שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אסד ממשיך להשתלט על הגולן הסורי, מאות מורדים פונו בהסכם

  חמושים מארגונים המזוהים בין השאר עם אל-קאעידה ועוד עשרות בני משפחה פונו מאזור בית ג'ן בגולן הסורי אל מחוזות אחרים בעקבות הסכם עם אסד. הם היו נצורים באחרונה בידי הצבא הסורי. פינויים ייאפשר לאסד להחזיר את השליטה באזור אסטרטגי זה

   

   

  פינוי המורדים מהגולן הסורי

  פינוי המורדים מהגולן הסורי

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מאות מורדים ובני משפחותיהם פונו באוטובוסים מבית ג'ן בגולן הסורי, שם היו נצורים על-ידי כוחות אסד. פינויים התאפשר בערבות הסכם. הם פונו למחוז דרעא שבדרום-מזרח סוריה ולמחוז אידליב שבצפון המדינה. במהלך הלילה האחרון (שבין שישי לשבת) פונו אחרוני המורדים ומשפחותיהם מבית ג'ן.

  מאות פונו באוטובוסים מאזור הגבול עם ישראל (צילום: AP) (צילום: AP)
  מאות פונו באוטובוסים מאזור הגבול עם ישראל(צילום: AP)
   

  מזה כמה ימים שבסוריה נערכו לפינוי בית ג'ן, המעוז האחרון של המורדים הסורים בדרום-מערב סוריה, לא הרחק מהגבול עם ישראל ולבנון. הפינוי התאפשר לאחר משא ומתן שהתנהל בין שני הצדדים - המורדים הסורים ואנשי משטר אסד. עם המורדים נמנים ארגון "תחריר א-שאם" וארגוני מורדים קטנים יותר.

   

  בכלי התקשורת בסוריה דיווחו כי אוטובוסים שיצאו לעבר דרעא כבר הגיעו ליעדם, כשעליהם 153 לוחמים ועשרות בני משפחה. לאידליב יצאו ארבעה אוטובוסים כשעליהם גם כן כמאה לוחמים ובני משפחותיהם. אמש דיווחה סוכנות הידיעות הסורית הרשמית סאנ"א כי 300 חמושים המזוהים עם אל-קאעידה יועברו לדרעו ולאידליב.

   

  במרכז המעקב ציינו כי בין המתפנים היו גם תושבי בין ג'ן שהתנגדו להסכם שנחתם וסירבו לשוב לחיות תחת המשטר הסורי. הפינוי בוצע בסיוע של הסהר האדום הסורי. בסבבים שקדמו לפינוי המורדים הלוחמים, פונו כמה פצועים וילדים מהאזור. השלמת הפינוי תאפשר לכוחותיו של הנשיא הסורי בשאר אסד להחזיר את השליטה באזור אסטרטגי זה הסמוך לגבולות עם ישראל ולבנון.

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

   (צילום: AP) (צילום: AP)
  (צילום: AP)

   

  בינתיים, רושמים כוחות הצבא הסורי, הנתמכים בידי המיליציות השיעיות וחיל האוויר הרוסי, הישגים בזירות נוספות בסוריה. ביממה האחרונה מדווחים כלי התקשורת המזוהים עם המשטר הסורי על התקדמות ממשית בהשתלטות על יעדים שממוקמים בגבול המנהלי שבין המחוזות חמה ואידליב, בצפון מערב המדינה. הכוחות כבר השתלטו על כפרים בדרום מחוז אידליב וצפויים להמשיך להתקדם צפונה תוך סיוע של כוחות מכיוון מזרח, העיר חלב, שעל סביבתה השתלטו כמעט לחלוטין. מחוז זה נמצא במיקום אסטרטגי ביותר שמחבר בין חלב ללטקיה.

   

  בכלי התקשורת יש דיווחים סותרים לגבי כוחות המורדים באזורים אלה. נטען שיש נטישה של הכפרים בדרום אידליב ונדידה צפונה, ומאידך דיווחו על תגבורות שמגיעות לחזית המאבק עם הצבא הסורי. גם במערכה הזו זוכים כוחות אסד לתמיכה משמעותית של חיל האוויר הרוסי, תמיכה שהוכיחה את הצלחתה בזירות הקרב הקודמות.  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AP
  המורדים ובני משפחותיהם פונו מבית ג'ן
  צילום: AP
  מומלצים