שתף קטע נבחר

חקירת מצ"ח: לוחם מוסלמי טוען שהותקף ע"י חבריו במוצב בגבול עזה

לוחם ערבי-מוסלמי מהגליל המשרת בגבול עזה טוען שחיילים בדואים ביחידתו היכו אותו הבוקר וכי מפקדו איים עליו וקילל אותו. כך נודע ל-ynet. אביו: "הוא הוכה בגלל מוצאו". מצ"ח פתחה בחקירה

החייל שלדבריו הוכה על-ידי חבריו ליחידה ()
החייל שלדבריו הוכה על-ידי חבריו ליחידה

חשד לעוד מקרה אלימות בין חיילים בתוך בסיס – הפעם במוצב צה"ל סמוך לגבול רצועת עזה: לוחם ביחידת הסיור הבדואית של אוגדת עזה, ערבי-מוסלמי, טוען שהותקף הבוקר (יום ו') על-ידי חיילים בני העדה הבדואית המשרתים ביחידתו ונזקק לטיפול רפואי. המשטרה הצבאית פתחה בחקירה.

 

לדברי הלוחם, אחד ממפקדיו ניגש אליו הבוקר כשהיה בתורנות מטבח, איים עליו וקילל אותו. לדבריו כחצי שעה אחר כך תקפו אותו חמישה לוחמים מהפלוגה שבה הוא משרת. החייל פונה לבית החולים סורוקה בבאר שבע ומשם נמסר כי מצבו קל. הוא הושאר להערכה בחדר המיון.

 

הלוחם שהותקף לכאורה היה אמור להיכנס באמצע השבוע החולף לכלא צבאי, אחרי שנשפט ל-34 ימי מחבוש בשל נפקדות שנמשכה כחודש. אחד ממפקדי החייל בא לביקור בבית המשפחה בצפון הארץ בשבוע שעבר, והבטיח שהחייל יזכה ליחס טוב לאחר שובו ליחידה. לאחר שהלוחם נערך לריצוי עונשו נודע כי התפוסה בכלא הצבאי מלאה וכי לכן הוא יישאר בינתיים ביחידתו ויעסוק במטלות מנהלתיות.

 

אביו של הלוחם אמר ל-ynet כי הרקע לנפקדות של בנו היה התנכלויות מצד חיילים אחרים ביחידה בשל מוצאו הערבי-מוסלמי. "לא שלחתי את הבן שלי לתרום כדי שיהפכו אותו לכדור רגל שבועטים בו", אמר האב, תושב הגליל. "ביקשנו שיגיע אמבולנס לבסיס כדי שיפנה אותו בזמן שהוא עמד ליד השער, ולא באו. מפקדו וחבריו ליחידה השפילו אותו".

 

מצה"ל נמסר בתגובה: "לפני יומיים נשפט החייל למחבוש בגין עריקות מן השרות. מבירור ראשוני עולה כי החייל הוכה ועזב את המקום באופן עצמאי מבלי למסור פרטים. המקרה הובא לידיעתו של מפקד החטיבה, והוא מתחקר את האירוע על כלל היבטיו ושוחח במהלך היום עם החייל ועם אביו. בנושא נפתחה חקירת מצ"ח, ועם סיומה יועברו הממצאים לבחינת הפרקליטות הצבאית. צה"ל מטפל בכל מקרה של אלימות בחומרה רבה, ומגלה אפס סובלנות למקרים מסוג זה".

 

לפני כשבועיים נרשמה תקרית דומה לזו שתיאר החייל: חייל ממוצא דרוזי המשרת במפקדת אוגדה של פיקוד הצפון הוכה קשות - פעמיים - על-ידי שניים מחבריו ליחידה. לדברי החייל שהותקף הרקע לאלימות נגדו היה גזעני: שני החיילים שהכו אותו סירבו לישון איתו באותו החדר. שני החיילים דחו את הטענה הזו, ואמרו כי גם הוא תקף אותם. השבוע הוגש נגד השניים כתב אישום המייחס להם עבירות של תקיפה בנסיבות מחמירות וגרימת חבלה.

 

אילנה קוריאל השתתפה בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים