שתף קטע נבחר

פולקמן: לא נסכים לרמיסת שלטון החוק; חזן: שיתפטר עם חבריו

הפגנת הימין בירושלים מכה גלים: יו"ר סיעת כולנו הדגיש בשיחה עם אולפן ynet כי ההפגנה לא הייתה נגד נתניהו אלא נגד אמירותיו בגנות המשטרה. ואולם ח"כ חזן דרש: "חברי קואליציה שהפגינו נגד הממשלה צריכים להניח את המפתחות ולעזוב". השר אריאל: "מנצלים את המפגינים להחלפת שלטון"

 

המחלוקת בימין בנוגע להפגנה אמש (שבת) בירושלים: יו"ר סיעת כולנו, ח"כ רועי פולקמן, הסביר כי הגיע להפגנה כיוון שנחרד מ"פגיעה בשומרי הסף", ואילו ח"כ אורן חזן (ליכוד) טוען כי חברי קואליציה שהשתתפו בהפגנה צריכים לעזוב את תפקידם. שר החקלאות אורי אריאל: "הדרך לגיהינום רצופה כוונות טובות. הם מנוצלים על ידי גורמי השמאל שרוצים להחליף את השלטון".

 

פולקמן אמר: "מבחינתי ההפגנה, והסיבה שאני הייתי בה, לא עסקו בשחיתות אלא בהתקפות על מערכת החוק ושומרי הסף. באנו להגיד שאנחנו בעד הממשלה, אנחנו מפלגה לאומית חברתית. עושים פה הרבה דברים חשובים, אבל סדר היום הציבורי מוסט כל הזמן למקומות שלא מקובלים עלינו - התקפות על מערכת החוק, על רמטכ"ל, על שומרי סף, על מפכ"ל, על פרקליטות, על יועץ משפטי ועל בית משפט. זאת לא דרכנו, והמחנה הלאומי בישראל צריך להניף דגל בנושא. קיבלנו תמיכה מאוד רחבה".

ח"כ פולקמן בהפגנה בירושלים (צילום: יואב דודקביץ') (צילום: יואב דודקביץ')
ח"כ פולקמן בהפגנה בירושלים(צילום: יואב דודקביץ')

השר לשעבר יעלון נואם בבירה (צילום: יואב דודקביץ') (צילום: יואב דודקביץ')
השר לשעבר יעלון נואם בבירה(צילום: יואב דודקביץ')

כיכר ציון. כאלף הפגינו נגד השחיתות  (צילום: יואב דודקביץ') (צילום: יואב דודקביץ')
כיכר ציון. כאלף הפגינו נגד השחיתות (צילום: יואב דודקביץ')
לדבריו, "דה-לגיטימציה למשטרה, דה-לגיטמציה למערכת המשפט, לנשיא, אלה דברים שאנחנו לא מסכימים איתם ומותר שגם במחנה הלאומי יגידו שזה לא לגיטימי". פולקמן אמר כי "בעניין הזה אנחנו לא מסכימים עם הקו שמוביל ראש הממשלה וחלק מחברי הקואליציה. כמו שיש גורמים ביש"ע שיפגינו נגד הקפאת בנייה בירושלים ויכולים להגיד, 'אנחנו מאוד מעריכים את הממשלה אבל לא מסכימים עם זה', אנחנו יכולים להגיד שהממשלה הזאת עושה מהפכות חברתיות וגם שומרת על הביטחון, אבל לדה-לגיטימציה אנחנו מתנגדים. לא רק שאנחנו מניפים את הדגל הזה במפלגת כולנו, גם הרבה גורמים אחרים בקואליציה נתנו לנו רוח גבית. גם הם לא מסכימים להתקפות הבלתי פוסקות האלה על מערכת אכיפת החוק".

 

פולקמן הדגיש: "האמירה הערכית שלי היא שלא נסכים לפגוע במערכת החוק בישראל, היא תעבוד באין מפריע, תגבש את המלצותיה ויוחלט מה עושים. אין אדם בישראל שהוא מעל החוק".

 

"כלומניקים ממפלגות אווירה"

ח"כ חזן הסביר מדוע לא הגיע להפגנה: "בתחילת הדרך הבנתי שאני הולך לעצרת של הימין למאבק בשחיתות. הרי אף אחד לא יכול למד אותנו מה זה מאבק בשחיתות, כולם יודעים שכבר לפני שנה בערך אמרתי שאם יוגש נגד ראש הממשלה כתב אישום, הוא יצטרך לזוז ממקומו. לצד זאת פתאום אני מגלה אתמול בערב כל מיני מתחזי ימין, כל מיני כלומניקים ממפלגות אווירה, טרמפיסטים, שהתאחדו רק כדי להפיל".

מפגינים בירושלים (צילום: יואב דודקביץ') (צילום: יואב דודקביץ')
מפגינים בירושלים(צילום: יואב דודקביץ')
חזן כיוון בדבריו לשר לשעבר משה יעלון, "שר ביטחון שסרח, הודח בבושת פנים מתנועת הליכוד כיוון שפרצופו האמיתי נגלה. אני אמרתי שאני לא אחלוק במה אחת עם האיש שאני פעלתי להדחתו, כיוון שהוא פגע בביטחון מדינת ישראל. אני לא מדבר על התקופה שלו כרמטכ"ל, אז הוא עשה עבודה טובה בצבא, אלא על התקופה שלו כפוליטיקאי מהזן הישן והמגעיל ביותר. 

 

"את הדברים שרציתי להגיד אתמול במה שהפך להיות מפגן נוסף נגד הממשלה והעומד בראשה אגיד מעל בימת הכנסת. לא התכופפתי ושום לחץ לא עזר. אני מתכוון לפנות ליו"ר הכנסת ולהגיש לו בקשה להקים את השדולה למאבק בשחיתות בכנסת ישראל. שדולה שהייתה קיימת בעבר ומשום מה נזנחה".

 

חזן הוסיף כי ביקש מפולקמן כבר ביום חמישי בערב "שאם ההפגנה הזאת הולכת לכיוון של פגיעה בממשלה ובעומד בראשה, שלא ייקח בה חלק. הוא הסכים איתי, אבל משום מה ראיתי שהוא לקח בה חלק. שלחתי לו הודעה שזה מאוד מצער אותי ושהוא עשה טעות. מה אגיד לך, אני לא יכול להיות המצפן והמוסר של כולם. אני מדבר בעד עצמי".

 

 (צילום: יואב דודקביץ') (צילום: יואב דודקביץ')
(צילום: יואב דודקביץ')
 
כיכר ציון, מוצאי שבת (צילום: יואב דודקביץ') (צילום: יואב דודקביץ')
כיכר ציון, מוצאי שבת(צילום: יואב דודקביץ')

הוא קבע: "חברי קואליציה שלקחו אתמול חלק בהפגנה נגד הממשלה ונגד העומד בראשה צריכים להניח את המפתחות ולעזוב את הקואליציה. הצביעות הזאת - לא בבית ספרנו. איפה הם היו בשנה האחרונה, כשהיה צריך להגיד את הדברים הנכונים? פתאום הם באו היום כדי לקושש קולות? זה לא בסדר והציבור לא מטומטם. אני מתבייש שיש אנשים שנהנים ממנעמי השלטון ועושים הכול כדי לפרק אותו.

 

"ברוטשילד ובירושלים יצאו אנשים לרחובות כדי להרוס את המדינה, להרוס את נתניהו ואת הליכוד. לדבר הזה אסור לתת חלק".

 

הגיליוטינה: "שפל חדש בתולדות השמאל"

שר החקלאות אורי אריאל התייחס אף הוא להפגנה בירושלים: "אפשר להגיד על זה שהדרך לגיהינום רצופה כוונות טובות. יש פה כוונות טובות, הם מנוצלים שלא לטובתם, שלא מרצונם, על ידי גורמי השמאל שרוצים להחליף את השלטון ולא בבחירות".

 

הוא הסביר עוד: "יש אפשרות להפגין בעד שלטון החוק, בעד שומרי הסף, אני מאוד בעד, אבל בהקשר של היום - זה מנוצל לרעה, לא כי יועז רוצה את זה, לא כי בוגי רוצה את זה, יש לי הערכה אליהם, אלא כי אחרים משתמשים בהם, מה לעשות".

 

בהתייחס למפגין שהניף דגם גיליוטינה בתל אביב, קבע השר: "זה מצריך מיידית חקירת משטרה, זה שהמארגנים לא מגנים בכל תוקף בצורה הכי בוטה את הדבר הזה, זה חמור לכשעצמו". לדברים הצטרף שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס: "הפגנת הגיליוטינה היא שפל חדש בתולדות השמאל בישראל. זה דבר חמור ביותר. אני שמח שהנשיא שמע לקריאתי וגינה. הגיליוטינה אומרת שדמו של ראש הממשלה מותר. היא תיזכר לדיראון עולם בתולדות ההפגנות בישראל".

 

השר לביטחון פנים גלעד ארדן הסכים גם הוא כי "מיצג הגיליוטינה הוא חמור ביותר, ועובר מהסתה לאלימות. כמו שחשבתי שנדרשה פתיחת חקירה גם לגבי מיצג האומנות בבצלאל, כך צריך להורות לפתוח בחקירה במקרה זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים