שתף קטע נבחר

ראש השב"כ: חמאס מנסה בכל הכוח לבצע פיגועים ביו"ש

בסקירה בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת סיפר ראש השב"כ נדב ארגמן כי בשנה האחרונה ירד היקף הפיגועים, אך כמות הסיכולים גדלה: "סיכלנו 400 פיגועים משמעותיים, בהם גם פיגועי חטיפה והתאבדות". הוא הזהיר כי הזירה הפלסטינית אינה יציבה: "השקט מתעתע"

 

 

 

ראש השב"כ נדב ארגמן הופיע היום (א') בדיון בוועדת חוץ וביטחון של הכנסת והזהיר מפני הניסיונות של חמאס להוציא לפועל פיגועים ביהודה ושומרון. ארגמן סיפר כי השב"כ סיכל מאות פיגועים, שאותם הגדיר "משמעותיים", ויותר מאלף פיגועים של מפגעים בודדים.

 

"הזירה הפלסטינית של השנה החולפת היא זירה מאוד לא יציבה. לא ברצועה ולא ביו"ש, בוודאי לאחר ההצהרה של טראמפ, וימים יגידו", אמר ראש השב"כ. "השקט מתעתע, השטח בוחש, וחמאס מנסה בכל הכוח לבצע פיגועים ביו"ש ולערער את היציבות של הרשות הפלסטינית. ברצועת עזה המציאות מאתגרת מאי פעם. ימים יגידו אם תהליך הפיוס בין פתח לחמאס יצלח ומה המשמעויות לכולנו".

ראש השב"כ ארגמן לצד יו"ר ועדת חו"ב דיכטר (צילום: הלל מאיר/TPS) (צילום: הלל מאיר/TPS)
ראש השב"כ ארגמן לצד יו"ר ועדת חו"ב דיכטר(צילום: הלל מאיר/TPS)

לאחר מכן סקר ארגמן בפני הוועדה את הצלחות השב"כ בשנה האחרונה. "היקף הפיגועים בשנה האחרונה ירד, אך כמות הסיכולים גדלה", סיפר ראש השב"כ. "סיכלנו 400 פיגועים משמעותיים, בהם 13 פיגועי התאבדות, 8 פיגועי חטיפה ו-94 פיגועי הקרבה".

 

הוא הוסיף ואמר כי "שב"כ סיכל 1,100 פיגועים פוטנציאליים של בודדים. לעומת זאת, 54 פיגועי בודדים הצליחו לעומת 108 בשנה שעברה. בסך הכול, היקף הסיכולים מרשים, אבל זו רק דוגמה המסבירה את היקף הטרור מתחת לפני השטח".

 

עם תום תפילות יום השישי האחרון פרצו הפרות סדר במוקדים רבים ביהודה ושומרון וברצועת עזה. בעימותים עם כוחות צה"ל באזור ג'בליה נהרגו שני פלסטינים. משרד הבריאות ברצועה דיווח על עוד עשרה פצועים מירי של אש חיה. צה"ל דיווח על שלושה מוקדים מרכזיים של הפרות סדר לאורך הרצועה, שבהם מפגינים יידו אבנים והבעירו צמיגים.

 

לפי כוחות הביטחון, כ-3,700 הפגינו ביום שישי ברצועה ובגדה - מספר נמוך בהרבה ממספר המפגינים במהומות בימי שישי בשבועיים הקודמים. נוסף על כך התגודדו בסוף השבוע לבנונים מול גדר הגבול באזור מטולה והרימו דגלי חיזבאללה. צה"ל הנחה את החקלאים לא להתקרב לגדר בצד המערבי של המושבה.

מיעוט משתתפים במהומות בעזה ובגדה בסוף השבוע (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מיעוט משתתפים במהומות בעזה ובגדה בסוף השבוע(צילום: רויטרס)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

אלפי פלסטינים השתתפו בעימותים בגבול הרצועה וביהודה ושומרון. בחמאס קראו להפגנות במסגרת "יום זעם" נוסף על ההכרה האמריקנית בירושלים כבירת ישראל, וכ-2,000 עזתים נענו לקריאה והגיעו לאזור גדר הגבול.

 

ביהודה ושומרון פרצו עימותים ליד קבר רחל בבית לחם ובכניסה למחנה הפליטים אל-ערוב שמצפון לחברון. עימותים נוספים פרצו בכיכר איו"ש בכניסה לרמאללה, בנבי סאלח, באל-ערוב ובבית אומר. כמו כן, צעירים התעמתו עם שוטרים בעיר העתיקה בירושלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הלל מאיר/TPS
ראש השב"כ ארגמן
צילום: הלל מאיר/TPS
מומלצים