שתף קטע נבחר

לא בבית ספרנו: הסרטון המיני שהסעיר תיכון בשדרות

במסגרת יום עיון על סמים, אלכוהול ומיניות, הוצג על ידי מרצה חיצוני לתלמידי כיתה ט' בתיכון סרטון שמציג "סקס בפורנו מול סקס אמיתי" בעזרת מזון באופן מרומז. הנהלת בית הספר וההורים זעמו: "לא מקובל ודוחה"

 

 
סרטון מיוטיוב "סקס בפורנו מול סקס אמיתי" שהוצג בפני תלמידי תיכון בשדרות חולל אתמול (ה') סערה. הסרטון הוצג לתלמידי כיתה ט' בתיכון גוטוירט בשדרות על ידי מרצה אורח, שלפי אנשי בית הספר היה אמור להעביר שיעור על סמים ואלימות.

 

הסרטון מסביר בעזרת מזון את הפערים בין יחסים בסרטי פורנו למציאות. הוא מדובב בשפה ישירה על רקע ויזואלי מרומז, ועורר סערה לא קטנה. בין המורים למרצה התפתח עימות גועש – שלאחריו גם הגיעו תגובות זועמות מההורים. הסרטון הוקרן לתלמידים במסגרת יום עיון למניעת צריכת סמים ואלכוהול שעסק גם במיניות. יום העיון נעשה במסגרת תוכנית "עיר ללא אלימות" ולשם כך הוזמן גם מרצה חיצוני. בסיום ההרצאה הציג המרצה את הסרטון השנוי במחלוקת.

מתוך הסרטון ()
מתוך הסרטון

 

מדובר כאמור בסרטון שמטרתו להסביר על ההבדלים בין יחסי מין "אמיתיים" לבין מה שמוצג בסרטים פורנוגרפיים בוטים. בסרטון, שהועלה לפני יותר משנה לרשת ותורגם לעברית, נעשה שימוש מרומז במוצרי מזון שונים כדי להמחיש את ההבדלים.


כך למשל בתחילת הסרטון נאמר כי אורכו הממוצע של איבר מין גברי בסרטי פורנו הוא 23-15 ס"מ, ואילו בחיים האמיתיים אורכו של איבר המין הגברי הוא 17-12 ס"מ. לשם המחשה מוצג בסרטון מלפפון שנחתך. בהמשך הסרטון נעשה שימוש בשפה בוטה. יצוין כי בסרטון אין תמונות של איברי מין או יחסי מין בין גברים לנשים.


 

מחנכת הכיתה שבה הוצג הסרטון הביעה תרעומת על כך שהמרצה הציג אותו ללא ידיעתה. הדבר הועבר להנהלת בית הספר והתפתחה מהומה. בסוף היום סיפרו התלמידים ששבו הביתה גם להורים על אודות הסרטון שהוקרן – והתרעומת הלכה וגברה.

 

בבית הספר לומדים עשרות תלמידים ותלמידות דתיים שטענו כי הסרטון פגע ברגשותיהם. הורים רבים פנו להנהלת בית הספר ודרשו הסברים. "נכון שבסרטון אין חשיפה של איברי מין, אבל הדרך שלו לבטא את ההבדלים מאוד לא מקובלת עליי", אמרה אחת האימהות.

 

"השימוש שנעשה במזון והדרך שבה מוצגים הדברים בעיניי מזעזעת. אני מצפה מבית הספר להפיק לקחים. הבת שלי, באופן אישי, הייתה מזועזעת מהסרטון. ולא רק היא. צפיתי בסרטון כמה פעמים והשימוש בשפה רע מאוד. זה לא מקובל עליי. וגם השימוש במוצרי מזון, כמו למשל שמציגים יחסי מין אנאליים על-ידי הכנסת בננה אל תוך שוקולד – פשוט דוחה אותי באופן אישי".

 

ממשרד החינוך נמסר: "הפעילות המדוברת נעשתה במסגרת המיזם 'עיר ללא אלימות' הפועל ברחבי הארץ. התוכן המיני לא תואם עם בית הספר, ובעקבות בקשת המורות הופסק".

 

מעיריית שדרות נמסר: "במסגרת יום פעילות בנושא מניעת סמים ואלכוהול בקרב בני נוער, הזמינו מרצה חיצוני שאותו ראו בהרצאה בפני הורים והתרשמו ממנו. בסיום ההרצאה הקרין המרצה סרטון בעל אופי מיני שלא תואם מראש עם בית הספר, עם העירייה או עם נציגי התוכנית בעיר. עם הקרנתו הוא התבקש להפסיק אותו ובהרצאה הנוספת לא הקרין אותו.

 

"למרצה וליוזמי היום הייתה כוונה טובה להסביר לתלמידים על הסכנות שבאלכוהול, סמים ופורנו והיום היה מעשיר ומוצלח ביותר. כאמור, לעירייה לא היה ידוע על הכוונה להקרין את הסרטון המדובר. העירייה רואה בחומרה הקרנת סרטים לא הולמים בפני תלמידים ותפעל מול תוכנית 'עיר ללא אלימות' כדי שמקרה מסוג זה לא יישנה".


פורסם לראשונה 28/12/2017 21:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים