שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

האיש שהביא לישראל מיליון עולים מחבר המדינות

וגם: פרנקל, מירילשוילי וזינגר חוגגים עשור, 1.8 מיליון שקלים לחוזרים לשאול, מזרחי טפחות במלגות לעדה האתיופית, KLA-Tencor במלגות לטכניון, דרעי זורה מלח ב-400 שקלים, חברת החשמל מצהירה על שוויוניות. רכילות עסקית

באילת התקיים כנס העשור של ארגון לימוד FSU בישראל, שהוקם על ידי חיים צ׳סלר וסנדרה קאן, במטרה לחזק את הזהות היהודית של צעירים דוברי רוסית בעולם, כשבין תומכיו הגדולים נמצאים אנשי העסקים אהרון פרנקל, נשיא הארגון, שפתח את האירוע החגיגי, ומת׳יו ברונפמן.

 

למעלה מ-2,000 ישראלים ממוצא רוסי בגילאי 45-20, הקשיבו להרצאות אותם נשאו בפניהם אנשי עסקים ופוליטיקאים. פרנקל, שלאחרונה מונה ליו״ר הקונגרס היהודי האירו-אסייתי, מינוי שמצטרף להיותו נשיא הקהילה היהודית במונקו ופילנתרופ. במהלך האירוע צוין שפרנקל הצליח להביא כמיליון עולים חדשים מחבר המדינות לישראל מאז שנות ה-90. "מה שחשוב זה להמשיך עם הרוח של ללמוד ולחדש כל הזמן, ולזכור שזה לא מובן מאליו שנמצאים איתנו כאן היום כ-2000 מיוצאי חברת המדינות, שהגיעו לכאן בעיקר כדי להביט ביחד אל עתיד עם ישראל כולו", הדגיש פרנקל, והוסיף שהוא שוקד בימים אלו על פיתוח הפעילות של הסניף הישראלי של הקונגרס האירו-אסייתי.

 

לאירוע הגיעו מנכ״ל הקונגרס היהודי העולמי רוברט זינגר, שתלה את הכישלון של ישראל בנושא הקליטה בעובדה שלא הוצבו בפני העולים מספיק אתגרים שישאירו אותם בישראל, והדגיש שהכישלון ממשיך גם בימים אלו, איש העסקים ונשיא הקונגרס היהודי האירו-אסיאתי מיכאל מירילשוילי, מנכ״ל מרכז פרס אפרת דובדבני, הרמטכ״ל לשעבר בני גנץ, הרב הראשי דוד לאו, נשיא המרכז האקדמי שערי משפט פרופ׳ אביעד הכהן.

 

רוברט זינגר ואהרון פרנקל (צילום: יח"צ) (צילום: יח
רוברט זינגר ואהרון פרנקל(צילום: יח"צ)

חיים צ'סלר, הרב דוד לאו ובני גנץ (צילום: יח"צ) (צילום: יח
חיים צ'סלר, הרב דוד לאו ובני גנץ(צילום: יח"צ)

1,800,000 שקלים של ה.ל.ל

מאות מלגות לימודים בסכום כולל של 1.8 מיליון שקל העניקה עמותת ה.ל.ל, התומכת בדתיים לשעבר, בערב מיוחד, שהתקיים בירושלים. במברכים: נפתלי יעב"ץ ממשרד הרווחה, ששיתף בתהליך דומה שעבר בהיותו בן 16, מנכ"ל העמותה יאיר הס, נציג התורמים ויקטור אייל, שהתחלן בגיל 12 ופרופ' ניב אחיטוב, יו"ר הועד המנהל החדש.

ויקטור אייל (צילום: מולי גולדברג) (צילום: מולי גולדברג)
ויקטור אייל(צילום: מולי גולדברג)

טפיחה לעדה האתיופית

מנכ"ל מזרחי טפחות אלדד פרשר, אירח בלשכתו עשרה סטודנטים בני העדה האתיופית, הלומדים באוניברסיטה העברית במסגרת תכנית פוירשטיין, שמסייעת לבני העדה ללימודים אקדמיים בעברית, והעניק לכל אחד מהם מלגת לימודים בסך 10,000 שקלים. בטקס ההענקה לקחו חלק גם פרופ' אודי שביט, דיקן הסטודנטים באוניברסיטה בעברית, ד"ר ענת קגן, מנהלת תוכנית פוירשטיין וריטה רובינשטיין, סמנכ"ל משאבי אנוש בבנק.

תלמידת משפטים בתוכנית, אלדד פרשר וריטה רובינשטיין (צילום: אבשלום ששוני) (צילום: אבשלום ששוני)
תלמידת משפטים בתוכנית, אלדד פרשר וריטה רובינשטיין(צילום: אבשלום ששוני)

הפיזיקה של המלגות

חברת השבבים KLA-Tencor ישראל העניקה ל-10 סטודנטים מצטיינים לתואר ראשון מהפקולטה לפיזיקה בטכניון כ-80 אלף שקלים. הזוכים גם הוזמנו לסיור במרכז הפיתוח של החברה במגדל העמק. נציגי החברה, שחלקם פיזיקאים בעצמם, הציגו לסטודנטים את המעבדות האופטיות המתקדמות. נשיא החברה אורי תדמור סייר גם הוא.

הסטודנטים בביקור במרכז הפיתוח של KLA-Tencor (צילום: יח"צ) (צילום: יח
הסטודנטים בביקור במרכז הפיתוח של KLA-Tencor(צילום: יח"צ)

ברק ובר לב נוסח פאודה

להשקת העונה החדשה של "פאודה" הגיעו מעל אלף מוזמנים, בהם בכירים בתעשיית הטלוויזיה וצמרת הביטחון. לצד היוצרים אבי יששכרוף, והכוכב הראשי בסדרה ליאור רז, הגיעו בין היתר גם רעייתו של רז, מיטל, שהשתתפה בתפקיד קטן. כמו כן נכחו אהוד ברק ואורי בר לב, שיזמו והקימו את יחידת דובדבן, לה השתייך רז בשירותו הצבאי, עם בנות הזוג נילי ועו"ד ענת גוטליב בהתאמה, השר יואב גלנט ורעייתו, ועוד מוזמנים שצפו בלובי הבימה, שעוצב כמסעדה ערבית, הקשיבו למוסיקה ערבית וקיבלו שירות מדיילות בלבוש ערבי.

אבנר וחלי קז עם ליאור רז (צילום: רפי דלויה) (צילום: רפי דלויה)
אבנר וחלי קז עם ליאור רז(צילום: רפי דלויה)

אהוד ברק וליאור רז (צילום: רפי דלויה) (צילום: רפי דלויה)
אהוד ברק וליאור רז(צילום: רפי דלויה)

 

חשמל לכל האוכלוסיות

מנכ"ל חברת החשמל עופר בלוך, מקיים בימים אלו דיונים על תקציב 2018, ועדכן את עו"ד מרים כבהא, נציבת שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד העבודה, בעובדה שהחברה הציבה לעצמה יעדים לייצוג של אוכלוסיות שונות בחברה, בהן נשים, חרדים, בני העדה האתיופית, עובדים עם מוגבלות ועוד. יו"ר דירקטוריון החברה, האלוף במיל' יפתח רון טל, והסמנכ"לים עופר קרן-סגן ועמית אוברקוביץ׳ התגאו גם הם במהלך. עכשיו יש לצפות למעשים ולא רק להצהרות.

עופר קרן-סגן, עמית אוברקוביץ׳, מרים כבהא ועופר בלוך (צילום: יח"צ חברת החשמל) (צילום: יח
עופר קרן-סגן, עמית אוברקוביץ׳, מרים כבהא ועופר בלוך(צילום: יח"צ חברת החשמל)

פולשים עליך לוי

בבית ציוני אמריקה התקיימה הקרנה לסרט "הפולשים" של אמנון לוי בערוץ עשר. נראו פולשים: ורד ואילן גרינבוים, לימור ונתי אלאלוף, עו״ד אורלי מנע-שני ובעלה עופר גרין, מנכ״ל גלידות נסטלה ישראל, מנכ"ל הערוץ יוסי ורשבסקי, סמנכ"לית התוכניות זיוית דבידוביץ ועוד נציגים מהערוץ.

אילן וורד גרינבוים ואמנון לוי (צילום: אביב חופי) (צילום: אביב חופי)
אילן וורד גרינבוים ואמנון לוי(צילום: אביב חופי)

פרלמן – שותף השנה

גל פרלמן מנכ"ל מותג הנעליים גס בישראל, והקניינית הראשית של הנעליים בישראל שני טל, השתתפו בכנס עולמי של המותג בברצלונה, ביחד עם עוד כ-700 עובדים מכ-100 מדינות. הקליימקס: פול מרציאנו, המייסד והבעלים של המותג, וסטפן לבל, סגן הנשיא לפעילות הבינלאומית, מעניק לבכירי חברת בריל, המייבאת ומשווקת בישראל בבלעדיות את הנעליים, תואר "שותף השנה" ל-2017. מרציאנו הזכיר לנוכחים את יהדותו, וסיפר כי בכוונתו להרחיב את הפעילות בישראל.

פול מרציאנו וגל פרלמן (צילום: יח"צ בריל) (צילום: יח
פול מרציאנו וגל פרלמן(צילום: יח"צ בריל)

מנורת מלח לדרעי

שר הפנים, הנגב והגליל, אריה מכלוף דרעי, הגיע עם בכירי משרדו לסיור במועצה אזורית מטה יהודה, וקיבל סיור אישי צמוד ממ"מ ראש המועצה ניב ויזל ומנהליה. בין היתר פגש דרעי את משה טובול בן ה-95, ממקימי היישוב צור הדסה. בהמשך הגיע השר לחדר המלח בישוב מבוא בית"ר, ולאחר הביקור בו רכש כמתנה לבן משפחה מנורת מלח שחורה. את העלות, 400 שקלים, הדגישו הנוכחים במקום לאור הרגישויות העכשוויות, שילם דרעי מכיסו. מה לא עושים למען הבריאות?

אריה דרעי בחדר מלח (צילום: עומרי גל) (צילום: עומרי גל)
אריה דרעי בחדר מלח(צילום: עומרי גל)

ברקוביץ' נסער

ערן יסעור, עורך המהדורה הישראלית של ספר ה-Superbrands, העניק לכדורסלן הישראלי לשעבר מיקי ברקוביץ' את אות ה-Superbrands של ישראל, בעקבות היבחרו כ-Superbrand – מותג על – על ידי הקהל בישראל השנה.

מיקי ברקוביץ' וערן יסעור (צילום: יח"צ) (צילום: יח
מיקי ברקוביץ' וערן יסעור(צילום: יח"צ)

הקבלנים צוללים

בטקס חלוקת המלגות והתרומות השנתי של התאחדות בוני הארץ העניקו קבלני ישראל תרומה למחלקת הצוללנים של ארגון ההצלה זק"א, לסיוע ברכישת סונר תת ימי לגילוי טובעים בים. בטקס סיפר גזבר ההתאחדות אילן גורדו, כי פגישתו הקודמת עם יו"ר זק"א יהודה משי זהב, הייתה באירוע הפיגוע בקפה מומנט הירושלמי, שהוא נמנה על בעליו. במפגש השתתפו גם ממלא מקום נשיא ההתאחדות אבנר לוי, סגן הנשיא אשר גרין ויו"ר קרן התרומות של ההתאחדות אורי רובין. השנה חילקו הקבלנים 90 מלגות לסטודנטים במקצועות התכנון והבנייה ותרומות לעשר עמותות.

נציגי העמותות ונציגי ההתאחדות (צילום: כפיר סיון) (צילום: כפיר סיון)
נציגי העמותות ונציגי ההתאחדות(צילום: כפיר סיון)

פרויס פורשת מהפועלים

דוברת בנק הפועלים עפרה פרויס, הודיעה על סיום תפקידה לאחר כ-14 שנים. פרויס הוציאה הודעה בה סיפרה על עברה לפני שהגיעה לתפקיד, ושיתפה בתהליכים וברגעי השיא שחוותה במסגרת תפקידה, בין היתר, על הטיפול במשבר 2008 ועל מעורבתה בגלוי, ומאחורי הקלעים, ביחסי ישראל-ארה"ב.

 

עפרה פרויס (צלם:רון קדמי) (צלם:רון קדמי)
עפרה פרויס(צלם:רון קדמי)

 

פליישמן מגיע לאו"ם

רועי פליישמן מונה לראש מטה המשלחת הישראלית באו"ם. לפליישמן, ששימש בעשור האחרון במגוון תפקידים כיועץ אסטרטגי וכדובר, ניסיון בהובלת רפורמות ותהליכים במגזר הציבורי וכן בניהול מצבי משבר. הוא שימש בין השאר כיועץ התקשורת של שר החינוך שי פירון, שר התחבורה ישראל כץ ושל השר להגנת העורף מתן וילנאי. במסגרת התפקיד יוביל פליישמן בין השאר את הפעילויות לרגל יום ההולדת ה-70 למדינת ישראל.

רועי פליישמן ()
רועי פליישמן
 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים