שתף קטע נבחר

תחנת הרכבת בכותל תיקרא על שם טראמפ

תחנת רכבת חדשה שתבנה בסמוך לכותל תקרא על שמו של נשיא ארה"ב טראמפ. זאת, הכריזו בישראל, כהוקרה על הכרזתו על ירושלים כבירת ישראל

תחנת רכבת חדשה שעומדת להבנות בסמוך לכותל, עתידה להקרא על שמו של דונלד טראמפ, כך לפחות על פי תכנון הממשלה. שר התחבורה ישראל כ"ץ הכריז ביום רביעי על אישור הקמתה של תחנת רכבת חדשה ברובע היהודי, בסמוך לכותל ואמר שהיא תיקרא של שמו של דונלד טראמפ, כהוקרה על הכרזתו הרשמית על ירושלים כבירתה של ישראל, כך על פי דיווח של "ידיעות אחרונות".

 

שתי תחנות הרכבת, שיהיו מתחת לפני הקרקע, אושרו על ידי השר בעקבות המלצות של ועדת הרכבות הישראלית. התחנות, כאמור אחת מהן תוקם סמוך לכותל והשניה ברחוב המלך ג'ורג', יהיו חלק מקו הרכבת המהירה בין תל אביב לירושלים. ובנייתן אמורה להסתיים תוך כמה שנים בעלות של מאות מיליוני דולרים.

ההערכות הן שהבנייה תדחה ליותר ממספר השנים שמתכונן היום, כיוון שבסמוך לכותל צפויות להתגלות עתיקות שייעקבו את העבודה והן תיתכן התנגדות בינלאומית להקמת התחנה בגלל הסכסוך הישראלי-פלסטיני והמחלוקת שעדיין קיימת בנוגע לירושלים למרות הצהרת טראמפ.

 

הוקרה על הכרזתו הרשמית. טראמפ ()
הוקרה על הכרזתו הרשמית. טראמפ

 

ביום שלישי האחרון זכה הממשל הישראלי לעוד מחווה מהממשל האמריקאי, הפעם מכיוונו של השגריר בישראל, דיוויד פרידמן.פרידמן, תומך ידוע בהתנחלויות שאף עזר להתרים כספים שהגיעו לבנייה בשטחים, ביקש ממחלקת המדינה האמריקאית להפסיק להשתמש במילה "כיבוש" כאשר מדובר על שטחי הגדה המערבית, לכל הפחות במסמכים רשמיים של הממשל.

 

על פי המלצתו של פרידמן, עדיף להשתמש בביטוי "שטחי הגדה המערבית" במקום "השטחים הכבושים". המחלקה המדינית סירבה תחילה לבקשתו של השגריר אך כתבה ש"הנושא יישקל שוב בהמשך".

 

בספטמבר האחרון אמר פרידמן בראיון שהוא מאמין ש"ההתנחלויות הן חלק ממדינת ישראל", הצהרה שהממשל האמריקאי דחה והכחיש שהשגריר אמר אותה בעקבות שינוי מדיניות רשמית כלשהי.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים