שתף קטע נבחר

אם הנער שנרצח מחפשת את הילדים שנקראו על שמו

בת גלים שער, אמו של גיל-עד ז"ל שנחטף ונרצח ב-2014, מארגנת מפגש של הילדים ששמם הנציח את זכרו

שלוש שנים וחצי לאחר חטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים נפתלי פרנקל, אייל יפרח וגיל-עד שער ז"ל, מארגנת משפחתו של שער בט"ו בשבט הקרוב מפגש של הילדים שנקראו על שמו. 

גיל-עד שער ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה) (צילום: באדיבות המשפחה)
גיל-עד שער ז"ל(צילום: באדיבות המשפחה)

בת גלים שער (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
בת גלים שער(צילום: מוטי קמחי)
 

"מאז החטיפה והרצח נחשפנו לכמה הורים שסיפרו שקראו לילד שלהם על שמו, ואנחנו רוצים להכיר ולהיות בקשר עם כולם", מספרת בת גלים שער, אימו של גיל-עד. "חיפשנו רעיון שינציח אותו ואת העשייה שהרגשנו בכל ימי החיפושים, והרעיון של מפגש הילדים נותן איזושהי המשכיות לחיים של גיל-עד שנגדעו באמצע. היה חשוב לנו לקיים את האירוע דווקא בט"ו בשבט בגלל החיבור לנטיעות ולצמיחה". במשפחת שער מקווים להגיע לכמה שיותר ילדים הקרואים על שמו לקראת האירוע שמתוכנן להתקיים ביום שישי, 2 בפברואר, בגוש עציון - ובמהלכו ייחנך שביל הליכה על שמם של שלושת הנערים.

 

בין אלה שיגיעו למפגש המרגש יהיו גם בני הזוג שגיא ואלינור בן-לישה מטירת הכרמל. "גלעד שלנו נולד בינואר 2015, כמה חודשים אחרי החטיפה והרצח", מספר שגיא. "עוד כשאישתי הייתה בהיריון ראינו את ההתגייסות העצומה של עם ישראל בימי החיפושים, ואמרנו שלילד שלנו יקראו גלעד".

אלינור ושגיא בן-לישה עם הבן גלעד, שנקרא על שם שער (צילום: אלעד גרשגורן) ()
אלינור ושגיא בן-לישה עם הבן גלעד, שנקרא על שם שער (צילום: אלעד גרשגורן)
 

 

מאז האסון הכבד מספרת בת גלים, הכאב נמצא בכל מקום. בספר מיוחד שכתבה "מה ילד יום" שמו, היא מפרסמת יומן מסע שהחלה לכתוב עוד בימי החיפושים " החיים שלנו השתנו בהרבה מובנים. כמובן החיסרון של גלעד נוכח מאוד. אנחנו משתדלים לחיות חיים מלאים אבל יש בהם בור קבוע הכאב והגעגוע הם בעוצמות שאי אפשר לתאר".

 

בעוד כשבוע וחצי, ביום הולדתו של גלעד ז"ל, ימשיכו במשפחת שער במסורת של היום המתוק. "כבר שנה רביעית שביום ההולדת של גלעד אנחנו מבקשים שכל אחד יתן או יכין משהו מתוק ויתן אותו לאדם שהוא לא מכיר כך נוכל להגביר את האחדות בעם שהייתה באותם ימי החיפושים" אומרת שער, "הכינו משהו טעים ותנו אותו למישהו שאתם לא מכירים וכך נרבה אהבת חינם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות המשפחה
גיל-עד שער
צילום: באדיבות המשפחה
מומלצים