שתף קטע נבחר

מאות הפגינו למען צעירה מירכא שנפצעה מפיצוץ ברכבה: "לא נשברת"

יארה אבו עבלה נפצעה באורח קשה בתחילת השבוע. המשטרה חוקרת אם מדובר בניסיון חיסול, ובינתיים יצאו היום מאות לרחובות להפגנת תמיכה בה - ולקריאה נגד האלימות. "אני לא מפחדת ונשארת חזקה", כתבה בפייסבוק

 

 

 

מאות מתושבי ירכא שבצפון צעדו היום (שבת) כאות הזדהות עם הצעירה יארה אבו עבלה, אם לילדה בת 5, שנפצעה באורח קשה בתחילת השבוע בפיצוץ רכבה כנראה בניסיון לחסל אותה. המשתתפים במחאת התמיכה, שקראו קריאות נגד האלימות, הניפו שלטים ודרשו מהמשטרה לפעול נגד הפשיעה החמורה ולהביא את האחראים לניסיון הריגתה של אבו עבלה לדין.

 

אבו עבלה, בת 25, הודתה היום למאות שהגיעו להפגין בה תמיכה. "תודה מכל הלב לתמיכתכם", כתבה בפייסבוק. "הדם שלי נשפך בכביש והצעקה שלי הגיעה לסוף העולם, אבל עם כל מה שקרה, הפסדתי רק את הרגל שלי. זה מה שיכלו לעשות. יארה חוזרת שוב, אבל הפעם חוזרת חזקה. אני חיה ותודה לאל. אני אומרת שאני כאן למרות כל הכאב ולמרות השיטה האכזרית שניסו שבה לסיים את חיי".

מפגינים נגד האלימות, היום בירכא ()
מפגינים נגד האלימות, היום בירכא


הפוסט בפייסבוק של אבו עבלה: "לא נשברת" ()
הפוסט בפייסבוק של אבו עבלה: "לא נשברת"
 

לאדם שניסה לרצוח אותה כתבה: "אל תשכח שאלוהים מעליך ומעל כל דבר. כמה שתחשוב שאתה יכול, אלוהים יותר חזק ממך. אני צעקתי וסבלתי מכאבים, אבל חזרתי. הצעקה חיזקה אותי. אני לא עצובה ולא מפחדת מכלום כל עוד אלוהים איתי. בחיים אני לא נשברת ואשאר חזקה".

 

במשטרה בודקים אם התקרית הקשה בתחילת השבוע היא אכן ניסיון חיסול, אך קרובי משפחתה וחבריה של אבו עבלה מתקשים להאמין בכך. הם העלו סברה כי מדובר בטעות בזיהוי, מתוך כוונה לפגוע באדם אחר. אבו עבלה כאמור איבדה את רגלה בפיצוץ, והרופאים עדיין עושים מאמצים כדי להציל את רגלה השנייה.

זירת הפיצוץ ()
זירת הפיצוץ


"נשארת חזקה". ירא אבו עבלה ()
"נשארת חזקה". ירא אבו עבלה
 

היא נפרדה מבעלה לפני זמן מה וכיום עובדת בחברת תקשוב. ביום האירוע חזרה מעבודתה, וברגע שהגיעה לירכא התפוצץ הרכב שבו נהגה בשכונה המערבית של המועצה המקומית.

 

עמותות נשים גינו את המקרה בחריפות. בהודעה שהפיצו ציינו כי הוא "חציית כל הקווים האדומים, ופוגע בחברה ובמיוחד בנשים". הן הדגישו עד כמה יש להיות מחויבים למיגור האלימות וכן לדאוג לתוכנית מסודרת, שעל פיה יפעלו הגופים במשותף. "על המשטרה להשקיע בחקירות במטרה להגיע לחשודים שעומדים מאחורי מעשי האלימות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים