שתף קטע נבחר

הודו זועמת: השגריר הפלסטיני בפקיסטן חלק במה עם מתכנן מתקפת הטרור במומבאי

השגריר השתתף בעצרת "להגנה על ירושלים מפני ישראל" לצד חפיז מוחמד סעיד, שעמד מאחורי שורת הפיגועים בנובמבר 2008, שבהם נרצחו 173 איש. כלי תקשורת בהודו דיווחו כי אנשי הממשל בניו דלהי היו "מופתעים ומזועזעים" וכי הודו מחתה בחריפות בפני הרשות הפלסטינית

 

השגריר הפלסטיני נואם לצד הטרוריסט הפקיסטני (מתוך טוויטר) (מתוך טוויטר)
השגריר הפלסטיני נואם לצד הטרוריסט הפקיסטני(מתוך טוויטר)

הודו מחתה אתמול (ו') בחריפות בפני הרשות הפלסטינית, לאחר שהשגריר הפלסטיני בפקיסטן חלק במה אחת עם מנהיג ארגון הטרור לשקאר-א-טייבה, חפיז מוחמד סעיד, בעצרת שהתקיימה בעיר רוואלפינדי. בכלי התקשורת בהודו דווח כי הממשלה הביעה בפני הפלסטינים תרעומת קשה. דובר משרד החוץ ההודי מסר: "אנחנו פועלים בעניין בתקיפות מול השגריר הפלסטיני בניו דלהי והמוסדות הפלסטיניים".

 

תמונותיו של השגריר הפלסטיני בפקיסטן, ואליד אבו עלי, הופצו ברשתות החברתיות, לאחר שדווח כי נכח בעצרת שאורגנה על ידי "המועצה להגנת פקיסטן" בפארק ברוואלפינדי. "המועצה להגנת פקיסטן" הוא ארגון-גג של 40 קבוצות דתיות וקיצוניות במדינה שנוהג לתקוף את הודו. בראשו עומד חפיז מוחמד סעיד, שמואשם בתכנון מתקפת הטרור בסוף נובמבר 2008 בעיר מומבאי שבהודו, שבה נרצחו 173 איש, ונמצא ברשימת הטרוריסטים הבינלאומיים של האו"ם וארצות הברית, לבקשת הודו.

 

מטרת העצרת הייתה להפעיל לחץ על ראש ממשלת פקיסטן שהיד חקן עבאסי לכנס פסגה אסלאמית כדי "להגן על ירושלים מפני ישראל". נוכחותו של השליח הפלסטיני בעצרת של לשקאר-א-טייבה היא סטירת לחי להודו, שרק בשבוע שעבר הצביעה באסיפה הכללית של האו"ם נגד ההחלטה האמריקנית להכיר בירושלים כבירת ישראל. בכלי התקשורת בהודו דווח כי השתתפותו של השגריר הפלסטיני "הפתיעה וזעזעה" רבים בממשל בניו דלהי.

 

הודו, כמו 127 מדינות אחרות, הצביעה עבור העיקרון כי מעמדה של ירושלים יוחלט לאחר הסכם בין ישראל לפלסטינים. הצבעתה של הודו נתפסה כמהלך נגד ישראל, ידידה קרובה של הודו, כמו גם נגד השותפה האסטרטגית הקרובה ארצות הברית. ממשלתו של נרנדרה מודי ספגה ביקורת מסוימת מצד תומכיה שחשבו שבהצבעתה הודו אכזבה את ידידותיה. גם ישראל מחתה בפני הודו בעקבות ההצבעה.

 

הנשיא הפלסטיני אבו מאזן קיים השנה ביקור ממלכתי בהודו, וראש ממשלת הודו נרנדרה מודי צפוי לבקר ברשות הפלסטינית בחודשים הקרובים. עם זאת, פלסטין הצביעה באו"ם ובמסגרת הארגון לשיתוף פעולה אסלאמי במשך שנים באופן עקבי נגד הודו בסוגיית הסכסוך שיש לה עם פקיסטן וסין סביב השליטה בחבל קשמיר, ומתחה ביקורת על יחסיה המתהדקים של הודו עם ישראל.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך טוויטר
התמונה שהרגיזה את ההודים
מתוך טוויטר
מומלצים