שתף קטע נבחר

500 האנשים העשירים בעולם התעשרו השנה בכטריליון דולר

מדד המיליארדרים של בלומברג מסכם את 2017: מייסד אמזון ג'ף בזוס הדיח את מייסד מיקרוסופט ביל גייטס מפסגת רשימת העשירים בעולם, עם כ-100 מיליארד דולר. השנה הטיבה במיוחד עם אנשי הטכנולוגיה: 57 חברי הרשימה המגיעים מהתחום הוסיפו להונם 262 מיליארד דולר - עלייה של 35%. וכמה מיליארדים נוספו למארק צוקרברג?

שנת 2017 היתה טובה למיליארדרים: 500 האנשים העשירים בעולם התעשרו בשנה החולפת בכטריליון דולר, עלייה הגבוהה פי 4 לעומת השנה שעברה. כך עולה ממדד המיליארדרים של בלומברג. נכון ליום שלישי, 500 האנשים העשירים בעולם חלשו על סכום מצרפי של 5.3 טריליון דולר, עלייה לעומת 4.4 טריליון דולר ב-27 בדצמבר, 2016. העלייה בהונם נרשמה על רקע העליות בשוקי המניות.

 

בזוס שוב כבש את ראש טבלת העשירים בעולם

דירוג פורבס מתחילת השנה: גייטס מוביל, טראמפ צולל

 

מייסד אמזון ג'ף בזוס הוא המרוויח הגדול של השנה, לאחר שהונו צמח ב-34.2 מיליארד דולר. הון זה עזר לו להדיח באוקטובר את ביל גייטס מפסגת רשימת האנשים העשירים בעולם – תואר בו החזיק מייסד מיקרוסופט מאז מאי 2013. הונו של בזוס אף עקף בנובמבר את רף ה-100 מיליארד דולר. כעת הוא עומד על 99.6 מיליארד דולר לעומת 91.3 מיליארד דולר לגייטס.

ג'ף בזוס מייסד אמזון (Photo: AFP) (Photo: AFP)
ג'ף בזוס מייסד אמזון(Photo: AFP)
 

באופן כללי, 2017 הטיבה עם אנשי הטכנולוגיה. 57 המיליארדרים ברשימה המגיעים מתחום הטכנולוגיה הוסיפו להונם 262 מיליארד דולר – עלייה של 35% שהיא הגבוהה ביותר מבין כל המגזרים. כך למשל מייסד פייסבוק מארק צוקרברג רשם את העלייה הרביעית הגדולה ביותר בהונו בארה"ב, לאחר שנוספו לו 22.6 מיליארד דולר. עם זאת, הוא מתכנן למכור 18% מהאחזקה שלו ברשת החברתית כחלק מתכניתו לתרום את מרבית הונו.

 

עליות מרשימות נרשמו גם בקרב המיליארדרים הסינים. 38 המיליארדרים נהנו מעלייה של 177 מיליארד דולר בהונם בשנה החולפת, עלייה של 65% שהיתה החדה ביותר מבין 49 המדינות המיוצגות במדד. זו היתה גם הפעם הראשונה שבה מספר המיליארדרים באסיה עקף את האמריקאים.

 

לעומת זאת, פטריק דרהי נחשב לאחד המפסידים הגדולים. הונו של אייל הטלקומוניקציה הצרפתי הצטמצם ב-4.1 מיליארד דולר, שהם 39% ל-6.3 מיליארד דולר. מפסידים נוספים כוללים את הנסיך הסעודי העצור אלוואליד בן טלאל, שמאז המעצר בתחילת נובמבר איבד 1.9 מיליארד דולר מהונו. לפי הדיווחים, הסעודים דורשים ממנו לשלם 6 מיליארד דולר תמורת חירותו, מה שיפחית את הונו אף יותר.

 

באופן כללי, 58 המיליארדרים שספגו ירידות השנה בהונם, הפסידו סכום מצרפי של 46 מיליארד דולר. זאת בעוד ש-442 המיליארדרים הנותרים הוסיפו להונם סכום מצרפי של 1.05 טריליון דולר.

 

עוד בכלכלה: איך מתמודדים העסקים המקומיים עם אמזון? 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
ג'ף בזוס מייסד אמזון
צילום: AFP
מומלצים