שתף קטע נבחר

בעקבות איומי חמאס: אבטחה הוצמדה לח"כ אורן חזן

חבר הכנסת מהליכוד התעמת עם משפחות מחבלים שהגיעו לבקר אותם בכלא בישראל ואמר להם בין היתר: "נמחק את החיוכים המכוערים מהפרצוף שלכם". לאחר הערכת מצב הורה יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין להצמיד אבטחה לחזן

 

אבטחה בעקבות האיומים מעזה: יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין הורה היום (ג') להצמיד אבטחה לח"כ אורן חזן (הליכוד) לאחר שזה התעמת עם משפחות מחבלים פלסטינים שהגיעו לבקר את בניהם בכלא נפחא.

 

חזן ופעילים נוספים חסמו את האוטובוסים שעליהם היו בני המשפחה. "אם תמשיכו בקצב הזה לא תראו את הבנים שלכם ולא תראו את החיים. נעיף אתכם מכאן. נמחק את החיוכים המכוערים שלכם מהפרצוף", אמר חזן אתמול. "אתם חלאות".

חזן אתמול באוטובוס של משפחות המחבלים ()
חזן אתמול באוטובוס של משפחות המחבלים

המכתב שבו נכתב על ההחלטה להצמיד אבטחה לחזן ()
המכתב שבו נכתב על ההחלטה להצמיד אבטחה לחזן

לאחר מכן התקבלו איומים מצד גורמים בחמאס, גם ברשתות החברתיות, כי יפגעו בחזן. לאחר הערכת מצב שהתקיימה במשטרה יחד עם יו"ר הכנסת אדלשטיין, הוחלט להצמיד לו אבטחה.

 

מטרת החסימה הייתה לפגוע את משפחות המחבלים ולהסביר להם פנים אל פנים את הצורך בחשיבות המידע לגבי השבויים הישראלים שמוחזקים בידי חמאס. בין החוסמים היה כאמור אותו חזן שאמר עוד: "במציאות הזו לא נאפשר לחלאות האלה להמשיך להתנהג ככה".

 

אחת המבקרות אמרה לפעילים: "תדברו עם חמאס ועם איסמעיל הנייה. זו לא הבעיה שלנו. גם אנחנו רוצים לראות את הילדים שלנו ומגיע לכם לראות את הילדים שלכם. אנחנו אתכם ומגיע שהילדים שלכם ישוחררו. מספיק מלחמות. אני שש שעות בדרכים כדי לראות את הבן שלי חצי שעה".

 

דובר הזרוע הצבאית של חמאס, אבו עוביידה, אמר שישראל יכולה לפתוח את את סוגיית החיילים השבויים במקום לנהוג בבריונות עם נשותיהם של האסירים בבתי הכלא שלה.

 

"במקום להטעות את משפחות החיילים, יש ביכולתכם היכולת לפתוח את הסוגייה במקום המתאים, ולפתור אותה באומץ", אמר. "הכנסתם את החיילים שלכם לעזה במסגרת מערכה ונטשתם אותם. במקום להתמודד עם המציאות בכבוד ובגבורה, בחרתם בדרך של פחדנים לברוח מאחריות ומתשלום המחיר".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים