו

   

  הלוויה של רוק סטאר

  "בן היה אדם שגדל בתוך מוזיאונים עם הבנה מאוד עמוקה של אמנות", סיפר אורי כרמלי, חברו הטוב מזה תשע שנים, "כל מי שלמד במחיצתו למד ממנו. הוא היה אדם עם תשוקה אדירה לאמנות, וגם לנשים, כולן רצו להיות בנות הזוג שלו. הוא היה עם המון אהבה לחיים הטובים, וזה היה מדבק".

   

  "הוא דיבר תמיד על הביחד, רצה שננהג כקהילה, בעבודה קבוצתית, וזה הופיע בלוויה שלו, כש-300 איש הופיעו במיטב מחצלותיהם. זו היתה הלוויה של רוק סטאר. ההורים שלו יצאו מהלוויה באופוריה כמעט, והיו בשוק מגילויי האהבה על גבול ההערצה שהיתה לבן שלהם. לאורך כל השבעה היה מצעד מטורף של אנשים לדירה הקטנטונת שלו בפלורנטין".

   

  אהבה אינסופית. היה מוקף חברים ( ) ( )
  אהבה אינסופית. היה מוקף חברים

   

  ההורים הבינו למה התאהב בישראל

  כשהגיע לישראל, דיבר בן בעיקר בשפה האנגלית, אולם לקראת השנה האחרונה כבר שוחח בעברית שוטפת. בדיוק לפני שנה קיבל את תעודת הזהות הישראלית שלו לאחר שהשלים את תהליך העלייה.

   

  "הוא היה מאוהב בישראל ובתל אביב, שנראתה לו עיר צעירה ודינאמית. רק אחרי השבעה ההורים שלו שלא היו בטוחים ברגשות שלהם כלפי ישראל, הבינו למה הוא התאהב כל כך במדינה ומה משך אותו למקום הזה".

   

  "בן היה מסור לעזור לאנשים, ותמיד היתה בו כמיהה למשפחה וילדים" מוסיף כרמלי, "הוא היה רומנטיקן חסר תקנה, ואולי בתרומה הזו יש משהו מהגרעין לתשוקה שלו ילדים, שהוא יהיה חלק מאיזושהי המשכיות, והוא עשה את זה, העניק חיים לאחרים".

   

  "אנחנו לא מפסיקים להתרגש מהאהבה העצומה של החברים של בן" אומר ל-ynet ניקולא מץ', אחיו, "לא מפסיקים להגיע לכאן חברים וחברות שלו, ואנחנו מבינים עכשיו שישראל היתה בשבילו לא רק מקום לגור וללמוד, אלא הבית".

   

  "הוא אהב את ישראל מגיל צעיר והתעקש להגיע לכאן. בצל הטרגדיה העצומה שעברנו באובדן הזה, אנחנו מתרגשים לדעת שהוא ימשיך לחיות בגופם של הישראלים שהציל, במקום שאהב כל כך. לא הבנו כל השנים מהיכן מגיע הרגש העז שלו כלפי ישראל, ואחרי השבוע הזה אנחנו מבינים למה הוא התאהב במקום הזה".

   

  מתרומתו הושתל הלב בגבר בן 60 שסבל מאי ספיקת לב, הריאות בבן 67 בבית החולים בילינסון, הכליה בבת 66 בבית החולים בילינסון, לאחר שהמתינה 22 שנים להשתלה, הכבד הושתל בבית החולים איכילוב בבן 40, והכליה והלבלבל הושתלו בבן 48 בבית החולים איכילוב.


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים