שתף קטע נבחר

אירה ויגדורצ'יק פוטרה מתפקידה

סופית: המאמנת סיימה את דרכה בתום ישיבה סוערת באיגוד ההתעמלות ולאחר הצבעה צמודה (6:7). כיהנה בתפקיד בארבע השנים האחרונות. הישג השיא: מקום שישי באולימפיאדת ריו

וידגורצ'יק. עוזבת אחרי עשר שנים בתפקיד (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
וידגורצ'יק. עוזבת אחרי עשר שנים בתפקיד(צילום: אורן אהרוני)

 

בתום דיון סוער של שעתיים, הנהלת איגוד ההתעמלות החליטה הערב (ב') להצביע על הדחתה של מאמנת נבחרת ישראל, אירה ויגדורצ'יק. המאמנת למעשה סיימה את תפקידה על חודו של קול בהצבעה (6:7).  

 

לאורך קריירת האימון שלה זכתה ויגדורצ'יק עם הנבחרת ב-23 מדליות בתחרויות שונות. ההישגים הגדולים שלה היו מקום שישי באולימפיאדת ריו 2016, מדליית זהב באליפות אירופה ב-2016 שנערכה בישראל, וכן מדליית כסף באליפות העולם ב-2014.

  

ויגדורצ'יק. ישיבה סוערת (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
ויגדורצ'יק. ישיבה סוערת(צילום: אורן אהרוני)

 

כזכור, לפני פחות משבועיים נערך שימוע לפני פיטורים לוויגדורצ'יק, שנמשך כארבע שעות והפרוטוקול שלו התפרס על פני 128 עמודים.

 

כבר תקופה ארוכה מתקיימת מערכת יחסים עכורה בין ויגדורצ'יק לאיגוד לאחר החלטת המאמנת הלאומית שלא לקחת חלק באליפות העולם האחרונה באיטליה, מאחר שטענה כי הנבחרת לא מוכנה. החלטתה הובילה לפני שלושה חודשים לישיבה מיוחדת בה נקבע כי היא תועבר מתפקידה ותמונה למנהלת המקצועית.

 

בימים יפים יותר (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
בימים יפים יותר(צילום: אורן אהרוני)

 

לאחר ששני הצדדים לא הגיעו להסכמה על הגדרות התפקיד החדש, נערכה ישיבת הנהלה בה הוצע לערוך לוויגדורצ'יק שימוע לפני פיטורים, אבל הנושא נדחה. כמו כן, הועלו הצעות לצרף לצדה את נטשה אסמולוב, אך גם העניין הזה לא צלח.

 

במהלך החודשים האחרונים הוחלפו לא מעט תכתובות בין הצדדים. ויגדורצ'יק שלחה באמצעות עורך דינה, אמיר רוזנברג, מכתב בו טענה כי ראשי האיגוד מתעמרים בה. היועץ המשפטי של האיגוד, עו"ד רועי רוזן, כתב מכתב נגדי בו טען כי המאמנת מוציאה לשון הרע נגד האיגוד, ודרש את התנצלותה.

אם זה לא מספיק, עשר אגודות הגישו בקשה לקיום אסיפה שלא מן המניין, על מנת לבצע מהלך כדי לפטר את יושב ראש האיגוד רזי פלד.

 

יו"ר האיגוד, רזי פלד, אמר בסיום: "מה יקרה עכשיו? אנחנו נפעל לפי הנהלים, נוציא קול קורא (מכרז) בתקווה שנגיע לאליפות אירופה מוכנים כי אין לנו ברירה אחרת. גם עכשיו אני רואה שתהיה נבחרת באולימפיאדה, אני אופטימי. קשה לי להאמין שאירה תגיש שוב עתירה. היא מלווה בהליך משפטי ואנחנו נפעל בהתאם לחוק. אף אחד לא יכול לקחת את ההישגים שהיו, אבל היו יחסי עובד מעביד שלא יכלו להימשך ככה. התברכנו במאמנות טובות ומוכשרות מאוד, אבל הן שקטות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
אירה ויגדורצ'יק
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים