שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  הסכם קיבוצי לעובדי הזרוע השיווקית של הכור בדימונה
  לאחר מאבק בן שלוש שנים, עובדי החברה הממשלתית רותם תעשיות, אשר מסונפת לקריה למחקר גרעיני בדימונה, זכו להסכם קיבוצי המשפר את שכרם. העובדים לא יוכרו כעובדי המגזר הציבורי כפי שדרשו בתחילה, אך יקבלו תוספת שכר גדולות יותר. עובדי האבטחה בחברה יועברו להעסקה ישירה

  הסכם שכר בדרום: יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, מנכ"ל רותם תעשיות יורם סדן, יו"ר ההסתדרות במרחב הנגב, ארמונד לנקרי ויו"ר ועד עובדי רותם תעשיות, נטלי ביאנקו סופר חתמו היום (ד') על הסכם קיבוצי ראשון, שיחול על כ-180 עובדי החברה וישפר את שכרם ותנאי ההעסקה שלהם. עובדי האבטחה והשמירה במפעל יועברו להעסקה ישירה.

   

  חברת רותם תעשיות, הממוקמת בדימונה, היא חברה ממשלתית העוסקת בייצור מערכות לתעשייה הביטחונית ולשוק האזרחי, ומשמשת כזרוע השיווקית של הקריה למחקר גרעיני בדימונה (הקמ"ג). בין היתר מייצרת החברה מי חמצן 18, המשמשים בבדיקות רפואיות לאיתור גידולים סרטניים. 180 עובדי החברה, שכשליש מהם משתכרים שכר מינימום, התאגדו בהסתדרות בשנת 2015.

   

  הכור הגרעיני בדימונה ()
  הכור הגרעיני בדימונה

  תוקפו של ההסכם הוא למשך שלוש שנים, רטרואקטיבית מתחילת 2017, והוא קובע כי העובדים ייהנו הן מתוספת שכר שקלית והן מתוספת שכר אחוזית. לצד זאת נקבע כי העובדים יקבלו מענק חתימה מיוחד, אשר בהתאם לוותק של כל עובד יגיע עד לסכום של 2,500 שקל.

   

  סעיפים נוספים כוללים תוספת לימי ההבראה, שני ימי הצהרה בשנה, קצובת ביגוד שנתית בסך 2,000 שקל והגדלה של שווי השי לחגים - כולל מתנת יום הולדת - ל-2,220 שקל בשנה.

   

  עוד מסדיר ההסכם את נושא ביטחונם התעסוקתי של העובדים וקובע כי תקופת הניסיון בחברה תעמוד על ארבע שנים, לאחריהן העובדים יקבלו מעמד של קביעות. עובדים קיימים אשר צברו עד עתה ותק הגבוה משלוש שנים, ייקלטו כעובדים קבועים עם חתימת ההסכם.

   

  בנוסף, לפי ההסכם עובדי האבטחה והשמירה במפעל יועסקו בהעסקה ישירה על ידי החברה, וחלק ניכר מתנאי ההסכם יחולו גם עליהם.

   

  יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר במעמד החתימה על ההסכם: "אני מברך את הצדדים על כך שהגיעו להסכם שיסדיר לראשונה את תנאי ההעסקה ברותם תעשיות, תוך דגש על שיפור תנאי שכרם של העובדים, ביטחונם התעסוקתי וצמצום פערים בין הסקטורים השונים. הסכמים לרווחת העובדים הם תמיד בשורה, אך כשמדובר בהסכם למקום עבודה הממוקם בפריפריה, מדובר בבשורה כפולה".

   

  מנכ"ל רותם תעשיות, יורם סדן, אמר: "זהו יום מרגש עבור החברה ועבור העובדים. אנו חותמים על הסכם קיבוצי איכותי אשר יסדיר את יחסי העבודה בחברה למשך שנים, בצורה הדדית והוגנת".

   

  יו"ר ההסתדרות במרחב נגב מרכזי, ארמונד לנקרי, ציין: "מדובר בהסכם חשוב ופורץ דרך הן לעובדי רותם תעשיות, הן בחברות הממשלתיות והן לדרום. אנו חווים עדנה אחרי שנים שבהם לא נחתם הסכם קיבוצי ראשוני במרחב".

   

  יו"ר ועד עובדי רותם תעשיות, נטלי ביאנקו סופר, מסרה: "עובדי רותם מברכים על ההסכם המיוחל שהושג לאחר תקופה ממושכת של הידברות. כולנו עתה עם הפנים לדרך חדשה תוך אמונה וציפייה שנמשיך יחד להוביל את החברה להישגים נוספים". 

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים